Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Salt of the Earth 10-10

до сеа гранде јуве нема згрешено филм :cuc:

препорака за човек кој препорачува добри филмови гранде (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Следниот филм за мајмуните ќе се вика War of the planet of the apes"
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Како AI на Спилберг...само што не е на Спилберг и е на Бломкамп и наместо макро (едит:Не беше Џад Ло макро бе..курва беше мислам..) има мафијаши... :D

Добар е Чепи, до сега омилен филм за годинава ми е.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Добар европски трилер The Silence[DOUBLEPOST=1431644582][/DOUBLEPOST]
динамичен али тенкичок и ко веќе видено, и не ме внесе нешо посебно.. по мене просек.
На кој култен филм те потсети, може си забележал имаше и постер од него во собата на главниот лик :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Кој доживљај беше да го гледаш Пред Дождот за прв пат после 20 години од премиерата и тоа во кино. Искрено ме трогна, малце експлицитно но совршено доловена ситуацијата во која се наоѓа/ше Македонија. Ми се допадна и структурата на филмот што е направен од 3 различни дела и после кои те тераат да размислуваш што како. Саундтракот на Анастасија е чиста десетка и мислам дека без него филмот не би ја имал таа тежина. И за крај добивме 3 филма од манчевски гратис, но најмило ми е што го добив Пред Дождот да го имам во колекцијата, како единствен не-пиратски.:D
 
G

grande-juve

Гостин
На кој култен филм те потсети, може си забележал имаше и постер од него во собата на главниот лик :)
приметив, али ќе прекршам две правила ако кажам :D

Salt of the Earth 10-10
едно време морав поглед да тргнам, не се издржуваа сликите...

simnav a girl walks home alone at night.. najmnogu radi only lovers left alive, ako ne e nisto slicno i 10/10 da e filmot - ke go jades! :D
беше малку сличен или ќе јадам(преферирам блачко)?:D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Многу ме бендиса Ex Machina! Сакам кога вака немам гледано ни трејлер за филм ни содржина знаев ни ништо!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
беше малку сличен или ќе јадам(преферирам блачко)?:D
Ja duri zaboraviv na sporedbata, filmot ima prekrasna kinematografija! Uzivav epten, mada gleam na sto si mislel za slicnosti.
Dobar, 4/5 dobiva od mene.

Многу ме бендиса Ex Machina! Сакам кога вака немам гледано ни трејлер за филм ни содржина знаев ни ништо!
Lele dur go pisav postot izleze tvojot, bas za nego sakav da pitam. I ja niso ne znam, osven deka e partali!
Ke gledam do vecer da go izgledam, oti vikend ako me fati...

Also, prevod za Cobain Montage of Heck anybody?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom