ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Оди бе тепај пајки.
Неќам да ширам параноја, ама мислам дека после сите овие случувања шо ни се десија, една работа сфативме.
А тоа е дека секоја шпекулација треба да се земе во предвид, со резерва, но да се земе во предвид.
Коа ќе видиш, 90% од работите шо ни беа смешни, на крај испаднаа точни.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.398
Поени од реакции
5.670
Убиените (не знаеме дали има уште)

1. Џафер Зумерај роден 18.5.1972,
2, Ваљон Кабаши – 14.8.1985,
3. Тургај Гаши – 13.4.1978,
4. Арбен Реџај – 17.9.1971,
5. Самит Кастриоти – 14.12.1975,
6. Хисен Рушити – 20.7.1965,
7. Фатлун Вишесела – 16.8.1983.
8. Мирсад Ндрецај - 17.6.1979
9. Бег Ризај - 25.12.1977
10. Нусрет Каљоши - 18.4.1975
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Бате седи си мадро пред да биде предоцна. Ако си толку бед, кажи ако имаш демек некоја информација. А не да погреваш уште тензии, вакви луѓе како тебе многу ме нервираат. Апсолутно немате здрав памет, што ќе постирате на форум и што ќе кажете.
Знам нормално е, очекував вакви реакции бидејки ситуацијата мн е напната, има премногу шпекулации и несакам и јас да сум еден од тие што само шпекулираат. Да беше до шпекулирање ке бев активен уште поодамна или одкако е започната темава.

Еве уште нешто ке споделам, а тоа е дека информацијава е писмена, потпишана од одредени луѓе и институции и лично видена, а не е усмена како повекето што споделуваат - рекла казала.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.250
Поени од реакции
16.854
Каков доказ ти е потребен, господине Зотимир-трагачу по вистината? Дали можеби би сакал фотографии од мртвите тела со лична карта покрај нив за идентификација?

Бараш докази, а од друга страна постираш портали со сомнителна содржина и ги пропагираш како вистинити. Без докази:icon_lol:

Дај намали доживљај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.077
Каков доказ ти е потребен, господине Зотимир-трагачу по вистината? Дали можеби би сакал фотографии од мртвите тела со лична карта покрај нив за идентификација?

Бараш докази, а од друга страна постираш портали со сомнителна содржина и ги пропагираш како вистинити. Без докази:icon_lol:

Дај намали доживљај.
зошто тогаш во Албанија демонстрираат пред мкд амбасада и ги подржуваат платениците, а пак западот ги нарекува платениците герилци ?? Доста Фуцк ин Браин, уште првиот ден се јавија загрижени белосветски медиуми и активисти, да не се користат хеликоптери и да се преговара со терористите...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Каков доказ ти е потребен, господине Зотимир-трагачу по вистината? Дали можеби би сакал фотографии од мртвите тела со лична карта покрај нив за идентификација?

Бараш докази, а од друга страна постираш портали со сомнителна содржина и ги пропагираш како вистинити. Без докази:icon_lol:

Дај намали доживљај.
Аудиo снимки, чим кoнтaктирaле некoј ги снимaл чим знaе зa тaквa средбa.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Знам нормално е, очекував вакви реакции бидејки ситуацијата мн е напната, има премногу шпекулации и несакам и јас да сум еден од тие што само шпекулираат. Да беше до шпекулирање ке бев активен уште поодамна или одкако е започната темава.

Еве уште нешто ке споделам, а тоа е дека информацијава е писмена, потпишана од одредени луѓе и институции и лично видена, а не е усмена како повекето што споделуваат - рекла казала.
Јaс мислaм декa ти си oд пoлицијa и сaкaш дa ги зaплaшиш дa не излегувaaт нa прoтест луѓетo.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Јaс мислaм декa ти си oд пoлицијa и сaкaш дa ги зaплaшиш дa не излегувaaт нa прoтест луѓетo.
:)) Камо да беше така. Исто како што викаат многу луѓе за Куманово - дајбоже да е наместено и да остане на тие 8 жртви, зашто ако не е многу полошо ќе биде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.662
Поени од реакции
40.736
зоте е прав детектив, го реши случајот одма
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.077
Аудиo снимки, чим кoнтaктирaле некoј ги снимaл чим знaе зa тaквa средбa.
па и навистина да имало такви контакти, тоа се индивидуални работи, исто како и полицаецот што сега во Куманово пукаше на колегите полицајци, исто како што и тие уапсените соработуваа за пари со Верушевски и Заев .. а факт е дека ниту Миалков ниту Јанкуловска немаа целосна контрола врз своите служби, не само врз вработените по рамковен туку и врз некој со мк националност... но тоа е друга работа и нема врска со званичната политика на владата, а присатна е секаде во светот, Сновден, Бредли...
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
755
Поени од реакции
642
@LorE_MK во право си се спрема нешто ке видиме деновиве што ке биде јас ти верувам
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
19
US vs Russia Round 3: Macedonia

Зар уште ли мислите дека целава работа е Груевски против Заев?

Дури и јас сеуште се надевам дека е ова само внатрешно меѓупартиска борба за власт, али логиката поинаку ми зборува.

Мислам дека е многу посериозно.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
:)) Камо да беше така. Исто како што викаат многу луѓе за Куманово - дајбоже да е наместено и да остане на тие 8 жртви, зашто ако не е многу полошо ќе биде.
Нaмaестенo е, кoј им дaде пoдршкa oд aлбaнците?

И aлбaнците се oсвестијa, зa штo дa вoјувaaт? Сите сaкaме пoдoбaр стaндaрд и живееме нoрмaлен живoт.
 
Z

zlaki

Гостин
:)) Камо да беше така. Исто како што викаат многу луѓе за Куманово - дајбоже да е наместено и да остане на тие 8 жртви, зашто ако не е многу полошо ќе биде.
без грижа биди ...ја имаме најсилната и најстрашната воена сила...пијани резервисти...веруј ми нема пострашно од нив...едино е проблем со нив што неможе никој на светот да ги закомандува да не пукаат...така да нема ништо од воена параноја..
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Да разјасниме нешто дечки, гледам и пораки ми пишувате дали се грците русите итн. Значи информацијава што ја имам не е некоја државна тајна, или незнам што, па свашта да очекувате. Меѓутоа е доверлива, и сугерира на тоа дека "можеби" ќе има војна од поголеми размери, бидејки е стигната до таму одкаде што јас ја знам. Други детали не би ве интересирале, главната поента е тоа. Ве молам без други прашања.
 

Raynor

Mr.Terrible
Член од
16 април 2014
Мислења
384
Поени од реакции
583
Да разјасниме нешто дечки, гледам и пораки ми пишувате дали се грците русите итн. Значи информацијава што ја имам не е некоја државна тајна, или незнам што, па свашта да очекувате. Меѓутоа е доверлива, и сугерира на тоа дека "можеби" ќе има војна од поголеми размери, бидејки е стигната до таму одкаде што јас ја знам. Други детали не би ве интересирале, главната поента е тоа. Ве молам без други прашања.
Вакви ликови како децата мали Еииј Знам нешто ама неможам ти кажам што.....Дај не ја тупи ако имаш нешто да кажеш - кажи ,ако не не спамирај на темава со еден ист параграф различно спакуван.
И ја имам информација нешто големо се спрема надвор,ама неможам да ти кажам што и од каде знам...бог да чува,што не ке видиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom