ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Ние не разбираме ама разбира генералот Илија Николовски. Како можеше 2001 тој да го заземи калето во Тетово без жртви а овие сега не можат да разбијат група до 50мина. Има кртици во мвр или пак од општински ги водат акцииве?
Тотално различни ситуации.Тука немаше борба да се заземе некоја територија туку да се елиминира групата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.045
Поени од реакции
64.341
Информација од најпрва рака.
Мирно е по Куманово, нема народ, нема пукотници. Утрово има еден загинат.
Полицијата и понатака го обезбедува тој терен, вршат детално чистење.

Неофицијално, на Железничката станица во Куманово се шушка дека има некакво движење на луѓе. Место каде што има многу албанско население.
Колку ке се заебат ако тука пробаат да направат нешто. Во радиус им се на артилеријата од Аџитепе, сол ке ги направат.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Од каде заклучи дека сум неинформиран?
Затоа што не гледам телевизија? :)

А таа втората реченица подоста зборува за нивото на твојата писменост - и не, не зборувам (само) за граматиката... ;)
Да, не гледаш телевизија. Не следиш вести. Незнаеш што е ПР, незнаеш кој е ПР на ВМРО, незнаеш шо се дешава у земјава у последниве 2 месеци и "кој прв почна" а се дрзнуваш да збориш за геополитика.
 
Ф

Флеш

Гостин
Црпнатиов кој силно се пресѕавува чистиот човрк и патриот,одбрал да не оди на СзБ свикан од Иванов . Па немојте да ми трубите после дека првиот човек на втората најголема партија не треба да му веруваме . http://m.mkd.mk/makedonija/partii/zaev-ne-odi-kaj-ivanov
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Епа тоа ти викам, дали имаш од денес од тие протести видеа или слика, од некаде, сајт нешто или аматерска, сеедно?
повели. не е протест ама реакцијата е многу глупа (можда индикативна?)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ај ако може нека ми даде информации како функционира животот на еден Кумановец во овие 2 дена.

1. Што јадат тие луѓе, бидејќи гледаме дека никој не смее да излегува, значи и продавниците не работат.
2. Од друга страна народ излезен на улица, на кој дел од градот се тие, и толку ли се далеку од настанот па за нив да не важи неизлегувањето.
3. Колку во проценти Кумановци се останати во градот, бидејќи 10% го напуштија уште вчера сабајлето.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.983
До сите кои се служат со зборовите „ајде сега протестирајте пак“ - нека ви служи на чест. Факт е дека полицаец го претепал до смрт Мартин, па тогаш зошто се правите слепи пред фактите? Животот на Мартин не е важен? Сите вие спинувате, сите вие сте лицемерни копилиња зошто таквите обавезно во џеб носат вмровска книшка или се екстремно глупи и затруени.

Јас искрено верувам дека еден ден ќе се дознае кој стои зад ова, а тогаш на сите ќе ви биде срам да излезете од дома, ако барем малку имате совест.
а да не имаш амнезија малку, како така убиецот на Мартин е процесуиран, осуден на максимална казна ... а не ти се сеќава за Трајан Веќиров, убиен од алфите 2006, изваден од мртвачница па држен во вода 10 дена и на крај ѓоа давење ... па има од Хелсиншки и Најчевска за тоа папирологија, ама само 100-на роми протестираа тогаш и се заташка...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Не ја трујте темава никој за ништо не протестира. Ниту еден Албанец не ја оправдува целата ситуација што се случи, и сите го поздравија финишот на истата.
Они се само невини цивили, од време на време јатаци а кога ќе им досади одат во Сирија по некоја глава да исечат.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Црпнатиов кој силно се пресѕавува чистиот човрк и патриот,одбрал да не оди на СзБ свикан од Иванов . Па немојте да ми трубите после дека првиот човек на втората најголема партија не треба да му веруваме . http://m.mkd.mk/makedonija/partii/zaev-ne-odi-kaj-ivanov
http://m.mkd.mk/makedonija/politika/zaev-dzhaferi-i-aliu-prisustvuvaat-na-sednica-na-sovetot-za-bezbednost
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
повели. не е протест ама реакцијата е многу глупа (можда индикативна?)
Ова видео е од вчера. Темплар рече дека денес протестирале.
Имаш видео од денес, слика, аматерска макар?
 
T

templar55

Гостин
Епа видеово прв пат излезе вчера ако добро ми текнува, овој период. Ти викаш дека протестираат денес.
Има уште ама не можам цел ден да ги барам...значи не е битно што урлаат по наши полицајци туку времето е битно. Вчера немале мозок, денес имаат ?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Црпнатиов кој силно се пресѕавува чистиот човрк и патриот,одбрал да не оди на СзБ свикан од Иванов . Па немојте да ми трубите после дека првиот човек на втората најголема партија не треба да му веруваме . http://m.mkd.mk/makedonija/partii/zaev-ne-odi-kaj-ivanov
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22276
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.450
Поени од реакции
31.353
Да, не гледаш телевизија. Не следиш вести. Незнаеш што е ПР, незнаеш кој е ПР на ВМРО, незнаеш шо се дешава у земјава у последниве 2 месеци и "кој прв почна" а се дрзнуваш да збориш за геополитика.
^^
Горниов текст, е целосно неповрзан, нелогичен, и најважно - неточен.
- тоа што не гледам тв, не ме прави помалку информиран од тебе - само помалку заглупен
- тоа што не ги следам комуникеата и разните форми на јавните релации на партиите, не значи дека не знам што е „ПР„
- понатаму, интимно знаење за пиар-от на конкретна партија не ми е потребно за да не бидам неук (а ете кај тебе не помага ни тоа)
- најпосле, верувам дека би било добро да си го освежиш знаењето за поимот геополитика, извесно го заменуваш за нешво во стилот на тесно-партиска-квази-политика. Погледни ја некогаш шумата, наместо да се загледуваш во (некои од) дрвата.

На крај, ај те молам олабави ме со баналности. ;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ова видео е од вчера. Темплар рече дека денес протестирале.
Имаш видео од денес, слика, аматерска макар?
ова видео го најдов на лајмпрес објавено беше денес накај 1 саат. Мислев дека е од денес. Нема врска не мора да се правда никој, има будали има и разумни, сега за сега според ова што го слушаме реакциите на сите луѓе биле океј. Се разбира освен на оние што ги помагале терористите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Има уште ама не можам цел ден да ги барам...значи не е битно што урлаат по наши полицајци туку времето е битно. Вчера немале мозок, денес имаат ?
Рече дека протестирале денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom