ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Одсекогаш сум гласал за ВМРО и поради "бомбиве" на следниве избори сакав гласот да го дадам за СДСМ. Ете се виде и чу мати власта разни неправилности.... Ама не ми дозволува душата и срцето да го дадам гласто на некои кој мочаат и серат врз Сопствениот народ. Да се обвинува ЗА СЕ И СЕШТО дури и кога е загрозен државниот интегритет.
АКО ТРЕБА ДА БИРАМ ПОМЕЃУ ДВЕ ЗЛА ЈАС ГО ОДБИРАМ ПОМАЛОТО.
Не бе брат од 2 зла не избираш нити едно него чкрташ
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
абе какви цивили какви бакрачи сите се исто штом давале логистичка подршка, неможеш да незнаеш дека у маало ти се шетаат 100 терористи затоа требаше најпрво воздушно да се размрдаат и послем да се влезе да се чисти све по ред...
ептен ги прават сите невини
Незнам што очекуваат од луѓе што одат во Сирија глави да сечат? Дека ќе не мазнат тука?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Чекај, сериозно некаде протестираат?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Бев денеска на погреб кај едниот од загинатите.Дома се враќам и слушам на Сите ''Полицијата покажа ВРВЕН ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ''............. 8 загинати,скоро 40 повредени и нив тоа им е ВРВЕН професионализам!? ПА ШТО Е ТОГАШ ТОА АКО НЕМАШЕ НИЕДЕН ЗАГИНАТ И ПОВРЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ !?!?!?!?! Каков професионализам е тој!?.. ете тоа се случува кога министерката се кинеше од смеење како МВР го направила МВРО... она ги носи на душа сега овие.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.106
Поени од реакции
37.066
Изгледа Америка стои зад овој настан. Сигурно таа ги пратила прислушкуваните разговори до опозицијата со цел да предизвика политичка криза која и се случи. Кога ситуацијата стана најкритична се случи нападот. А која е целта уште не ми јасно.

п.с. се извинувам јавно за вчерашниот пост.
Јужни тек. Удрија во најслабата алка од држави каде што треба да минува гасот.

Иначе зошто ја избришавте сликата на Волерс со командант учка? Или не ви одговара во тврдењата дека власта стои зад ова?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Заев немало да оди кај Иванов во кабинет на состанок,етее кок е крив кој си ја има мувата на капата фкфјфјцкфааааууу уаауауаааа

*типичен муабет од штаб
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Заклучно со денешнава ситуација мислам дека за жал радикализација и ескалација на Македонскава драма е неизбежна.

Бог да ги прости и вечна им слава на момците кои што денес животот го дадоа за Македонија и застанаа рамо до рамо со бранителите од 2001, партизаните и илинденците.

Ете веќе денес се почна со меѓусебни обвинувања, а веќе набрзо за два три дена очекувам смртта на бранителите бескрупулозно да се искористи и од една и од другата страна што на крај ќе резултира со директни обвинувања кој е виновен.

Според тоа како и дел од народот после денес реагира, мислам дека веќе го добиваат посакуваниот легитимитет од своето тело за full scale пресметка со сите методи со секој што пробува да дестабилизира според нивното толкување на поимот дестабилизација.

Ако мислев дека до крај на годинава ќе има политичка разрешница сега убеден сум дека веќе месецов или наредниот месец не очекува опасна ескалација.

Господ нека ни е напомош.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Не го сваќам човеков.Па овој командувал во време кога со гратски автобуси војската ја префрлуваа на војно поле.Векце,Карпалак...Све експерти пичкаму мајчина.
Значи овие ваквите се дното, во ваква ситуација одработуваат политички. Имаме институции и во ваква ситуација е погубно да се внесува сомнеж заради политички поени. Ако им се наруши моралот на полицијата поради вакви ликови, тек тогаш наебавме.
Тоа ми е муабетот и тоа човеков бил генерал. Па стрпи се да ти ибам фацата дај коментар кога ќе заврши акцијата. Каков е тој професионалец што дава вакви изјави.
Ако не ви е јасно, слушнете го што кажа поранешниот генерал Илија Николовски кој покрај Панде Петровски важи за вистинска легенда во редовите на АРМ. Панде и Илија ги организираа двете најголеми воени акции во историјата на Македонија - МХ1 и МХ2 (Тетово и Куманово) и двете акции завршија со целосна победа на македонските сили (не ме фаќајте за збор, во Тетово АРМ мислам немаше никакви загуби и беше освоено Кале, а во Куманово двајца војници беа убиени).
:toe:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да, и баш оние вчера што беа извлечени...ама тоа беше пред некој сат, можеби до сега се повлекле во пештерите.
Бог да чува, не знам што да кажам :popce:
Има некаде нешто на нет, видео, слика?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Од каде да знам јас кој е ПР-от на ВМРО човеку? Па јас ни телевизија не гледам, не па партиски билтени... (или за што веќе зборуваш)

Ама пребарај по (бившиот) подфорум свет, на неколку теми ќе најдеш повеќе дузини мислења за идни дестабилизации на Македонија - заради геополитичкиот судир меѓу САД и Руската Федерација... кои водат повеќе прокси војни, во разни трети држави низ светов.
Ондак стварно незнам зашо праиш муабет на темава коа и сам знаеш дека си неинформиран.
А крекања за геополигика мислам дека е смешно да се шпеклира. САД vs America ми е на ниво на Pepsi vs CocaCola.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
Колку прост народ има овде страшна работа.Како прво кој странски служби ги дадоа бомбите на бомбашот ? Второ ако е ради гасоводот дали знаете дека поради ерменското прашање Турција и Русија се закачија и русите го привремено заледија планот турски тек.И да се странски служби без поддршка од овдешни кадри, кур ќе извршат ваква акција.
 
T

templar55

Гостин
Бог да чува, не знам што да кажам :popce:
Има некаде нешто на нет, видео, слика?
Постирав неколку страни пред тоа...Извлекување на оклопно возило а они урлаат викаат и пцујат по полицијата. Не, не...за овие само нервен гас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom