ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Србиве се најголеми гомнари во целиот случај, така да не верувај ништо на српски портали.
Они од страна си коментираат на страни као УЧК со „Мртав албанец, добар албанец“.
Сакаат да предизвикаат војна за потоа од страна да навијаат.
У ствари овије не биље терористи туку екогољисти ревољтиљани од дивљи депинији и загадување на природата у Македонија. Љубитељи на природа и животињи.
И тије биле сите мирољубиви и голораки носеле со себе само храна за птици и еколошки ќеси за отпад али тајни српцки служби успеале да уфрлат меѓу нив тешко вооружени агенти кои пукале по пољиција
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Србиве се најголеми гомнари во целиот случај, така да не верувај ништо на српски портали.
Они од страна си коментираат на страни као УЧК со „Мртав албанец, добар албанец“.
Сакаат да предизвикаат војна за потоа од страна да навијаат.
Нешто не е во ред ни со Србиве, затоа што постојано шират дезинформации и дефетистички најави за македонските безбедносни сили.
Ништо чудно и самите они да им овозможиле непречен пролаз преку граница, со оглед на фактот дека секое обвинение за учеството на Косовари ќе биде искористено како против-аргумент за нивното признавање како држава.

Од друга страна, отсекогаш Србите не гледале со потценување и секогаш биле цинични кон нашите успеси. Заради ова се сложувам дека нивните медиуми не треба да се цитираат и пренесуваат како ултимативна вистина.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Да не им паднало памет сега да се обвинат меѓусебно ВМРО и СДСМ. Е тек тогаш има дојде до граѓанска војна.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Nemozam da razberam kolkavi im se apetitite za vlast, mokj i pari. Dusava mi gori od maka i taga.
Od denes pa natamu, clenovi, glasaci, pottrckovci od vmro dpmne, nesakam da mise obrakjaat, nitu da imam bilo kakov kontakt so takvi. Na site odgovorni za ova im posakuvam krv da serat, i zivi da gorat vo bolka i agonija.
Socuvstvo do familiite na nevinite lugje koi zaginaa poradi necija zelba za vlast. Srcevo me boli, mi ide da vrsnam vo plac.
Седи си у Црна Гора, само и таму коа ќе пукне од истите, да не идеш наваму трчајќи. Да ти ... све
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Сега се надевам ќе им дадат добра "масажа" за да пропеат. Нешо како Гвантанамо
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
$41C985A805EFB401.jpg
Стотина жители од населбата каде што,како што тие велат, живеат околу 20.000 жители се собрани пред влезот . Оттука натаму полицијата не дозволува влез, а веќе трет пат во последниве два часа се вадат оштетени хермелини од вчерашната акција.
20.000?! Вистина е ова? Ако е вистина објаснува многу работи. Вака од медиумиве добив впечаток дека е населба со 1000 жители максимум.
Eve vaka izgleda na mapa. Moze ne 20 ali 10K ima sigurno - meshano naselenie...
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
До вечер или до утре ќе се знае конечната бројка, колку оружје е запленето и други детали. Така да од вторник сабајле очекувајте ги колумните и коментарите со оставки за едните апсења за другите. кризата ќе продолжи решение не знам.
Барем фаците да им ги изменеа малце многу нежни со ваков олош!!!
едниот беше тепан. Приметив и момент кој нема да им се допадне на борците за човекови права - боси ги извадија и ги ставија во марица. невидено!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
едниот беше тепан. Приметив и момент кој нема да им се допадне на борците за човекови права - боси ги извадија и ги ставија во марица. невидено!
Кај да е ќе дојде и Хилари Клинтот да побара тениски игралишта и СПА центер за заробениве.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Кај да е ќе дојде и Хилари Клинтот да побара тениски игралишта и СПА центер за заробениве.
Ќе бидат пак исти срања. Подобро да не се гледаат мн мн вести.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
не се секирај ти за тоа.. ке им го сменат личниот опис - тоа сигурно не им бега
Или ќе им го сменат личниот опис или ќе ги почастат пици и печени кокошки во Идризово.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
не се секирај ти за тоа.. ке им го сменат личниот опис - тоа сигурно не им бега
Се сеќирам двајца другари ми се специјалци од кои со едниот пораснав и ништо засега незнам за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom