ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.452
Поени од реакции
31.356
објавија дека е пронајден и автомобил бомба што значи дека целта им била тотална дестабилизација на државата. платеници. какви се тие платеници кои се платени за да умрат пошто нели логиката е да ги трошат парите после ова.
Ништо не разбираш ти кафиру. Сите маченици кои вчера го дадоа животот сега се во друштво на 72 девици и уживаат брале, уживаат - па знаеш ли ти колку време треба за да онадиш 72 девици, цела вечност... Ти каде си, сеуште овде во оваа неубава реалност?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Доказ дека требало да ја срамнат населбата со земја, без да имаме жртви на наша страна :)

Факт е дека албанците ти се население кое највеќе се пали. Особено многу се подложни на перење мозок од партии, не се толку писмени да отворат интернет да читаат реално. Ако може лик како мајка ми со високо образование да е уверена дека Заев ја организирал акцијата само затоа што семејството му било во Швајцарија, тогаш овие бескичмењациве одма можеш да ги изманипулираш против Македонскиот "агресор" :D

Како и да е, со теренот кој го имаме во моментов, тешко дека би излегле како победници, народот секако губи.
Сум кажал милион пати претходно, сите ќе испоцркаме додека политичарите ќе си киднат со нашите пари :)
Ова бе ова.Дома да имаш такви случаи, а мислиш дека не е можно.Цел ден да се расправаме дома за глупости оти и на некој најблизок му го испрале мозокот :mad:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.213
Доказ дека требало да ја срамнат населбата со земја, без да имаме жртви на наша страна :)

Факт е дека албанците ти се население кое највеќе се пали. Особено многу се подложни на перење мозок од партии, не се толку писмени да отворат интернет да читаат реално. Ако може лик како мајка ми со високо образование да е уверена дека Заев ја организирал акцијата само затоа што семејството му било во Швајцарија, тогаш овие бескичмењациве одма можеш да ги изманипулираш против Македонскиот "агресор" :D

Како и да е, со теренот кој го имаме во моментов, тешко дека би излегле како победници, народот секако губи.
Сум кажал милион пати претходно, сите ќе испоцркаме додека политичарите ќе си киднат со нашите пари :)
Пак да ти објаснувам зошто не можело да ја срамнат? :)

За другото се слагам.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.197
Поени од реакции
8.417
@Stefan-kobe глеј го што збори?
Па кажи де, не знам. Ако се работи за некој циркузант од катедрата на Ванковска е смешно, ако е професор од Полициската или Воената академија ќе се извинам и ќе го повлечам тоа што го напишав.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Јас превентивно само да назначам, да нема изненадување:

1. Дилетантско ругање со специјалните сили, полицијата, сите безбедносни единици кои се на теренот, нема да толерирам!
2. Ругање на политичари е у реду.


Доколку сакате критички да се осврнете на одредени акции, нека има тоа раце и нозе со минимална барем анализа и задол
жителна пристојност.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Брат ништо неаме слушнато цел ден. Еве и @Stefan-kobe нека каже пошо таму сме и двајцата.

Од време на време си грми пошо такво е времево...да не помешале грмење со пукање?
Појма немам затоа ставив прашалник... не дај боже нешто да ескалират.

Туку овие нашиве медиуми... :facepalm: 100 пати кликам рефреш и читам од 100 портали за да се уверам во една ебана информација...

Си пишет шо сакет, за пусти кликој
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ќе се повторам пак без јатаци ова неможе да се изведе и сега нерви кинам што ми глумат жртви бегаат од таму. Највероватно намерата не биле да се нападне таму туку во македонски делови ама ете пред време им отидоа. Не е ова туку така и се плашам дека ситуацијата во Македонија ќе зоврие на полошо.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469

Kajgana Shop

На врв Bottom