ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Вреди да се прочита.Атина веќе дозволи рускиот гас да минува низ незина територија,возможно е некој со сила да не бутка во војна.

http://republika.mk/?p=427597
Аман со ебаниот руски гас,не им треба на шипциве руски гас за да побудалат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ти немој да бидеш сигурен, јас ти тврдам.
ЕБР од друга страна е етнички мешана.
Па само Тигри учествуваат? Еве од прва рака дека сите што се во авијација се повикани уште сабајле.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Trojca polcajci se ubieni, posledna vest od Alsat direktno od kumanovskata bolnica.
 
V

viktora

Гостин
како е на другава страна, има некој информации?
Мислам дека ќе испадне како во брест.Од youtube ќе дознаеме повеќе него ли од медиумите.Мислам самите учесници ќе постираат што се случувало и дали има мртви од нивна страна.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па само Тигри учествуваат? Еве од прва рака дека сите што се во авијација се повикани уште сабајле.
Некој од старт пиша „ништо чудно некој од нивните да им пренел информација за припремање на акцијава и да ги фатиле спремни“ или нешто така, на што јас се доврзав дека акцијата најверојатно, односно огромен е процентот да ја спрема ЕСЗ (во координација со одбрани луѓе од другите единици односно ЕБР и еве што викаш единици од АРМ, каде што исто има чиста единица, само ќе треснам дали беше таа Ренџери или ???? не ми текнува другото име во моментов), што нема таков каков што бара, за да пренесе.

Алудираше на шпиун од албанска националност, затоа и се надоврзав.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Нормална реакција е ова на мвр за настаните во гошинце. Дали е false flag и дали има теории на заговор тоа го оставам на други. Работава е шо стана могадишу населбата и тоа што има повредени и жртви.
 
V

viktora

Гостин
Аман со ебаниот руски гас,не им треба на шипциве руски гас за да побудалат.
Им треба на УСА за да можат шипциве да побудалат.Без дозвола од УСА шипциве не идат у веце а камо ли пушка да фатат.Не заборавај.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.338
Поени од реакции
6.891
Сега пишаа и на Телма дека има загинати полицајци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom