ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Се што ќе видат со оружје во рака не треба апсење треба ликвидација.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Информацијата е од Телма
Сега на АлсатМ докторка од Кумановска болница ваљда, што и да е, даде изјава дека од 5 и нешто сабајле се донесени само 3ца повредени. Еден во рамо и нога, еден во брада третиот не ми текнува каде. Двајца со хелихоптер на АРМ се пренесени во Скопје.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Што збориш бе? :D
Па заебанција за тоа како им изгледаат маалата. Исто ко на блискиот исток. Затоа е тешко да спроведеш акција брзо треба да чистиш куќа по куќа да винмаваш на цивили и тн.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Сега на АлсатМ докторка од Кумановска болница ваљда, што и да е, даде изјава дека од 5 и нешто сабајле се донесени само 3ца повредени. Еден во рамо и нога, еден во брада третиот не ми текнува каде. Двајца со хелихоптер на АРМ се пренесени во Скопје.
Долен дел од колк.
Ама тоа мислам дека е од рано сабајле, оттогаш се има променета ситуацијата, по различни медиуми читам бројка од околу 10 повредени, а за жал еден е загинат (ова е неофицијално засега).
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.179
Поени од реакции
8.492
Сега докторка даде изјава дека само 3ца повредени се донесени и тоа во 5 сабајле.[DOUBLEPOST=1431163089][/DOUBLEPOST]

ЕСЗ, која верувам организира е 100% македонска единица. Доста бе шпекулирате и лупате на празно, бидете сериозни.
не шпекулирам само нагаѓам, и наку не сум баш сигурен дека ЕСЗ е 100% МК
 
H

HoT IcE

Гостин
Па заебанција за тоа како им изгледаат маалата. Исто ко на блискиот исток. Затоа е тешко да спроведеш акција брзо треба да чистиш куќа по куќа да винмаваш на цивили и тн.
Дада, густо е.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Ima zaginati policajci ( na telma odi onakvo...kako se vika da go ebam)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ima zaginati policajci ( na telma odi onakvo...kako se vika da go ebam)
мамицата, се надевам дека ќе има 5 пати повеќе терористи загинати. Такви лудаци треба да се елиминираат на лице место.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80
Правам муабет со пријател Албанец кој живее во таа населба и ми вика ние албанците неќеме војна, дај боже да ги фатат тие што сакаат да исценираат меѓу етнички тензии.
Немој да ми споредувате со 2001, на никој од нормалните граѓани не им одговара војна...
Дај нека заврши само ова, џабе патат невини луѓе.
Нормално дека на Албанците не им одговара војна, затоа што тие без испукан куршум и без ниедна жртва ќе го добијат тоа што го сакаат.
Македонците самите си се истребуваат поради нискиот наталитет, сами отстапуваме територија преку продавање куќи и имоти. Зошто некој би гинел кога може и без крв да го добијат тоа што го сакаат. Плус, Албанците од неписмено до писмено е вметнато во државна администрација и институции. Сега од внатре те рушат наместо порано кога те рушеа од ровови. Гледај ја политиката глобално, а не да ја базираш на муабет пред урбана задруга.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
мамицата, се надевам дека ќе има 5 пати повеќе терористи загинати. Такви лудаци треба да се елиминираат на лице место.
Pishav pogore...specijalecot mi vika CEL BATALJON bile, naoruzani teshko i vo uniformi
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Јас чувствувам должност да им се ПОСЕРАМ на двете страни!
Фала Заев што со твојата "храброст" и "пожртвуваност" за Македонскиот народ сакаш да ни ги "отвориш" очите, притоа уништувајќи ја државава. Само копук како тебе може да започне со својот поход до власт преку деца и протести со насилство. Ако дојде војна, ти и твоите пиунчиња ќе бидете во први редови, бидејќи нели, сакате слободна Македонија. Жал ми е само за овциве што искачаат секојдневно по протести, дали ќе ја дочекаат ветената позиција?
Фала Грујо што не направи казнена држава, со милион казни, та човек да работи цела година да исплати казна за мочан појас. Можеби сега ти дојде паметот, доста беше времето кога мислеше дека си недостижен.

Прочитав коментари, дури и спамања по фб дека ова е сценаријо на владата само за да го пренасочи фокусот на граѓаните. Жал ми е за таквите со испрани мозоци, независно од која страна. И едвај чекам да падне власта, баш сакам да видам дали ќе ни тече мед и млеко.

Ова беа моите 5 минути, морав да го искажам револтот. Да ти се изнамочам во државата каде гинат луѓе за некој зелкар да седне на фотеља. А вие ложете се на Заев и Груевски и понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom