ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
25 март 2012
Мислења
8.525
Поени од реакции
5.067
Изгледа влегле кај една куќа во Отља...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
Ајде да пробаме да одиме по најпроста логика а таа е зашто на овие соу колед терористи не им прикурчило пред 3-4 месеци на пример него баш сега,чекале пролет да дојде пошто немааат зимска опрема а?
^^
Држи логика ова.
Исто држи логика и размислување зошто прислушкувани материјали уште од 2009та, искачаат во јавност баш сега (годинава).
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.251
Поени од реакции
37.876
Сигурен си дека сакаш да се оствари болдот? 100%?
Дефинитивно. Било кој да е одговорен за дестабилизација на државата го заслужува. А знаеме на кој најмногу му одговара.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Дефинитивно. Било кој да е одговорен за дестабилизација на државата го заслужува. А знаеме на кој најмногу му одговара.
така е, на тој што му гори под газот
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Две реални опции
1. Сите сме свесни дека има лудаци меѓу албанското население веќе 10 души загинаа во сирија и сега ја користат хаотичната ситуација за да прават проблеми и ја тестираат полицијата.
2. Полицијата е активирана за да се одвлече внимание од другите збиднувања иако можда групава во куманово не е активна туку се лудаци у развој.
Во двата случаи се работи за вистинска и оправдана реакција.
две помалку реални опции:
1. Странски фактор активира група албанци
2. мијалков ангажира група албанци.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.525
Поени од реакции
5.067
N

new tab

Гостин
^^
Држи логика ова.
Исто држи логика и размислување зошто прислушкувани материјали уште од 2009та, искачаат во јавност баш сега (годинава).
Лет ми гесс хммм...аха...циа од што немала работа го прислушувала градоначалникот на Кавадарци,што мислиш?
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Две реални опции
1. Сите сме свесни дека има лудаци меѓу албанското население веќе 10 души загинаа во сирија и сега ја користат хаотичната ситуација за да прават проблеми и ја тестираат полицијата.
2. Полицијата е активирана за да се одвлече внимание од другите збиднувања иако можда групава во куманово не е активна туку се лудаци у развој.
Во двата случаи се работи за вистинска и оправдана реакција.
две помалку реални опции:
1. Странски фактор активира група албанци
2. мијалков ангажира група албанци.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Фејсбук муабет: Имало еден убиен од наша страна.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.251
Поени од реакции
37.876
Фејсбук муабет: Имало еден убиен од наша страна.
Од кај ова? Има некоја официјална потврда

Едит - не прочитав убаво оти е фејсбук муабет.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
uploadfromtaptalk1431155642744.jpg
Ova e kuqata kade se pukalo, a vo ova kuqa so godini ne zivee nikoj i se veruva deka policijata sama pukalo da se see strav zasto od tie sto ziveat tamu ne videle nikoj da se vrtelo tuka.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.367
Поени од реакции
17.498
Јас некако не сум убеден дека ова е сценарио на ВМРО и екипа, и покрај сите каканици на кои што бевме сведоци изминатиов период. Можеби некој ќе каже дека на ваков начин они би да се исперат од сите гомна во кои пливаат периодов и заташкаат криминалите, но ова е сигурен пат кон провалијата на пропаста за ВМРО, а можеби и за ДУИ без кои секако ова не би можело да биде изведено. Се сеќаваат како завршија после 2001. година. А они тоа ич не би го сакале.

Но, дури и да грешам, ете да кажеме дека погрешно сум ги проценил и не ми оставиле впечаток на брутални психопати, секако им е мат ситуација, а вака на маса ја вложуваат и државата. Ако ја спукаме јако, ова е сигурно еден од начините да го изгубиме суверенитетот за што веќе има срамежливи најави помеѓу европолитичарите. Тогаш, сосема комотно можеме да се опростиме со обликот на државава кој нам ни е познат и да се поздравиме со федералната држава.[DOUBLEPOST=1431155868][/DOUBLEPOST]
Две реални опции
1. Сите сме свесни дека има лудаци меѓу албанското население веќе 10 души загинаа во сирија и сега ја користат хаотичната ситуација за да прават проблеми и ја тестираат полицијата.
2. Полицијата е активирана за да се одвлече внимание од другите збиднувања иако можда групава во куманово не е активна туку се лудаци у развој.
Во двата случаи се работи за вистинска и оправдана реакција.
две помалку реални опции:
1. Странски фактор активира група албанци
2. мијалков ангажира група албанци.
Не.

Првите две ти се помалку реални, читај нереални опции, а вторите две се многу веројатни. Поубаво кажано, една од двете е сигурна. Прашањето е која.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.251
Поени од реакции
37.876
Ova e kuqata kade se pukalo, a vo ova kuqa so godini ne zivee nikoj i se veruva deka policijata sama pukalo da se see strav zasto od tie sto ziveat tamu ne videle nikoj da se vrtelo tuka.

:facepalm::facepalm::facepalm:

Сами пукале да , и тие 5-6 полицајци сами се пукаа за да се ранат , за да изгледа реално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom