Загина новинарот и сопственикот на Фокус - Никола Младенов

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.078
Поени од реакции
8.339
od bombive vo izminatiov period islusav 2-3, ovaa za mladenov resiv da slusam ama stignav do kaj 10 ta min I se polekov, ne sakav poveke da dengubam.Zajkov prolupal skroz....
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И тоа што викаш, зашто да се фрлаат државни пари, пари од буџетот, наши пари. Треба да ги спречат.

Среќа сега кога Цановски ке ја добие државата во Стразбур, терањето инает на гвуевски и тоа што му направил да му тече на цановски низ панталони, ке се покрие со 65.000.000Е државни пари.

Али, битно да се спречи фасадата да не се исфлека.
Знам дека навиваш за тоа, ама нема да се случи. Цаноски е завршена приказна освен ако не дојдат другиве на власт.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Брут го уби Цезар затоа што беше убеден дека Цезар станува диктатор (што беше вистина).
Што не го убиеш Грујо тогаш? Или уште не си убеден? На пример ако Сорос ти плати повеќе отколку што ти плаќа Грујо, дали би го предал и би го убил?
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Воопшто не сум убеден дека работава со Младенов е чиста.. Јасно е дека Гордана и Иво врска немаат со таа работа што е и нормално таква работа не се шири туку доволно е да ја знаат 1-2 луѓе, и фала богу не се зборува по телефон...
Доколку беше се чисто во интерес на владава беше да направат совршено детална истрага без грешки за да нема никакви шпекулации.. А тука гледаме поставуваат истражител аматер на кој ова му е прв случај, се кријат некои работи како телефонот и начинот на кој е лоциран, се крие за бојата, камерите се исклучени, докази не се собирани од местото на настанот како фискалните сметки, и како врв на се што ги подгрева шекулациите се апси новинар кој истражува за собраќајката и се менува неговиот уредник...
А и друга работа ми е сумлива според начинот на избор на снимки од бомбиве како и на Заев да му е во интерес овај случај да остане заташкан, можеби и тој штити некој инволвиран..
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Што не го убиеш Грујо тогаш? Или уште не си убеден? На пример ако Сорос ти плати повеќе отколку што ти плаќа Грујо, дали би го предал и би го убил?
Знам дека би сакал ти и таквите како тебе да гледаат убиства ама тоа нема да се деси. Верувам дека луѓето се доволно паметни за да не се убиваат меѓусебно заради политичари.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Знам дека би сакал ти и таквите како тебе да гледаат убиства ама тоа нема да се деси. Верувам дека луѓето се доволно паметни за да не се убиваат меѓусебно заради политичари.
Какви како мене? There are no men like me. There is only me. Кој рече дека сакам да гледам убиства? Ти си тој што има ставено за ник име на убиец на политичар.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Какви како мене? There are no men like me. There is only me. Кој рече дека сакам да гледам убиства? Ти си тој што има ставено за ник име на убиец на политичар.
Настанот се случил пред повеќе од 2000 години. А твојот никнејм значи СМРТ. Oh, the irony...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пред излегување сум али морам да напоменам . Јас сум секој што си посеал тоа да си жнее.
Ова знаеш кога?
- Никогаш!

И едните и другите позади врати си имаат договор да не се чачкаат кога ќе се смени властта. Зборам за големите риби, не за небитни ко Љубе и Велија.

малку чудно, жена му на младенов не предводеше протести денес.
Од каде знаеш дали жена му на Младенов беше вчера на протести?
Зошто би ги предводела протестите?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ова знаеш кога?
- Никогаш!

И едните и другите позади врати си имаат договор да не се чачкаат кога ќе се смени властта. Зборам за големите риби, не за небитни ко Љубе и Велија.


Од каде знаеш дали жена му на Младенов беше вчера на протести?
Зошто би ги предводела протестите?
За да побара одговорност од институциите. Исто ко мајка му на Нешковски. Нели ако ова е вистина како беше - треба најмлаку 15 души да лежат затвор.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За да побара одговорност од институциите. Исто ко мајка му на Нешковски. Нели ако ова е вистина како беше - треба најмлаку 15 души да лежат затвор.
Зошто протест е единствена форма на барање одговорност од институциите, така?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.910
Поени од реакции
11.527
Настанот се случил пред повеќе од 2000 години. А твојот никнејм значи СМРТ. Oh, the irony...
Вчера рече дека не веруваш во симболика...сега одеднаш веруваш. Хм...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.078
Поени од реакции
8.339
Воопшто не сум убеден дека работава со Младенов е чиста.. Јасно е дека Гордана и Иво врска немаат со таа работа што е и нормално таква работа не се шири туку доволно е да ја знаат 1-2 луѓе, и фала богу не се зборува по телефон...
Доколку беше се чисто во интерес на владава беше да направат совршено детална истрага без грешки за да нема никакви шпекулации.. А тука гледаме поставуваат истражител аматер на кој ова му е прв случај, се кријат некои работи како телефонот и начинот на кој е лоциран, се крие за бојата, камерите се исклучени, докази не се собирани од местото на настанот како фискалните сметки, и како врв на се што ги подгрева шекулациите се апси новинар кој истражува за собраќајката и се менува неговиот уредник...
А и друга работа ми е сумлива според начинот на избор на снимки од бомбиве како и на Заев да му е во интерес овај случај да остане заташкан, можеби и тој штити некој инволвиран..
све убаво си напишал, дали е чиста работава со младенов или не, ама сите очекуваа бог знае што ке покаже, а тој покажа едно големо ништо, нешто што го знаеме, непрофесионална работа, ама и мене ми паѓа во очи болдот, изгледа дека намерно се глупира освен ако не е природно е глуп.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Зошто протест е единствена форма на барање одговорност од институциите, така?
Според многумина овде ДА. Според добар дел барање одговорност е рушење и бесење луѓе.[DOUBLEPOST=1431074585][/DOUBLEPOST]
Вчера рече дека не веруваш во симболика...сега одеднаш веруваш. Хм...
Да, реагирам на некој кој бара во мојот никнејм симболика и му одговарам да си го види својот никнејм пред да коментира.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.910
Поени од реакции
11.527
Според многумина овде ДА. Според добар дел барање одговорност е рушење и бесење луѓе.[DOUBLEPOST=1431074585][/DOUBLEPOST]
Да, реагирам на некој кој бара во мојот никнејм симболика и му одговарам да си го види својот никнејм пред да коментира.
Смртта е дел од сечиј човеков живот. Убивањето не е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom