Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
7 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
17
Декодирање на Samsung Galaxy S3 mini i8190 заклучен на T-Mobile MK?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Да ми каже некој цена за замена на пукнато стакло на Samsung Galaxy S5, друго се функционира во ред, само стаклото е пукнато?
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Само стакло не се мења
(Т-ест може да се смени али може лошо да изгледа,да има прашинки или балончиња доколку не се направи/аплицира ко што треба,
а тоа ретко кои сервиси го прават)

А фул асембли, диџитајзер/стакло плус лцд е доста скапичко,ако не се лажам накај 8-9000.денари беше оргинал фул асембли.
(Ако грешам околу цената за фул асембли за SGS5,нека ме поправи некој)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки вие со мобиларите колку пари одат батериите за Самсунг галакси с3 ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Замена на тач на телефон ЛГ L4 II, шо цена би коштало ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Вака,пред 2 месеци го декодирав од вип на т-мобиле телефонов,се работи за НОТЕ 3,купен на ново од вип.Од тогаш,почна да заебава кога отварам месинџер да сликам на чат,на камера да заебава...малку е спор кога куцам пин да го уклучам...не заебава 24/7 ама знае почесто да заебава.

Знае некој од што е,и дали е можно пошто е декодиран ?
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
здраво.сакам да прашам?е вака.имам самсунг галакси с3(и747) од атт уса.како може да му направам апдејт на софтверот,пошто ми е на 4.1.1 џели бин?дали може преку один,да не треба да се флешува нов бутлоадер и такви работи.ако може некој да ми објасни или некој сигурен линк да ми прати,да не завршам со брикување на телефонот.фала мн. позз
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
здраво.сакам да прашам?е вака.имам самсунг галакси с3(и747) од атт уса.како може да му направам апдејт на софтверот,пошто ми е на 4.1.1 џели бин?дали може преку один,да не треба да се флешува нов бутлоадер и такви работи.ако може некој да ми објасни или некој сигурен линк да ми прати,да не завршам со брикување на телефонот.фала мн. позз
Види на саммобиле дали има понов фирмвер
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Вака,пред 2 месеци го декодирав од вип на т-мобиле телефонов,се работи за НОТЕ 3,купен на ново од вип.Од тогаш,почна да заебава кога отварам месинџер да сликам на чат,на камера да заебава...малку е спор кога куцам пин да го уклучам...не заебава 24/7 ама знае почесто да заебава.

Знае некој од што е,и дали е можно пошто е декодиран ?
Направи фактор ресет од рикавери

Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Види на саммобиле дали има понов фирмвер
Имам едно прашање до тебе. Имам С3 т999 од т-мобајл што е моделот отклучен ми е на сите мрежи , е сега ако спуштам и да инсталирам нов софтвер дали ќе е отклучен или ќе мора повторно да го отклучувам ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Јеп само тој е ... така да што е тоа е, ако ти е успорен направи Wipe дата па после и кеш преку рекавери[DOUBLEPOST=1430769434][/DOUBLEPOST]
Имам едно прашање до тебе. Имам С3 т999 од т-мобајл што е моделот отклучен ми е на сите мрежи , е сега ако спуштам и да инсталирам нов софтвер дали ќе е отклучен или ќе мора повторно да го отклучувам ?
Па зависи како го декодирале, мада 99% нема да се кодира
за твојот има официјален 4,3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom