ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
кое барање ? им дадоа територија ?
Не бе тоа. Мислам дека главното барање им беше ГТЦ Барок да биде. Второ барање - Заев да престане со бомбите. Трето - средношколците да прекинат со протести, па после им беше тоа со територијата.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Не бе тоа. Мислам дека главното барање им беше ГТЦ Барок да биде. Второ барање - Заев да престане со бомбите. Трето - средношколците да прекинат со протести, па после им беше тоа со територијата.
Хаха,дали си сериозен те молам кажи ми ?

ГТЦ ќе биде барок пошто немаа излезено доволно на гласање.Ја не слушнав дека било местено,нит сдсм кажа нит било кој друг.Сега па ја пуштаат тезата,абе слушајте знаете зошто не излегле,од провинција се сите :D како и да е,неуспешен им беше референдумот и тоа е тоа,што сакаат повеќе ? им гаселе лифтови...оф мори мајко,една баба кажа тоа,и во една зграда се десило тоа,и одма дпмне им го напраиле намерно дан еи злагале :D а другите згради ? или само една зграда гласала ?

Заев не престана со бомбите,баш после инцидентот објави уште 2 или 3 бомби.

Средношколците па засилија протести,ќе кампувале пред влада или пред министерстсво,така нешто.

кажи ми сега дали веруваш дека тоа им е целта ? ова можеш да го провериш на 24вести или телма,или а1онмк.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
Тоа беа барањата, провери ако сакаш.

Еве, првото се исполни. Сега ако сакаме мир и просперитет, ќе мора едно, по едно и другите да ги исполниме, колку и да не ни се допаѓа тоа.
За последното барање, рекоа ќе преговараат, али дефинитивно нема да сопрат додека првиве три не се исполнат.:toe:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Хаха,можеш да имаш мислење.

За Аљбанците сум јас,пошто се најмирен народ,само србске тајне службе им местат се...
BUT не само србске стајне службе...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Тоа беа барањата, провери ако сакаш.

Еве, првото се исполни. Сега ако сакаме мир и просперитет, ќе мора едно, по едно и другите да ги исполниме, колку и да не ни се допаѓа тоа.
За последното барање, рекоа ќе преговараат, али дефинитивно нема да сопрат додека првиве три не се исполнат.:toe:
како што знам не си партиски определен,па можеш да ги гледаш реално работите...ти дадов аргументи,повели реплицирај на нив и демантирај ги ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
како што знам не си партиски определен,па можеш да ги гледаш реално работите...ти дадов аргументи,повели реплицирај на нив и демантирај ги ?
Грешиш јас сум, партиски определен. Но, тоа воопшто не ми пречи да ги гледам реално работите (или барем јас така мислам).
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
@Dardan-ia и @puno валидно ли е ова според вас човеков што пишува?


https://www.facebook.com/mirsad.ndrecaj
Се ова се поклопува со она што јас го зборев цело време, првично ОНА овде почна за да ја подели државата, без никакви други цели или јасни ставови, со спомнителни фаци, и секако тоа беше без никаков интерес за албанците, затоа што погубно за нас беше и во друга држава да се прелева војната, тоа ќе личеше како раст на апетитот, замисли во 21 век со оружје сакаш да окупираш територии, едноставно тоа беше спротивно интересите на албанците.
Затоа и за целата западна јавност и политичари овие беа терористи и екстремисти.
Али Ахмети после е навлезен од американците и одма се смени тонот на западнаците, и пристапот.
Така да, српските тајни служби кои денеска овде се викаат УБК според мене и тогаш го исценираа војната 2001 која им излезе од контрола.
Затоа денеска многу лесно ги нашле, имаат контакти од бивши соработници.

Рамковниот договор би го добиле без војна, доволен ќе беше притисокот од западот и добрата внатрешна атмосфера, која ќе беше далеку од подобро без 2001 и низа други случаеви кои се случуваа за кои се мисли дека се исценирани.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Грешиш јас сум, партиски определен. Но, тоа воопшто не ми пречи да ги гледам реално работите (или барем јас така мислам).
Океј,ајде тогаш реплицирај ми и дај ми некој факт кај што не сум у право..?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
8.629
Затоа и за целата западна јавност и политичари овие беа терористи и екстремисти.
Набргу волшебно ќе се преобразат и ќе бидат обесправени борци за човекови права.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Кај еден 55 годишен жител на Брест нашле еден дел од оружјето што беше однесено од станицата во Гошинце, и истиот е приведен.
Вакви глупави терористи немало ни во холивудските фолмови.

Според МВР, еден од главните осомничени за нападот е и Мирсад Ндрецај од Косово.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Кај еден 55 годишен жител на Брест нашле еден дел од оружјето што беше однесено од станицата во Гошинце, и истиот е приведен.
Вакви глупави терористи немало ни во холивудските фолмови.

Според МВР, еден од главните осомничени за нападот е и Мирсад Ндрецај од Косово.
Според комаандант НАТО,не само според мвр.

ако има 55 години не значи дека не може да врши такви терористички чинови,а можда не е извршител туку помагач,односно само го прибрал оружјето,можеби намерно.Имаш видеа на јутуб од 2001 кај што стари,навидум наивни лица,у подруми им чуваат огромни арсенали на оружје,муниција,храна,лекови,униформи...така да тоа ич не ме чуди.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Според комаандант НАТО,не само според мвр.

ако има 55 години не значи дека не може да врши такви терористички чинови,а можда не е извршител туку помагач,односно само го прибрал оружјето,можеби намерно.Имаш видеа на јутуб од 2001 кај што стари,навидум наивни лица,у подруми им чуваат огромни арсенали на оружје,муниција,храна,лекови,униформи...така да тоа ич не ме чуди.
Годините му се тамам, за тоа не спорам ништо, но зошто би го чувал оружјето дома, тоа е самоубиство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
Годините му се тамам, за тоа не спорам ништо, но зошто би го чувал оружјето дома, тоа е самоубиство.
Дај ми мене 2 милиона евра па нема гајле и мојот подрум нека ти служи како арсенал.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Дај ми мене 2 милиона евра па нема гајле и мојот подрум нека ти служи како арсенал.
Не е тоа обичен арсенал, туку после тоа следува кривична за тероризам, десетина години затвор.
После оваа полициска акција во двете села, а само во една куќа беше најдено оружје, се појавија некои дилеми:

1) Лага е дека секоја втора албанска куќа има оружје
2) Селаните насетиле дека ќе има акција и се ослободиле од оружјето навремено.
3) 55 годишниот бил идиот и само тој не знаел дека ќе има акција и дека такво оружје не се чува дома.
 
?

..........

Гостин
Poentata на фашистите е да направат мегуетничка нетрпеливост, играт на таа карта, ќе уапсат сега рандом албанци за овие да се кренат повторно на на протести, во исто време по фашистичките медиуми ќе трубат учк учк да се накурчат и македонците и целта ќе им биде постигната, дестабилизација на државата за да се спасат од криминалот.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom