ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.919
Tи да си на нивно место, да ти јави брклата напрајте со тие тројцата џумбус у караулата демек дошле курдите, расшлапајте се до степен да ви останат модрици по телото, ви праќаме по 2-3000 евра уште утре на сметка ќе и се противиш? Можда, ама после ќе следи чистка, како бц што ги чистел "непослушните" на времето.
Јас ке ти речам дека многу во филм си влезен. Во толкав филм што лично сметам дека и метеорскиот дожд што би требало да го има вечерва ке си го протумачиш дека е дело на владата за да го одложи нејзиното неминовно паѓање кое само што не уследило. Ете во толкав филм си влезен.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Јас ке ти речам дека многу во филм си влезен. Во толкав филм што лично сметам дека и метеорскиот дожд што би требало да го има вечерва ке си го протумачиш дека е дело на владата за да го одложи нејзиното неминовно паѓање кое само што не уследило. Ете во толкав филм си влезен.
А тебе приказната со 40-те разбојници според кој филм ти произлезе? Да не гледаше толку Сител може ќе имаше поразличен став од моменталниот.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Биле 40 терористи од Косово, ама не праќаат протестна нота до Косово. Очигледно сакаат да го дупат народот у мозок.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Најјак е муабетот у стил :
''Нее бе ние сме мали, небитни сме, кој сме ние, за каква цел да не дестабилизираат?!''.

Одговор:
1. Tурски тек (кога ќе имаме руски гас на наша територија можат сите да ни го бричат).
2. Експресна железница што Кинезите треба да ја прават од Пиреја до Будимпешта.

Целта на нарачателите што треба да се откријат во судскиот процес:
- Носење на гарнитура на власт што само ќе клима и одобрува (како во Бугарија што го ладеа Борисов една година па го вратија на власт со цел да се укине Јужен тек).
- што во својот речник нема да има друг збор освен евроатлански интеграции
- што нема да се прават паметни да бегаат по ходници кога треба да се солидаризираат со унијата каде треба да бидат член и да воведат санкции на Русија.
- ако веќе не упали работава со снимкиве, да се направи дубара како ова во Гошинце со уфрлени учки од Косово, ситни провокации за да опипаат пулс (кое е патем американски протекторат).

Патем русот Андреј Корибко се си кажа во колумната и се е на место.

Што ќе биде епилогот:
- премногу е надувана работава за мирно да се заврши.
Ќе трчаат маратони околу суд, сешто ќе се изнагледаме во следниве 2 месеци.
Впрочем крајот на една таква служба која парче правела порано во Ју, нивните ученици тешко ќе разберат дека смутовите и местенките им завршуваат. Со Удбашки структури после ова е завршено.
- судски процес in live, на ТВ.
- oткривање на премиерот што требало да го згрижи патриотот за Македонија, цинцарот Веруш.
- дебели затворски казни за извршителите на ова (според мене со двоцифрена бројка).
- чадорот на Зоки Веруш и Зоки другиов со смкнати гаќи, ама апла да му се смее цел свет.

И вака еден совет до амбасадоров Бејли така пошто ми е симпатичен многу, да упатам од овде, пошто претпоставувам толкава амбасада овде не е само за визи да ставаат у пасош, туку си гледаат се и пратат буквално се. А апропо изјавата на неговиот претходник пред заминување дека не е ништо страшно преодна влада да се направело итн. Па сакам еден совет вака ај да речеме добро намерен.
Ако не ова стои у архива на Google, somewhere, па може они ќе му пренесат.
Господине Бејли а со фората за парковиве и почист воздух да видите како стоите?
Боље тактика ви е од оваа провиднава до сега во секој случај.
У Турска те зае*аа ама овде може ќе ти успее од кај знаеш?!
Башка појше народ ќе излезе за дрво у парк него за мутни полу типови што Господ ги донел за да ја кажат вистината за се. Гарантирам. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.919
А тебе приказната со 40-те разбојници според кој филм ти произлезе? Да не гледаше толку Сител може ќе имаше поразличен став од моменталниот.
Можи да не читаш толку либертас поарен ке беше.
Инаку мојот став многу се поклопува со ставот на еден член погоре. Малце поголема е играта и најавено беше уште пред месеци и месеци само кој колку прати. Гледај ја малце поголемата слика, ние сме само едно камче во мозаикот.
Мислам ова ти е доволно за сам да донесиш заклучок.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Можи да не читаш толку либертас поарен ке беше.
Инаку мојот став многу се поклопува со ставот на еден член погоре. Малце поголема е играта и најавено беше уште пред месеци и месеци само кој колку прати. Гледај ја малце поголемата слика, ние сме само едно камче во мозаикот.
Мислам ова ти е доволно за сам да донесиш заклучок.
Прашањето ми е, дали ти ги виде 40-те разбојници на чело со Али Баба како малтретираат наши полицајци? Еве јас претпоставувам (не сум сигурен) дека тоа е намештаљка за да се оттргне вниманието од се поквалитетните бомбоњери кои 2 месеца ружестите му ги сервираат на народот, во врска со "поштената" работа на власта. Како ти, освен со одговорот "мојот став многу се поклопува со ставот на еден член погоре" со други факти ќе ми докажеш дека стварно горе се запукале? Дали беше на лице место? Тебе ли ти окачија лисици на раце? И јас можам да го ставам на трупец, да го пресечам (телефонот де) на пола, исто и другите , да ги расфрлам по земја за да може медиумиве (ако воопшто може да се наречат медиуми) снимат нешто у стилу "eве народе, тука беа терористите, сега се ваљда во Швајцарија којзнае" со дополнување "истрагата ЌЕ (идно време за лажам) покаже што всушност се случувало овде пред 12 саати".
Ej после дури 12 ФАНТАСТИЧНИ саати им текнало да појдат горе да видат шо е работата! Па и очекуваа да ги најдат терористите шо е најтрагикомично :shook:
 
H

Hombre

Гостин

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Се сметаш значи дека си ти попаметен и дека ти не трескаш глупости а јас трескам ? како заклучи тоа ? мама ти кажа и тато така ?

и како тоа јас имам право и поголема моќ од тебе,а ти немаш ? каде ја виде мојата група и моќ,наспроти твојата не-моќ ?

како објаснуваш што е фрката,како ти да си ја праел фрката...еј кикиритка фраерче си жими се.

Edit од модератор: Следна навреда - бан од тема.
Кој тоа спомна и каде јас тоа спомнав некаде дека ти имаш некаква моќ воопшто, за било што?

Колку што ти имаш моќ да видиш и застанеш против оној/оние што те влечат за нос и те манипулираат, толку и јас имам моќ да те убедам дека си многу многу многу наивен...

појасно?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Стварно ме замисли....човеков е жеден за публицитет.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Стварно ме замисли....човеков е жеден за публицитет.
Те замисли зашто си ограничен во тоа твојата глава, ова е негово возило, при напад, а не возило во кое загинале македонци, си даде он објаснување зашто е сликано, е колку само да видиш низ што поминувал он и дел од неговата единица, не е само он сликан покрај ова возило.

Е него сега од штаб ви наредиле да ви биде предмет на омаловажување, а да им се восхитувате на изроди ко Миленко жбитацот.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Следен пат кога има некој падобранец, пријавете го и баталете реплики :)
 
V

viktora

Гостин
Биле 40 терористи од Косово, ама не праќаат протестна нота до Косово. Очигледно сакаат да го дупат народот у мозок.
Зошто протесна нота кога косоварите јавно се огласија дека се оградуваат од овој напад и не го подржуваат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Те замисли зашто си ограничен во тоа твојата глава, ова е негово возило, при напад, а не возило во кое загинале македонци, си даде он објаснување зашто е сликано, е колку само да видиш низ што поминувал он и дел од неговата единица, не е само он сликан покрај ова возило.

Е него сега од штаб ви наредиле да ви биде предмет на омаловажување, а да им се восхитувате на изроди ко Миленко жбитацот.[DOUBLEPOST=1429772484][/DOUBLEPOST]
Која вистина бе, црна гора го призна косово, политиката е курва, тоа вие сега у моментов најдобро го осеќате, им лижете газ на тие што до вчера ви фрлаа бомби, деструктивен ефект кој до ден денес го осеќате зашто дел од популацијата заболува од канцер.
Не умарај и не се бламирај, боље ке е.
Се извинувам не го пратам редовно. Нема потреба да навредуваш. Сепак Стојанче и неговите поддржувачи често го претставуваат во такво светло како сам да се борел против она во 2001 година. Еве Јохан одлежа 8 или колку и да беа години затвор и тоа ги одлежа за сите нас и сега што треба сите да го цитираме секојпат кога ќе каже нешто или да се правиме дека сам се борел? Само он е од друга политичка опција па не одговара...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom