ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.944
Бреееј, како се редат светскиве заговори против оваа моја чудесна земја.

А всушност само си биле 40 овчари кои сакале со сила да си ги вратат овците кои пребегале во рајот од нашата страна на границата наспроти пеколот од нивната страна на границата.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.454
Поени од реакции
4.954
„Бараме од македонските власти да не ја вовлекуваат Република Косово во нивните научно-фантастични и антиалбански сценарија. Косово е пријател на Република Македонија и секогаш е тука да помогне бла бла бла.“

Правиме муабет за хипотетичка ситуација во која Грујо си игра на своја рака, а Америте и ЕУ се против. Ама такво нешто не гледаме сега.
Можеби не знаат дали е фикција или не, можеби се платеници од Косово.
И кажа самата претседателка дека овие групи не придонесуваат за зачувување на мирот и стабилноста, ич не ми личи дека ова беше наменето кон наводната УЧК.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.980
Можеби не знаат дали е фикција или не, можеби се платеници од Косово.
И кажа самата претседателка дека овие групи не придонесуваат за зачувување на мирот и стабилноста, ич не ми личи дека ова беше наменето кон наводната УЧК.
Ако се платеници од Косово, и не е од никаков интерес на Косово, ЕУ и САД, тогаш Косово ќе ги уапси веднаш и ќе ни ги испорача.

Затоа што знам дека сигурно не е од интерес на Албанците од Македонија, уште помалку во интерес на ДУИ. Јас сум убеден дека ако го прашаме Ахмети, тој сам би ги стрелал. Сега треба да видиме каква ќе биде реакцијата на Косово. Денес беше млака, и ок, можеби немале доволно информации. Утре ќе ги имаат.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Не се веќе интересни Албанциве како што гледам, па дури ни 1% не ја гледаат вината во нив. Како и да ја гледаат кога се меѓу најбројните во мировните мисии на ИСИС. За крводарителство и донирање на органи нема потреба ни да се спомне.
Проблемот е што секогаш се злоупотребени од страна на тајни служби и разни каурски политичари.
Не знам како не им текна на Грчиштава да пазарат едно 40 и да ги искористат пред 2-3 години за да го дефокусираат народот од кризата, протестите итн.
грешам, ама ти терминот немаш поим дали има Ј или нема али ајде, не е битно, не ти замерувам, толкав ти е капацитетот и ја тука апсолутно ништо не можам да сторам, али лошо е кога некој од вас кои се ложат на лажниот патриотизам, не се кадарни да разграничат дали е Патриот или ПатриЈот, ова за твое добро ти зборам, за да утре од делење флаери и варење кафе, да не те прекомандуваат пак на плакати па да се резилиш пак у маало и низ град, со наведната глава.
Кога веќе делиш совети за правопис и правоговор, не е лошо да посветиш внимание на голема и мала буква и интерпункциски знаци. Од болдираното може да се заклучи дека дел од тоа внимание треба да посветиш и на редоследот на зборовите. За твое добро.
Тони Михајловски и Миленко Неделковски први ќе ја бранат Македонија,не се секирај..Какви бранители имаме,се кој од кој..
Тони Михајловски ја бранеше Македонија. Ти кај рече дека беше?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
ако не постои надворешен непријател мора да го измислиш за мир во куќа

Баба Рога одамна е во пензија
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Не се веќе интересни Албанциве како што гледам, па дури ни 1% не ја гледаат вината во нив. Како и да ја гледаат кога се меѓу најбројните во мировните мисии на ИСИС. За крводарителство и донирање на органи нема потреба ни да се спомне.
Проблемот е што секогаш се злоупотребени од страна на тајни служби и разни каурски политичари.
Не знам како не им текна на Грчиштава да пазарат едно 40 и да ги искористат пред 2-3 години за да го дефокусираат народот од кризата, протестите итн.

Кога веќе делиш совети за правопис и правоговор, не е лошо да посветиш внимание на голема и мала буква и интерпункциски знаци. Од болдираното може да се заклучи дека дел од тоа внимание треба да посветиш и на редоследот на зборовите. За твое добро.

Тони Михајловски ја бранеше Македонија. Ти кај рече дека беше?
Каков Тони Михајловски ја бранел Македонија бе, тогаш Тони немаше подигнато ништо потешко од микрофон пошо беше портпарол, а не војник.
Тони ја бранел Македонија, што се нема да видиш....

Sent from my Nexus 5
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.454
Поени од реакции
4.954
Ако се платеници од Косово, и не е од никаков интерес на Косово, ЕУ и САД, тогаш Косово ќе ги уапси веднаш и ќе ни ги испорача.

Затоа што знам дека сигурно не е од интерес на Албанците од Македонија, уште помалку во интерес на ДУИ. Јас сум убеден дека ако го прашаме Ахмети, тој сам би ги стрелал. Сега треба да видиме каква ќе биде реакцијата на Косово. Денес беше млака, и ок, можеби немале доволно информации. Утре ќе ги имаат.
Aко постојат ен верувам дека се од Косово, но пак ќе се сведе на тоа како дувлотот Косово нејќе да затвори криминалци и сите овде (не) ќе веруваме.

Гледам од штабот дирекциите ти се Косово па да биде злобната страна и во случајов.

Пак, според мене претседателката на Косово мислам дека и се обраќаше на Груевски со пораката дека на регионот не им требаат вакви групи (исценирања), пооштра изјава здравје.

Што би добила Косово од настанов? Да се обвинува како дувло на терористи?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.980
Aко постојат ен верувам дека се од Косово, но пак ќе се сведе на тоа како дувлотот Косово нејќе да затвори криминалци и сите овде (не) ќе веруваме.

Гледам од штабот дирекциите ти се Косово па да биде злобната страна и во случајов.

Пак, според мене претседателката на Косово мислам дека и се обраќаше на Груевски со пораката дека на регионот не им требаат вакви групи (исценирања), пооштра изјава здравје.

Што би добила Косово од настанов? Да се обвинува како дувло на терористи?
Полека, ооо Пуно, не се губи. МВР излезе со имиња на луѓе од Косово што ги сомничи. Косовски државјани. А косовската реакција беше „ние не сме виделе ништо“.

Е сега, Косово сакало нејќело е ставено во играта. Осомничените се посочени. Има четворица полицајци, од кои еден Албанец, што можат да ги препознаат. Што би добило, не знам. Ама дека многу работи ќе зависат од нивната реакција знам. И убеден сум дека ќе ги заштитат.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Градовите се испразнаа од Приштина како ментални бегаа за ЕУ Липково ќе го освојувале. Што ќе прават во Липково чај ќе собираат.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не се веќе интересни Албанциве како што гледам, па дури ни 1% не ја гледаат вината во нив. Како и да ја гледаат кога се меѓу најбројните во мировните мисии на ИСИС. За крводарителство и донирање на органи нема потреба ни да се спомне.
Проблемот е што секогаш се злоупотребени од страна на тајни служби и разни каурски политичари.
Не знам како не им текна на Грчиштава да пазарат едно 40 и да ги искористат пред 2-3 години за да го дефокусираат народот од кризата, протестите итн.

Кога веќе делиш совети за правопис и правоговор, не е лошо да посветиш внимание на голема и мала буква и интерпункциски знаци. Од болдираното може да се заклучи дека дел од тоа внимание треба да посветиш и на редоследот на зборовите. За твое добро.

Тони Михајловски ја бранеше Македонија. Ти кај рече дека беше?
Од шо ја бранел Тончи Македонија? Тончи ко шо знам само и ги мешаше картите пред секоја партија макао на војската, а па да не праиме муабет шо незнае ни пиштол да репетира...
Ќе ја бранел Тончи Македонија, хах :D
 
D

Darko_ufo

Гостин
Najjakoto e sto prvi objavija Vmrovskite portali, prvi izlegoa so iminja vmrovskite portali, kako se odnapred da znaele. Sea ke vi ja objasam cela situacija. Alo Mile mi tekna. A da vlezat taka edno 40 kosovari demek da napravat napad na karaula vo lipkovskiot region. Pa se mislev i da stane eden od niv i da ubijat nekoj. Posle ke kazeme deka opozicijata napravila destabilizacija. Eve vekje Martin gi uredi site vesti i portali se e spremno, i latas znae. I posle nekoe vreme ke se pravdaat pa zavrsi nekoj vo edenk, dobi nekoj samar, ubien e policaec? Se se toa lepeni, seckani, prelepuvani, montirani i kreirani materijali. Mislam deka samo Brutus i Inglorius Basterd nasednaa na mestenkava.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.980
Najjakoto e sto prvi objavija Vmrovskite portali, prvi izlegoa so iminja vmrovskite portali, kako se odnapred da znaele. Sea ke vi ja objasam cela situacija. Alo Mile mi tekna. A da vlezat taka edno 40 kosovari demek da napravat napad na karaula vo lipkovskiot region. Pa se mislev i da stane eden od niv i da ubijat nekoj. Posle ke kazeme deka opozicijata napravila destabilizacija. Eve vekje Martin gi uredi site vesti i portali se e spremno, i latas znae. I posle nekoe vreme ke se pravdaat pa zavrsi nekoj vo edenk, dobi nekoj samar, ubien e policaec? Se se toa lepeni, seckani, prelepuvani, montirani i kreirani materijali. Mislam deka samo Brutus i Inglorius Basterd nasednaa na mestenkava.
Ние наседнати, вие ебени. Ко со сите местенки досеа. :D
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Сериозна вооружена група упаѓа на туѓа територија, си го ризикува животот и слободата, за да на крај само ги пушти граничарите меѓу кои има и Македонци кои онака ама баш искрено ги мрзат?
тие не марат за својот живот верувај.И сето тоа се вика план,тие не се багра од улица собрани па ајде ќе правиме инциденти.Имаат искуство и од 90тите и од 2001.[DOUBLEPOST=1429664205][/DOUBLEPOST]
Патриотизмот со овие на власт ми делува во моментов само на некоја лоша заебанција. Прво на што помислувам е дека попрво фамилијата од нив би си ја бранела од колку од исламисти.
Океј,брани си ја од било каков непријател така и треба.

Кажи ми само,еве фантазираме,ако ова ескалира во вистинска војна,се мачат стотина граѓани,се убиваат,им ги сечат половите органи и им ги ставаат у уста,и случајно тоа го снајде некој твој близок роднина,дали повторно ќе кажуваш на форумов дека само будали ќе идат се е исценирано седете си дома ?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.165
Поени од реакции
5.128
тие не марат за својот живот верувај.И сето тоа се вика план,тие не се багра од улица собрани па ајде ќе правиме инциденти.Имаат искуство и од 90тите и од 2001.[DOUBLEPOST=1429664205][/DOUBLEPOST]
Океј,брани си ја од било каков непријател така и треба.

Кажи ми само,еве фантазираме,ако ова ескалира во вистинска војна,се мачат стотина граѓани,се убиваат,им ги сечат половите органи и им ги ставаат у уста,и случајно тоа го снајде некој твој близок роднина,дали повторно ќе кажуваш на форумов дека само будали ќе идат се е исценирано седете си дома ?
Јао гледај што збориш бе.
Кој ќе ратува , на нив мислиш им се ратува сега , се наместија на убави позиции поише права од нас имаат за што да ратуваат не се глупи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom