ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Алибаба бе, неписмен еден :)
Aлибаба ... ако мислиш на Аљи Амети дека он го напаџал на караула и го пукал си у грешка велика не могуче то ... Аљи е у влада ... ова некоји му го крадат финти на Аљи од порано :duel::uzi::pistoldz:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
na zaev i opozicijata, najmalce im odgovara takvo scenario.
Vo situacija koga poseduvaat zlato vreden materijal, i snimki koi seuste ne se objaveni ko onaa za soobrakajkata na Mladenov, vo situacija koga izleguvaat na ulica studenti i srednoskolci, vo situacija koga u dui frcat ostavki, u situacija u koja eve i eu denes se oglasi za bombive i stavi na doznaenje sto misli, vo situacija u koja i Angelov koj pocna so 5 luge da protestira, denes moze da sobere poveke ... oni apsolutno nikakva korist ne bi imale od vakvo nekoe voeno scenario.
Apsolutno nikakva potreba od ova nema opozicijata, nitu pak imaat nekakva koris vo situacija koga tema broj 1 za niv se znae sto e periodov, pres konferenciite i t.n. Bombi.
Прво,бомбите не допреа до сите граѓани.Македонија е стара нација(тој проблем го има голем дел од Европа) и најголемиот број од популацијата,ги нема слушнато бомбите.А и не ги ни интересира.Второ,тие се свесни за тоа.Трето,средношколците и студентите,го добија тоа што го сакаа.Поголемиот дел од нив,викаат добро е,помал дел се бунат само затоа што не ги примиле нив,туку примиле друго здружение на средношколци.Како и да е,добија тоа што го бараа и со право.Трето,кај стојанче,кај протестите за гтц и ред други,се вртат истите луѓе.Буквално истите луѓе.

Четврто,очекуваа масовни протести,црни сценарија од сдсм.Тоа го кажуваа самите.Збори заев дека граѓаните имале револт и што ти ја знам,ќе се кревале на бунт а он ќе ги води...излагаш андвор гледаш полни кафичи и ресторани и кафани.Како ќе се прави бунтот,со седење дома и по кафиќи ? и за тоа се свесни.

Петто,во 2002 така дојдоа на власт.Преку војна.Со прислушкување.

Шесто,ги фатија 2-3 пати во лага.Од верушевски дека не биле вистинити разговорите,па потоа на 24вести призна дека било вистина,па дека се прислушкувани неистомисленици на власта,противници,најмногу заев,па излезе само 1 снимка од заев и 1 од шеќеринска,тотално не битни,останатото беше СЕ од власта и блиски до власта,па потоа намалија на 20 илјади граѓани прислушкувани.

И каде е доказот дека се 20 илјади или 10 или 50 ? едини доказ што видовме е дека се прислушкувани функционери и подржувачи на дпмне.

али тоа нема везе,важно сакале да напраат војна дпмне да избегаат со парите :D а вака не можат демек да избегаат ?
 
V

viktora

Гостин
Така е, се остварува генијалниот план на Верушевски, Заев и Бранко за граѓанска војна со која ќе биде прокупирана јавноста, исто така се остварува нивниот план сегашнава влада на ВМРО да се стави во положба на одбрана на македонскиот народ од нападот на странски и албански структури. Генијален план за враќање на власт, нема што. Се гледа со години го планирале.

Ама ти не си (волку) глуп, не е ни бастердот, ни брутус, ни виктора, си го шитнавте интелектот, достоинството, патриотизмот за ситни пари додека братучедите го јадат шлагот, Албанци се поголеми македонски патриоти од вас.
Албанците се поголеми патриоти???
Дај боже да ти се случи истото како на мавровските работници од "албанските македонски патриоти". Боже и ова дочекав да прочитам.Ај да не те колнам за тие браќа од Вејце,млад си.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.200
Поени од реакции
8.438
Aлибаба ... ако мислиш на Аљи Амети дека он го напаџал на караула и го пукал си у грешка велика не могуче то ... Аљи е у влада ... ова некоји му го крадат финти на Аљи од порано :duel::uzi::pistoldz:
Многу лош хумор.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Прочитано сценарио предвидливи се како селски буквар. Трагикомедија. Држете се за столицата, војна војна шо да е важно власт пуштање никако!

Гнасни шупелки!
Не мислиш дека со сценарио војна,автоматски ќе се формира техничка или било каква друга влада,и така би ја изгубиле власта ? на кој начин ќе ја задржат власта ако има војна дпмне ?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да де исто ко 2001 во Љуботен што не знаеа кој поставил мини а на 500 метра од селото миниран патот и внатре во селото 100 УЧКи. Тони па дај мајку му!
Ајде како викаат, повторувањето е мајка на знаењето. кој ја контролирал УЧК 2001 и на кого му одговарало дестабилизација на Макеоднија.




 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ајде како викаат, повторувањето е мајка на знаењето. кој ја контролирал УЧК 2001 и на кого му одговарало дестабилизација на Макеоднија.




Љубе, Павле, Савле...како да го разберам ова? Ова е вистината за Македонија?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.980
И баш добро напаѓачите ги одбрале од Косово па нема да ја имаат таа мака да ги апсат, па потоа евентуални протести за нивно ослободување. Вака ќе кажат Косово да ги уапси што побрзо, протестни ноти и што ти ја знам.
Ако напаѓачите се платени од Грујо, без учество на албански политички структури во целиот процес, тогаш голема грешка е што се од Косово. Косово во тој случај би ги уапсило до вечер, па ќе кажат се.
 

Yeezus

Господин Ѕверка
Член од
25 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
251
Да де исто ко 2001 во Љуботен што не знаеа кој поставил мини а на 500 метра од селото миниран патот и внатре во селото 100 УЧКи. Тони па дај мајку му!
Само те гледам и те пратам. Оваа е јака дискусија. И цело време зборуваш за сценарио на социјал демократски сојуз, сорос, ...( и кој ти знам се ) ... А од друга страна дигаш тензија, и некако не ми се поклопува, што е штосот ... Со онаа од предходно, ( ВМРО дига тензија, за отргнување на очите од јавноста, од вистинската ситуација во РМ. (напишано претходно, а демантирано) ) Па се прашувам, и до некаде сум сигурен, дека си членче на внатрешна македонска револуционерна организација? Така ми изгледа, од гледна точка на човек што е неутрален и не е политички определен. Чисто онака, да знаеш. Пошо ако почнеш да се лутиш и правдаш. Само ќе ми потврдиш.

Поздрав,
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ако напаѓачите се платени од Грујо, без учество на албански политички структури во целиот процес, тогаш голема грешка е што се од Косово. Косово во тој случај би ги уапсило до вечер, па ќе кажат се.
Не мора да значи. Нели Груевски ги прислушувал и овие од Косово може ги уценува. Среќа кај ЗЗ се снимките на безбедно.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Само те гледам и те пратам. Оваа е јака дискусија. И цело време зборуваш за сценарио на социјал демократски сојуз, сорос, ...( и кој ти знам се ) ... А од друга страна дигаш тензија, и некако не ми се поклопува, што е штосот ... Со онаа од предходно, ( ВМРО дига тензија, за отргнување на очите од јавноста, од вистинската ситуација во РМ. (напишано претходно, а демантирано) ) Па се прашувам, и до некаде сум сигурен, дека си членче на внатрешна македонска револуционерна организација. Така ми изгледа, од гледна точка на човек што е неутрален и не е политички определен. Чисто онака, да знаеш. Пошо ако почнеш да се лутиш и правдаш. Само ќе ми потврдиш.

Поздрав,
Па не си дочитал ко шо треба. СДС не се способни да организираат еден протест не пак конфликт. Они се обична маша у рацете на некој центар на моќ. Тоа го кажав неколку пати. Тие се тука да помогнат колку можат на терен и да буцкаат од страна. Штос нема.
 

Yeezus

Господин Ѕверка
Член од
25 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
251
Па не си дочитал ко шо треба. СДС не се способни да организираат еден протест не пак конфликт. Они се обична маша у рацете на некој центар на моќ. Тоа го кажав неколку пати. Тие се тука да помогнат колку можат на терен и да буцкаат од страна. Штос нема.
Заборавив да напишам, дека детално те читав и пратев.

И да океј, јасно ми е. ;) Благодарам на јасниот одговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom