ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Гранатирана владата, а проектилот паѓа на тревникот а не во самата зграда, демек за малце промашиле.
Сега имало терористички напад,а единствено неколку куршуми биле испукани во воздух и ослободени заложниците со закани дека ќе ги ликвидираат ако не бегаат :pos:.

И баш добро напаѓачите ги одбрале од Косово па нема да ја имаат таа мака да ги апсат, па потоа евентуални протести за нивно ослободување. Вака ќе кажат Косово да ги уапси што побрзо, протестни ноти и што ти ја знам.
Ако им била целта да ги утепаат ќе ги утепале на лице место.

Прашај ги како се осеќаат тие што живеат во тој крај.Сигурно не лабаво,и сигурно не уживаат на кеј на кафе или у Броз.

Ете тоа им било целта.[DOUBLEPOST=1429632296][/DOUBLEPOST]
Нез на кој дел да реплицирам од купов глупости али да Стојанче што се борел во 2001 е крив што се бодат наши деца,а не власта што треба да ги штити и полицијата што ги дотепува на утакмици.
Најпаметното нешто на фурмов што некогаш било пишано.

Добро читање меѓу редови,браво :cuc:

објасни ми само каде сфати дека викам дека стојанче е крив за тоа што се бодат наши деца а не власта,те молам Димитаре
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Neznam zosto ama mene nekako mnogu pologicno mi e ovoj nastan da se povrze so Brankojavlenieto i najavite na Zajakot deka ke ima protesti i soboruvanje na vladata od ulica. Planot za graganska vojna patem e potvrden i od Verusevski vo Skype komunikacijata.Otkolku ovoj nastan da go povrzam so fasadata na GTC. Smeski deca zivi smeski ste.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Neznam zosto ama mene nekako mnogu pologicno mi e ovoj nastan da se povrze so Brankojavlenieto i najavite na Zajakot deka ke ima protesti i soboruvanje na vladata od ulica. Planot za graganska vojna patem e potvrden i od Verusevski vo Skype komunikacijata.Otkolku ovoj nastan da go povrzam so fasadata na GTC. Smeski deca zivi smeski ste.
не бе не ова е ради средношколскиот протест и пленумот на деца во јасли.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
И терористиве не се тоа штоа беа. Абе многу марихуана влезе во Косово во последниве 10 години ги омекна.
Шала на страна јас лично видов 5 хеликоптери од Скопје накај Тетово идеа. А зошто идеа накај Тетово незнам. И слушнав некој муабет наводно сериозна била работава и медиумиве не знаеле се што треба. Така слушнав а времето ќе покаже.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако им била целта да ги утепаат ќе ги утепале на лице место.

Прашај ги како се осеќаат тие што живеат во тој крај.Сигурно не лабаво,и сигурно не уживаат на кеј на кафе или у Броз.
Па баш тие од тој крај велат тека се тече нормално.
Ете и еден член овде напиша како е таму, мислам беше @Комшија Ти
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Па баш тие од тој крај велат тека се тече нормално.
Ете и еден член овде напиша како е таму, мислам беше @Комшија Ти
Да де исто ко 2001 во Љуботен што не знаеа кој поставил мини а на 500 метра од селото миниран патот и внатре во селото 100 УЧКи. Тони па дај мајку му!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Neznam zosto ama mene nekako mnogu pologicno mi e ovoj nastan da se povrze so Brankojavlenieto i najavite na Zajakot deka ke ima protesti i soboruvanje na vladata od ulica. Planot za graganska vojna patem e potvrden i od Verusevski vo Skype komunikacijata.Otkolku ovoj nastan da go povrzam so fasadata na GTC. Smeski deca zivi smeski ste.
Така е, се остварува генијалниот план на Верушевски, Заев и Бранко за граѓанска војна со која ќе биде прокупирана јавноста, исто така се остварува нивниот план сегашнава влада на ВМРО да се стави во положба на одбрана на македонскиот народ од нападот на странски и албански структури. Генијален план за враќање на власт, нема што. Се гледа со години го планирале.

Ама ти не си (волку) глуп, не е ни бастердот, ни брутус, ни виктора, си го шитнавте интелектот, достоинството, патриотизмот за ситни пари додека братучедите го јадат шлагот, Албанци се поголеми македонски патриоти од вас.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да де исто ко 2001 во Љуботен што не знаеа кој поставил мини а на 500 метра од селото миниран патот и внатре во селото 100 УЧКи. Тони па дај мајку му!
Не споредувај со 2001. Тогаш кај албанците имаше друго расположение, еуфорија.
Сега на никој не му е до војна и пукање, нема веќе кој да се бори.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За вакви глупсоти со триста пресови, Сител, Канал5 и МТВ глава нема да кренат, пола саат вести за ова ќе кажуваат, откриваат одма УЧК ово оно,а за случувањата пред неколку години на Велигден збор не изустија, да не коментираме подобро да не создаваме тензии во државава.
Ебате гнасите гнасосани.
Сите не избркаа, само тие шо треба да си одат-останаа.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Не споредувај со 2001. Тогаш кај албанците имаше друго расположение, еуфорија.
Сега на никој не му е до војна и пукање, нема веќе кој да се бори.
Не биди толку сигурен дека немаат луѓе да се борат и со такви идеали.Види го само бројот на мртви исламисти по светов,официјален,а козјнае колкав е па уште и неофицијален,и колкав број отишле и се вратиле,или се таму.

Кога ќе се вратат,што мислиш,што ќе прават ? ќе си работат работа како нормален човк ? ќе пијат кафе со тебе ? тие се отруени со тој исламизам,повеќе од сигурно е дека ќе прават проблеми,и тоа големи.Види ги протестите нивни само,на што ти личат ? на протести на Албанци или на протести на индијанци и талибани ? со знамињата ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.485
Neznam zosto ama mene nekako mnogu pologicno mi e ovoj nastan da se povrze so Brankojavlenieto i najavite na Zajakot deka ke ima protesti i soboruvanje na vladata od ulica. Planot za graganska vojna patem e potvrden i od Verusevski vo Skype komunikacijata.Otkolku ovoj nastan da go povrzam so fasadata na GTC. Smeski deca zivi smeski ste.
na zaev i opozicijata, najmalce im odgovara takvo scenario.
Vo situacija koga poseduvaat zlato vreden materijal, i snimki koi seuste ne se objaveni ko onaa za soobrakajkata na Mladenov, vo situacija koga izleguvaat na ulica studenti i srednoskolci, vo situacija koga u dui frcat ostavki, u situacija u koja eve i eu denes se oglasi za bombive i stavi na doznaenje sto misli, vo situacija u koja i Angelov koj pocna so 5 luge da protestira, denes moze da sobere poveke ... oni apsolutno nikakva korist ne bi imale od vakvo nekoe voeno scenario.
Apsolutno nikakva potreba od ova nema opozicijata, nitu pak imaat nekakva korist vo situacija koga tema broj 1 za niv se znae sto e periodov, pres konferenciite i t.n. Bombi.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Прочитано сценарио предвидливи се како селски буквар. Трагикомедија. Држете се за столицата, војна војна шо да е важно власт пуштање никако!

Гнасни шупелки!
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Прочитано сценарио предвидливи се како селски буквар. Трагикомедија. Држете се за столицата, војна војна шо да е важно власт пуштање никако!

Гнасни шупелки!
+1

Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Ја незнам шо не не остает да живејме бе пизда им матер нивна пробаа со све очигледно очајот е до таму дојден да се направат тензии да дојде до нешто никој не го сака а и зошто би нападнале Албанциве затоа шо живеат подобро од Македонците во оваа чудесна земја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom