ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Не знам шо се зборело у темава, ама кога го прочитав насловот на курир „сдсм и сорос со исто сценарио како во 2001“ ми се слоши...
Добро бе мајку му, сдсм и сорос се толку моќни што и после 9 години во опозиција се уште се финансиски и воено помоќни од државата ?!
Државата со буџет од 2 милијарди, војска, полиција и агенција за контра-разознавање е толку ранлива што може група бараби со 30-50-100 милиони да прават што сакаат ?
Не ме јеби...
for the sake of the truth, 5.2 milioni im e godishniot buxhet :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Овој професоров за безбедност Хаџијанев,грешам за името можеби,даде прекрасна изјава за Канал5.Не паничете,не спинувајте одма со гламурозни вести.Да се види се шо е работава.Ги има сите елементи за терористички напад,изјави дека е можно незадоволни учки кои не се етаблираре во општествениот систем во Косово и сега само го канализираат револтот со вакви напади.Да се почека,истражи и предложи одлична идеја....Мешовита комисија од македонската и косовската влада и да се истражи и заврши целава работа.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
155
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21768


Инаку дел од новинарските екипи предмалку полицијата ги спречи да продолжат кон Гошинце.

Репортерите на НОВА, Сашка Цветковска и Владо Апостолов сведочат дека им посочиле на полицијата дека кон Гошинце веќе се тргнати екипи на телевизијата Сител и весниците од МПМ и дека и за нив исто така е небезбеден теренот, а се горе, меѓутоа полицијата немала слух за ваквите аргументи.

Brainwashing starts in 3 2 1 ...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Со патчињата мислев на тоа да ги видат како во секоја нормална држава пред да поминат нит 10 метри на македонска територија. Сигурно нема да си ја стават главата во торба и пукаат ако гледаат дека има како што викаат 40+ пред нив. Не знам за тебе ама ако државата мене ме остави со уште тројца на богу и за леѓа место и ми дојдат 40+ со оружје јас не би пукал.

Искрено чиста среќа што не им направиле како на стражарите во Мотелот Бриони 2001. Немаше ни да ги најдат нит ќе знаеше некој што тоа им се случило од кого и кога... Малку на гоогл мапс и сите може да видат како е всушност таму горе во планината конфигурација на теренот. Тоа со човек на 50 метри не се чува а не пак со 4 на 30 километри.
Pa kako da im napravat neshto koga 100 % policajcite tamu bile albanci!?da bile makedonci nemalo taka da pominat
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Нека биде запишано, ова гадчево што ја отворило темава, попрво би закопал свои сограѓани отколку да се откаже од дневницата што му ја даваат за пропаганда.
 
V

viktora

Гостин
Ич не е исто.
2001 ВМРО власт,СДСМ опозиција
Пред да се појави УЧК, Бранко пушташе Бомби од прислушкувања,а денес Заев
И тогаш сите јадеа гомна дека ВМРО сакал да дефокусира од политичките проблеми и денес исто.И додека трепнеш го изгубивме Тетово.Недај боже ама тргнато е денес на тој пат.
Додека викате николче диктаторче отиде Куманово.Па после америте криви овој не не сака оној не не сака.СЛЕПЦИ СМЕ СО ТАПИЈА.
Не треба ни УЧК ни Грција ни Бугарија,со овој памет сами ќе си ебиме матер.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да, изгледа веројатно ама само на тие со испран мал мозок.
А ти имаш сигурни информации што е позадината пошто имаш неиспран мозок и си тотално неутрален?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
8.631
Терористички акт, ма немој ме јебати :facepalm:
Терористите во светот окупират, зимат заложници и ги убиват на крај, гледат што повеќе медиумите да пишуват за нив и за нивните барања и причини за нападот. Само кај нас доаѓат 40 души, окупират, ослободуват заложници, пијат кафе и си одат. :pos:

И на крај на све и бројкава е интересна, 40 терористи. Па таа бројка може пола Куманово да го потепа ако се добро организирани. Можеле помал број да измислат.
Moжеш ли да си замислиш 40 вооружени Македоници преоѓаат граница и напаѓаат полициска караула во погранично село во Бугарија или Грција?
Може ли било кој од вас што дискутирате на темава да си го замисли ова сценарио?
И зошто не можете?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Нека биде запишано, ова гадчево што ја отворило темава, попрво би закопал свои сограѓани отколку да се откаже од дневницата што му ја даваат за пропаганда.
Јас никого не би закопал дури ни тебе иако јадеш говна цело време за мене а ниту ме знаеш ниту ме познаваш.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Јас никого не би закопал дури ни тебе иако јадеш говна цело време за мене а ниту ме знаеш ниту ме познаваш.
Бедотиичка си, не морам да те познавам за да го сфатам тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom