14 дена до повитко тело

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Stef Bachatero

Гостин
По стандард на неупатени дебели луѓе кои што сакаш да ги примениш. Јас ако имам 100кг и треба да симнам 30тина, за да изгледам како што ми наложува некое списание дека треба, кога ќе бирам тренер ќе отидам кај оној што има стомачни или кај оној со мев?

Тоа ти е маркетинг. Си запнал ко слеп за стап. Треба да пцујам за да ти влезе у таа црпката твоја.

Тоа е маркетинг, не е маркетинг „тужби не фунцкионираат во фиром, не ми можат ништо“.

Ај, да не пцујам ќе цмиздриш со пријави...
Значи користење на стероиди е ок и тоа е фитнес, а природно вежбање не е ок зашто имаш стомак.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Значи користење на стероиди е ок и тоа е фитнес, а природно вежбање не е ок зашто имаш стомак.
Аман бе дечко, каде реков дека треба да имаш 130кг и дека треба да имаш стомачни.
фитнес бе дечко, ФИТНЕС.
имај 85 килограми и имај стомачни.

Не мора да имаш 200кг, да имаш бицепс 70сантима обем за да ти веруваат луѓе дека си добар дилбер.

Знам јас дека од стек и белки не се постигнува тоа што го дискутираме...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.758
Поени од реакции
7.581
S

Stef Bachatero

Гостин
Ставате тела од користење стероиди.
Аман бе дечко, каде реков дека треба да имаш 130кг и дека треба да имаш стомачни.
фитнес бе дечко, ФИТНЕС.
имај 85 килограми и имај стомачни.

Не мора да имаш 200кг, да имаш бицепс 70сантима обем за да ти веруваат луѓе дека си добар дилбер.

Знам јас дека од стек и белки не се постигнува тоа што го дискутираме...
Не сум 130 кг 94 кг сум благодарам и сум посилен и поздрав од тебе.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ставате тела од користење стероиди.

Не сум 130 кг 94 кг сум благодарам и сум посилен и поздрав од тебе.
:pos:
Како бе тоа посилен си од мене? :D
хахахахахаха

За поздрав, си. Покрај толку кафани, ниту едно трчање, скокање јаже и возење точак не ми помага, признавам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
:pos:
Како бе тоа посилен си од мене? :D
хахахахахаха

За поздрав, си. Покрај толку кафани, ниту едно трчање, скокање јаже и возење точак не ми помага, признавам.
190 kg deadlift PR
120 kg bench PR
150 kg squat PR
Стигни ги и ќе бидеш посилен.
 
D

Daedalus

Гостин
Не сум 130 кг 94 кг сум благодарам и сум посилен и поздрав од тебе.
Пер, искрено, ко да ги слушам Скиентолозите коишто у секој нормален муабет некако го протнуваат тоа „Ти не си здрав, мораш да станеш поздрав, мораш да ги избришеш енграмите.“
Што по ѓаволите? И што ако си посилен и поздрав?
Ко расипана лента што имитира циркуларна логика си.
„Здраво, јас сум Анте.“
„Здраво, јас сум Стефан, јас сум здрав и силен.“
„Во ред, времево нешто поебано е, нели?“
„Да, но јас станувам посовршен секој ден, времето не влијае не моето расположение!“
„Така, така. Иначе, од каде се знаеш со Симона (се упознаваат преку другарка)?“
„Симона ја упознав у Свирипичино, тој период смислував програми за тоа како да го подобрам моето здравје, сила и успешност!„
„Ако, фино, поштуем. ХИТЛЕР БИЛ СРАЊЕ, НЕ МИСЛИШ И ТИ ТАКА?“
„Да бил, бидејќи не вежбал здраво, не се хранел здраво и не напредувал!“
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ништо само нека не се смета зза стручен за тука да дели совети.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80
А од каде тоа дека за фитнес треба да имаш само маса?
Работава испаѓа маса је мама, бутај стекови и белки, цела табла на ден...

Јас имам ослабено 30тина килограми, сам без тренер со здрава исхрана и праење женски вежби во теретана да не ми падне кочата до коленици.

Тоа ме прави постручен од него? :)
За да имаш маса, обликувано тело со низок процент масти мора да користиш стероиди и куп други препарати. Природно тоа не можеш да го постигнеш. Тоа е разликата. И, Стеф да ги користеше ќе изгледаше како нив.

По стандард на неупатени дебели луѓе кои што сакаш да ги примениш. Јас ако имам 100кг и треба да симнам 30тина, за да изгледам како што ми наложува некое списание дека треба, кога ќе бирам тренер ќе отидам кај оној што има стомачни или кај оној со мев?

Тоа ти е маркетинг. Си запнал ко слеп за стап. Треба да пцујам за да ти влезе у таа црпката твоја.

Тоа е маркетинг, не е маркетинг „тужби не фунцкионираат во фиром, не ми можат ништо“.

Ај, да не пцујам ќе цмиздриш со пријави...
За да изгледаш како тие од списанијата треба да си го понесеш ризикот од користење стероиди, апчиња за хормонски раст. Тоа е се на твоја одговорност.

Не ми е јасно што ти е толкав проблем? Дали Стеф те убеди да одиш кај него? Не, така? Сврти гледај си кошарка, пишуваш си со другарчиња тука и крај на муабетот. Од тотален лузер во животот постигнал да ослабне, да отвори теретана, да створи професија, да се занимава со нешто и ти тој труд му го омаловажуваш, а да ве праша Вам човек што сте створиле во животот тоа би било друга приказна. Него ниту татко му, ниту мајка му го бутка, нема чичко на функција. Се сам се изборил во животот што е одраз дека поработил на карактерот во животот. Не гледај ко слеп за стап. На секој можеш да му најдеш илјада мани во животот, но барем потруди се да ги најдеш и позитивните.

Треба да разбереш дека и ЧОВЕК учи во животот и се надоградува. Можеби бил смешен и наивен пред неколку години, но тоа не значи дека не се посветил да се надоградува во животот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Забораив за момент дека дискутирам со дилбер и дека нечија силина се мери у кревање на бенџ :D
 
C

Castiel

Гостин
На мојот сајт има пофалби и резултати од клиентите.
Бујрум.
https://www.facebook.com/ZevsFitness?ref=bookmarks[DOUBLEPOST=1429266845][/DOUBLEPOST]
Само зашто Стефан нема стомачни тоа значи дека не треба да веруваме во него.
https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
Не ...Туку дека Стефан е во илузија дека со -2 кила имаш нешо многу повитко тело...и дека мисли слабеење 2 кила за 14 дена е нешто посебно...е затоа....
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не ...Туку дека Стефан е во илузија дека со -2 кила имаш нешо многу повитко тело...и дека мисли слабеење 2 кила за 14 дена е нешто посебно...е затоа....
Ако можеш подобро те молам направи програма и тогаш јади гомна колку сакаш тролче.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За да имаш маса, обликувано тело со низок процент масти мора да користиш стероиди и куп други препарати. Природно тоа не можеш да го постигнеш. Тоа е разликата. И, Стеф да ги користеше ќе изгледаше како нив.
Добро, Кристијано Роналдо (се осеќам ко фегет пошто срчав да го најдам по долна облека) користи стероиди.


За да изгледаш како тие од списанијата треба да си го понесеш ризикот од користење стероиди, апчиња за хормонски раст. Тоа е се на твоја одговорност.

Не ми е јасно што ти е толкав проблем? Дали Стеф те убеди да одиш кај него? Не, така? Сврти гледај си кошарка, пишуваш си со другарчиња тука и крај на муабетот. Од тотален лузер во животот постигнал да ослабне, да отвори теретана, да створи професија, да се занимава со нешто и ти тој труд му го омаловажуваш, а да ве праша Вам човек што сте створиле во животот тоа би било друга приказна. Него ниту татко му, ниту мајка му го бутка, нема чичко на функција. Се сам се изборил во животот што е одраз дека поработил на карактерот во животот. Не гледај ко слеп за стап. На секој можеш да му најдеш илјада мани во животот, но барем потруди се да ги најдеш и позитивните.

Треба да разбереш дека и ЧОВЕК учи во животот и се надоградува. Можеби бил смешен и наивен пред неколку години, но тоа не значи дека не се посветил да се надоградува во животот.
Проблем ми е што изнесува невистина. Проблем ми е што оди со глава во ѕид и што секоја критика ја гледа како „ми љубоморите“. Проблем ми е што секогаш кога ќе сфати дека згрешил не ја признава грешката туку вика „абе тогаш бев неискусен, сега сум“ за после пола година да го пише истото. Проблем ми е тоа што се објаснува со лик како Ѓоровски и му бара факти. Проблем ми е што ете Весна ја користи за маркетинг. Проблем ми е што за Столе има серено а Столе бог и батени во фитнес и бодибилдинг за него.

Не сакам да гледам кошарка. Ја отворил темава, ќе си дискутирам. Ако му смета, нека побара да му ја затворат. Многу луѓе постигнале многу повеќе, па не го дрват на форумов (за воља на вистината порано повеќе го тегачеше).

Кој рече дека татко му и мајка му го буткаат? Кој рече дека тие му помагаат? Кој го оспори тоа што он отворил фитнес студио? Сите му сугерираат (кој стигне) за неговиот некоректен пристам према сите што не се согласуваат со него. Пак ќе се навратам, со ЃОРОВСКИ се објаснуваше и он пази му укажуваше.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Тогаш ќе земаме совети од Роналдо и ќе пиеме хербалајф.

П.С самата Весна ми даде пофалба и ми рече да ја користам како референца за мојот бизнис.
Нема тука нешто лошо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom