Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Абе луѓе што прават овие од ЕБР? Нешто ги снема, ниакде ги нема.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Знаеш ти јас на што мислам и на одбрана ја видов :)
Овде не е присутен Момак од Горче ( или така си мислам) па да ми расипер факање сиер.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Го нема овде не се секирај.Јас,ти и џкд сме само туку од одбрана само што џкд е баниран
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Зашто попил бан, кога да молиме да ни се врати.[DOUBLEPOST=1427837548][/DOUBLEPOST]
Зашто попил бан, кога да молиме да ни се врати.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
фин текст

http://vecer.mk/makedonija/glavnata-sila-na-arm-raboti-vo-duhot-na-elitniot-vojnik
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Еми зоки зборуваше и се караше многу и изеде еден бан
 

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Здраво луѓе, ми требаат неколку информации за ПЕП, односно за Посебната Единица за Поддршка. Пишувам статии во македонската википедија, поточно за нашите специјални единици. Кој се интересира, може да ги прочита следниве статии и слободно да коригира.

Баталјон за специјални намени „Волци“
Единица за специјални задачи „Тигар“
Eдиница за брзо распоредување
Eдиница за брза интервенција „Лавови“

Сакам да напишам статија за ПЕП. Може да ми пишете:
  • во која година е формирана
  • што е разликата измеѓу нормалните полицајци и ПЕП
  • нивната улога во војната во 2001 година (знам имам овде читано дека беа во првите редови во битката за Арачиново, исто така липковската брана ја чуваа ако не грешам)
  • Задачи
  • Дали се во исто ниво со Тигрите и дали имат слична обука
Многу би бил благодарен доколку може некој да каже нешто.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Здраво луѓе, ми требаат неколку информации за ПЕП, односно за Посебната Единица за Поддршка. Пишувам статии во македонската википедија, поточно за нашите специјални единици. Кој се интересира, може да ги прочита следниве статии и слободно да коригира.

Баталјон за специјални намени „Волци“
Единица за специјални задачи „Тигар“
Eдиница за брзо распоредување
Eдиница за брза интервенција „Лавови“

Сакам да напишам статија за ПЕП. Може да ми пишете:
  • во која година е формирана
  • што е разликата измеѓу нормалните полицајци и ПЕП
  • нивната улога во војната во 2001 година (знам имам овде читано дека беа во првите редови во битката за Арачиново, исто така липковската брана ја чуваа ако не грешам)
  • Задачи
  • Дали се во исто ниво со Тигрите и дали имат слична обука
Многу би бил благодарен доколку може некој да каже нешто.
АЈ по 100 ти пат.
П.Е.П
е сосотавена од редовни полицајци кои кога има слжени безбедносни услови , извршуваат по компликувани операции.
А од време на време имаат посебна обука .
Од ( обичните колеги земаат 30 % поголема плата а во главно извршуваат секој дневни задачи:).
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Здраво луѓе, ми требаат неколку информации за ПЕП, односно за Посебната Единица за Поддршка. Пишувам статии во македонската википедија, поточно за нашите специјални единици. Кој се интересира, може да ги прочита следниве статии и слободно да коригира.

Баталјон за специјални намени „Волци“
Единица за специјални задачи „Тигар“
Eдиница за брзо распоредување
Eдиница за брза интервенција „Лавови“

Сакам да напишам статија за ПЕП. Може да ми пишете:
  • во која година е формирана
  • што е разликата измеѓу нормалните полицајци и ПЕП
  • нивната улога во војната во 2001 година (знам имам овде читано дека беа во првите редови во битката за Арачиново, исто така липковската брана ја чуваа ако не грешам)
  • Задачи
  • Дали се во исто ниво со Тигрите и дали имат слична обука
Многу би бил благодарен доколку може некој да каже нешто.
Немаш напишано во АНГАЖМАНИ дека Волците беа ангажирани во 1997 година во спречувањето на албански групи кои шверцуваа оружје од Албанија, за време на големите социјални немири и хаосот во Албанија 1997, кога беше испокрадено 90% од оружјето на албанската армија и полиција од воените касарни, магацини и полициски станици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom