Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Бик во подзнак девица. Интересна комбинација во секој случај. :pipi:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ваша основна девиза је: "Ја мислим(сматрам), ја анлизирам".[/FONT]
 
G

GoddessOfRock

Гостин
РАК

Мек карактер за кого е најважен неговиот дом. Поседува чувство за интима, склон е кон попустливост а особено ако нечии маки со тоа би биле ублажени но често под тоа се крие голема амбиција па така тие знаат на својсвен нежен начин да бидат упорни и тврдоглави. Имаат дарба за уметност. Тој во својот дом се чувствува како во рајот, осетлив е и чувствителен и често запаѓа во фаза на лутање односно пиење и патење :)

Најсреќни се кога се дома, нивни одлики се душевност и длабочина, ранливи се и емотивни. Нивна карактеристика е и проникливоста и со тоа имаат чувство за другите луѓе и општата маса, поради што се често попопуларни и поомилени од другите. Овој знак го карактеризира и фантастична меморија и енергија како и способноста да живее во минатото.
Да да:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Хороскопски знак - Овен :pipi:
подзнак Рак
Супер се и двата знака ама вака у комбинација не баш. :toe: Тешко мене :pos:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Хороскопски знак Девица, а во подзнак Вага и
Хороскопски знак Близнаци а во подзнак Водолија?:pipi:Какви карактеристики имаат?
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Верувам! Нема тука ништо бабини приказни или па гатачки или па не знам ти што! Планетите влијаат на нас!
Иначе сум вага а подзнак јарец или овен!
jas sum dupla vaga.okolu 80-90% od vagite veruvaat vo horoskop.toa ni e karakteristika.inaku ne veruvam vo toa koj so kogo si odgovara i vo dneven horoskop.jas imam kniga za horoskop i okolu 95% od lugjeto sto ne veruvaa vo horoskop koga procitaja za svojot znak bea iznenadeni kolku e tocno.lugje site imame karekteristiki spored znakot i podznakot.zavisi koj povekje ti vlijae
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
e kazete nesto za skorpija.... i dali mi odgovaraat znacite lav i riba (za patner) ???:back:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
e kazete nesto za skorpija.... i dali mi odgovaraat znacite lav i riba (za patner) ???:back:
На неколку места имам прочитано дека скорпија и риби си одговараат... Мене не ми иде со риби дефинитивно... Се надевам ти ке имаш повеке срека од мене...:smir:


А сега некој да ми каже скорпија и скорпија си одговараат ли? Или убиствена комбинација е...:pos2:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Риба и Рак си одговарат ?:wink:
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
На неколку места имам прочитано дека скорпија и риби си одговараат... Мене не ми иде со риби дефинитивно... Се надевам ти ке имаш повеке срека од мене...:smir:


А сега некој да ми каже скорпија и скорпија си одговараат ли? Или убиствена комбинација е...:pos2:
Могуче. Или ќе се споите као никад или ќе се умрете. А тоа у партнерство меѓу исти знаци само кај скорпиите го има.:)
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Не верувам, искрено мислам само дека кога ќе ми погодат нешто на тепка е...

П.С. кажете со што си одговара Риба.. врска неам подзнак али мислам дупла Риба сум :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не верував до лани,но ми погодија нешто и почнав да верувам.Оттогаш читам хороскоп,ама одамна ништо ми немат погодено така да сега пак не верувам :pos2::pos2::pos2:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Може некој за риби да ми каже?
Не знам подзнак што сум,ако може без подзнак фала!
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579


Bik sum u podznak Strelec i idam so Vaga isto u Podznak Strelec i super ni i de veke i godina i 10 meseci samo kaj vagite smetam deka e slabost toa sto premnogu se dvoumat i golemi pesimisti se, mnogu sakaat da cujat mislenje od drugite, a ja pa sum obratnoto od toa sto go kazav, golem optimista, realno gi procenuvam rabotite, ne panicam tolku sve sakam da ide smireno natenane ama slabost mi e sto imam nekakva gordost sto ponekogas mi smeta koga stanuva zbor za toa koj e mazot u kuka a koja e zenata, ne epten do tolku ama nekoja blaga verzija na toj muabet.
A be ednostavno :drk:-dzija.:tapp: :kajg:



A nekoj strucnjak da mi objasni po strucno ako moze za kombinacija bik-vaga sto treba da se pravi a sto ne?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
jas sum skorpija vo podznak ribi, a toj e lav....moze da mi kazete dali i kolku si odgovarame plssss :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom