Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.371

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Дај ако можете да ми кажете како може да се дознае кој подзнак си?
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
ДЕВИЦА
Скромен,конзервативен,не е скржав.Детинест е,тактичен,разумен.Одбегнува алкохол,мрсна храна.Често пати е неодлучен.Педантен е.Обрнува внимание на деталите.Во комуникациите е многу коректен.Тоа е добар подзнак.Има долгнавеста глава,високо чело,широки јагодици,остра брада.Усните се тенки,очите вовлечени ,косата густа.Енергичен чекор,широки колкови,рамни гради.СРАМЕЖЛИВОСТ!


ВАГА
Ја сака правдата,редот,брзо се лути и брзо му поминува бесот.Ја сака убавините во сите видови,раскошот.Жените се многу женствени.Секогаш се во чекор со модата.Во младоста се витки и високи,но со текот на годината добиваат во тежина.Имаат убав тен,пријатен изглед,со убаво обликувано тело и правилни црти на лицето.Погледот им е нежен а косата кадрава.На прекрасно обликуваната глава се издвојува насмевката.ШАРМ!


ШКОРПИЈА
Енергичен,брз има полно пријатели,сака да патува.Го привлекува се што е окултно.Храбар е активен и нетолерантен кога се во прашање неговите интереси.Често ја губи контролата над себе.Сака да ги измачува другите.Ја прикрива љубомората и несигурноста.Тој е малку полничок,несмасен има краток и дебел врат.Со огнен поглед и сензуални усни.Предните заби се поголеми.Се клати во колковите.Има изразен задник.СИЛА!
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
A ponatamu ne ti e dovrsen.
Ja na primer sum bik vo podznak strelec.Ako mozes dovrsi go postot so opodznacite da vidam da ne ima nesto interesno.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Риби со месечев знак Скорпија и Јарец со месечев знак Скорпија.
Одвратно, а сепак тоа идиотски упорните Скорпии се привлекуваат!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
ke mozete li da mi kazete dali odgovara skorpija (podznak bliznaci)
so lav( podznak lav)
blagodaram
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Медеа може да ми кажеш за женско риба (подзнак риба) и машко лав, не знам што е во подзнак? плисс
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ophiuchus (како демек на Грчки) или Serpentarius (Латински).

13ти Зодиак помеѓу Скорпио и Стрелец... дали некој знае нешто повеќе.

 
Член од
12 јули 2008
Мислења
161
Поени од реакции
9
Se raboti za Zmijonosecot koj dava golema psiholoska mok za apstraktni i duhovni temi
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
161
Поени од реакции
9
Ако може нешто повеќе да ни објасниш ако знаеш или некој линк?
Јас сум страшно заинтересирана за темава.:smir:
Bidejki solarniot zodijak e pretstaven kako krug od 360 stepeni na sekoe sozvezdie mu se dadeni po 30 stepeni (zatoa postojat 12 zod.znaci), taka sto spored prirodnoto dvizenje na Sonceto e nevozmozno Zmijonosecot konkretno da se vmetne vo Zodijakot. Toj moze da se tolkuva preku Sideralniot (se bazira na Mesecinata) zodijak koj se bazira na prirodnata postavenost na sozvezdijata a ne preku godisnata revolucija na Sonceto okolu Zemjata.
Toa ne znaci deka zapadnata astrologija ne go tretira vremenskiot period koga Sonceto se naoga vo sozvezdieto na Zmijonosecot. Imeno, licata koi se ragaat vo toj period imaat posebni parapsiholoski talenti, gi interesira ili se okupiraat so tematikata na smrtta i treba svojata neobicna zivotna misija da ja nasocat kon duhovnite sferi na egzistiranjeto.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Bidejki solarniot zodijak e pretstaven kako krug od 360 stepeni na sekoe sozvezdie mu se dadeni po 30 stepeni (zatoa postojat 12 zod.znaci), taka sto spored prirodnoto dvizenje na Sonceto e nevozmozno Zmijonosecot konkretno da se vmetne vo Zodijakot. Toj moze da se tolkuva preku Sideralniot (se bazira na Mesecinata) zodijak koj se bazira na prirodnata postavenost na sozvezdijata a ne preku godisnata revolucija na Sonceto okolu Zemjata.
Toa ne znaci deka zapadnata astrologija ne go tretira vremenskiot period koga Sonceto se naoga vo sozvezdieto na Zmijonosecot. Imeno, licata koi se ragaat vo toj period imaat posebni parapsiholoski talenti, gi interesira ili se okupiraat so tematikata na smrtta i treba svojata neobicna zivotna misija da ja nasocat kon duhovnite sferi na egzistiranjeto.
Your kidding right? Hahah sarcasm is going off the fkn chart... anywayz
Остави малку да си поиграат, некој така се релаксира а ако ти се релаксираш со сарказам барем навести го тоа и не им го нарушувај мирот на тие што пишуваат на оваа тема.:tv:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас верувам во хороскоп и тоа најмногу во дневниот на весникот вест. Многупати ми има погодено батката:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom