Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.158
Поени од реакции
885
Луѓе бе не ми придавајте толкаво внимание, темава е пред се за забава :)

Тоше чекам за Вага и Близнаци...:smir:
Oдговара, да не претерам ама 100%. Се надополнуваат ептен еден со друг!

јас сакам за вага и бик,плс:back:
Знаците се слични и оваа врска е успешна доколку ниту едниот од вас не покажува посесивност!

jas mozam da ti kazam deka vaga i bliznaci si odgovaraat zs se vozdusni znaci,za podetalno neka ti kaze tose,sepak negova e temata.pozdrav
Сум чула дека Лав и Лав си одговараат најмногу. Ама да не излезе дека сум чула грешно,да ми кажеш Тоше...:)
Фала на довербата :back:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.158
Поени од реакции
885

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Сум чула дека Лав и Лав си одговараат најмногу. Ама да не излезе дека сум чула грешно,да ми кажеш Тоше...:)
Не си одговараат за жал :)
Точно, гледани само како Сончеви знаци не си одговараат баш. Премногу суета за да бидат складни.
Но, ако се земат во предвид подзнаците, позцијата на Месецот и Венера и Марс(ова као нешто минимално) тогаш приказната може да биде сосема поинаква. Компатибилност не се одредува само преку сончев знак.
Затоа не губи надеж:smir:

срцко баш девица и риба се сметаат за опозитни, и се една од најлошите комбинации што може да ги ги направи една девица или риби.
:toe:
Сите опозитни знаци во Зодијакот, баш затоа што се опозитни може итекако да си одговараат. Комплементарен контраст, односно контраст на надополнување кој со малку труд може да изроди прекрасна врска.

Вака површно, Рибата може да и подари сензитивност и идеализам на емотивно стерилната и крајно рационална Девица, а Девицата малку да ја "приземји" и "вразуми" соновната и претерано емотивна Риба. Онака, можат да си дадат еден на друг она што им недостига. Се разбира под услов да се спремни да ги надминат границите на она ЈАС. Во спротивно ги очекува фијаско.
Сепак, како што пишав, со Сончеви знаци не се одредува компатибилност(барем не издржано, туку остануе на ниво на хороскоп од дневни весници)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
~*ТамарЧе*~ напиша:
А стрелец и лав?
CafeDelMar напиша:
A лав и близнаци?:pipi:
Мили, и едната и другата комбинација се одлични(иако онаа на тамарче е за нијанса поскладна). Ама, пак ќе повторам..Само сончев знак не врши работа. Барем подзнак и позиција на месец да кажете за нешо поконкретно(иако не целосно)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Мили, и едната и другата комбинација се одлични(иако онаа на тамарче е за нијанса поскладна). Ама, пак ќе повторам..Само сончев знак не врши работа. Барем подзнак и позиција на месец да кажете за нешо поконкретно(иако не целосно)

Лав подзнак шкорпија и близнаци подзнак девица:vozbud:
Заборавив позиција на месец водолија и бик.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Близнаци со подзнак Лав (тоа сум јас) и (он) Водолија со појма неам со што подзнак?
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
jas mozam da ti kazam deka vaga i bliznaci si odgovaraat zs se vozdusni znaci,za podetalno neka ti kaze tose,sepak negova e temata.pozdrav
Вага и Близнаци... ммм... Да воздушни знаци, само што по „летање“ на прво место меѓу воздушните знаци е Близнакот, а на последно Вагата... :pipi: Според мене, а и според карактеристиките на знаците, доволно добра комбинација се Близнакот и Вагата, зошто онаа немирна природа на Близнакот, Вагата секогаш во некои аспекти кај што е потребна стабилност за Близнакот, ќе ја воспостави... :pipi:

Малце оф тпик на прашањево од постов ама сепак може за некого интересен факт- Вагите (во смисла за надополнување на карактеристики што еден знак ги има а другиот ги нема) најмногу си одговараат со Овните...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom