Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
G2 за оваа цена НОВ у мобеликс имаше знам а за тие пари со перформансите е врв... од с4 според мене подобар
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Врв ти е MI 3, може да се земе за под 17.500 ДЕН со ДДВ и 12 месеци гаранција..

Ако си заинтересиран пиши ПП..
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
За тие пари, само G2, најдобар избор. :)
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
36
Поени од реакции
3
Ако сакаш 520 имам гланцарица сочувана без најмала точка .. со 15 месеци гаранција, кутија фул опрема фабричка и футрола Jekod + заштитна фолија
ти пуштам сега линк на ПП
за форумџии следува попуст :)
cena
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
HTC desire 310 ili LG L70
По цел ден сум на:
Kindle.Scribd.Tapatalk и уште нешто плус.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
HTC desire 310 ili LG L70
По цел ден сум на:
Kindle.Scribd.Tapatalk и уште нешто плус.
Сеедно кое ти се допаѓа таа ќе земеш,но јас би одбрал LG L70 мое колешка има таква и мајка ми исто и се задоволни како за женско :) И поради LG L70 има поубав приказ на дисплеј и батеријата повеќе држи одколку на ХТЦ не за друго :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
iphone 5, 5s, nexus 5, lg g2. Според мене еден од првите два, после иде нексусот па на крај g2, али како сакаш :)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Овој Microsoft Lumia 535 или

Lenovo A536 ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Овој Microsoft Lumia 535 или

Lenovo A536 ?
Па зависи кој оперативен систем сакате ? Дали ВиндоусФоун (лумиа 535) или квази-андроид (леново А536) од тие помало зло ја би идел Лумиа 535 .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Мислење за овој телефонот Lenovo A606?
Го купи ли?
Пиши било што,заинтересиран сум да го купам ама се мислам помеѓу леновото и хтц дизајар 310
Никогаш немам користено андроид па размислувам и за трета опција,односно виндовс мобиле кој го корстам од 2004/5 и сум многу задоволен.

Ако и некој друг во меѓувреме го купил леновото нека одговори,повеќе мислења добредојдени се
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Искуства со Лг Г2... да прашам дали е до толку слабо фокусирањето на вечер? кој го има нека пиши неколку збора околу овој проблем... во дилема сум дали да го земам него или лумиа 930 па пишете фала ви
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Искуства со Лг Г2... да прашам дали е до толку слабо фокусирањето на вечер? кој го има нека пиши неколку збора околу овој проблем... во дилема сум дали да го земам него или лумиа 930 па пишете фала ви
Го имав, мене ми беше ок, што не го ни приметував, сликите ми ги вадеше ок. Е сега има и доста на кои им смета тоа.
Од телефончето бев презадоволен, посебно од батеријата и камерата..

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Искуства со Лг Г2... да прашам дали е до толку слабо фокусирањето на вечер? кој го има нека пиши неколку збора околу овој проблем... во дилема сум дали да го земам него или лумиа 930 па пишете фала ви
Lumia 930 definitivno
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Мислења/искуства со LG G3/LG Nexus 5?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom