Која е најдобра лига според вас?

Што мислете која е Најдобра Лига од наведнативе?

  • Премиер Лига

    Гласови: 229 48,2%
  • Примера Дивизија

    Гласови: 88 18,5%
  • Сериа А

    Гласови: 109 22,9%
  • Бундес Лига

    Гласови: 33 6,9%
  • Некоја друга што не е на Анкетава

    Гласови: 16 3,4%

  • Вкупно гласачи
    475

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Seria A bez gigant saka da ima podobra liga od BuLi.:LOL:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Aбе се карате за Сериа А и Бундес, ама мене една друга лига ми боде како трн во око.. Тоа е премиер лигата.. Значи премногу е форсирана и преценета..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И УЕФА мисли како тебе и затоа БПЛ ќе остане со едно место кое води директно во ЛШ.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Муабетиве ќе ме натераат со сета сила да навивам за Јувентус у среда. Крффф да ви ебам!!!!! :lut::mad::uzi:
како што ја навивав за интер против волзбург :vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1426333357][/DOUBLEPOST]
И УЕФА мисли како тебе и затоа БПЛ ќе остане со едно место кое води директно во ЛШ.
нема да остане, но може да падне под германската лига, бидејќи само 2 разлика е во коефициентот на Уефа..[DOUBLEPOST=1426333467][/DOUBLEPOST]ако остане без претставник ПЛ, а големи се шансите да остане без претставник, а германциве идат до самиот крај, ќе падне ПЛ на 3то место.. Башка наредна сезона се бришат остварувањата од сезоната 2010 каде што ПЛ има над 18,000 бода земено а Бундес 15,000 така да ете ја таа разлика...
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
нема да остане, но може да падне под германската лига, бидејќи само 2 разлика е во коефициентот на Уефа..[DOUBLEPOST=1426333467][/DOUBLEPOST]ако остане без претставник ПЛ, а големи се шансите да остане без претставник, а германциве идат до самиот крај, ќе падне ПЛ на 3то место.. Башка наредна сезона се бришат остварувањата од сезоната 2010 каде што ПЛ има над 18,000 бода земено а Бундес 15,000 така да ете ја таа разлика...
Прочитај го дечкото, убаво има објаснето за ЛШ.
Во врска со форсираноста и актуелноста, ќе ти дадам мое мислење најпросто што можам.
ПЛ е гледана од луѓе кои навиваат за Германски, Италијански, Шпански клубови. Мислиш дека Германска, Шпанска и Италијанска лига е гледана од сите овие? И да е гледана еве Шпанската лига, мислиш дека е со исто интересирање (мислам на тимовите). Кога зборам за гледана, не мислам за натпревари во живо туку на тв.

Второто место ќе го изгубите на крајот на сезонава од бундеслигата, тоа е неизбежно мислам пошто ќе се поништат поените од првата сезона на листата а бундесот годинава јасно дека е ќе собере повеќе поени од ПЛ.

Но нема потреба за никаква паника, калчото е многу назад и годинава им се посреќи во Европа лигата и затоа собраа појќе поени, инаку се бореа за да го задржат четвртото место со французите и португалците.

Остај Скај, јас сум ескперт за табеливе на УЕФА.

Во најлошо можно сценарио, кога италијанциве малце би дигнале со форма(што е невозможно гледано колку се мизерни Интер и Милан), а ПЛ има пад наредниве 3-4 сезони што би резултирало со губење 1-2 поен годишно од италијанците и плус една преодна година е тогаш би рекол за 4 до 5 сезони може да го изгубите 4тото место.

Како што кажа Сити и Арсенал можат и мораат повеќе, враќање на Јунајтед и Ливерпул. Но јасно е дека ПЛ е во слаб пад, како што беше калчото негде 2008/2009 и кога сите ме правеа будала кога викав дека ќе го изгубат местото.

И сега некој вика остај нема шанси, ама на подолг рок и те како има шанси.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
брат па ја не гледам ПЛ, само гледам некое дерби за 3-4 или 2-3 место.. Ко сега на пример Ман Ју со Тотнем, повеќе гледам шпанско и италијанско..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
брат па ја не гледам ПЛ, само гледам некое дерби за 3-4 или 2-3 место.. Ко сега на пример Ман Ју со Тотнем, повеќе гледам шпанско и италијанско..
Не реков дека 100% е гледана ПЛ па останатите. Збориме процентуално ако почнеме да делиме, дека ПЛ е најгледана од навивачи на клубови од друга лига. Мислам дека ме сфаќаш што сакам да кажам.

Тоа е мое мислење, не мора да значи дека е точно. Едноставно, таков впечаток сум добил. Еве и на форумов, најмногу се коментира во темата за ПЛ (зборам за навивачи кои не навиваат за англиска екипа).
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Премиер лигата е најтешка за освојување и самиот Мурињо има кажано,а ги има двете освоено
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.585
Прочитај го дечкото, убаво има објаснето за ЛШ.
Во врска со форсираноста и актуелноста, ќе ти дадам мое мислење најпросто што можам.
ПЛ е гледана од луѓе кои навиваат за Германски, Италијански, Шпански клубови. Мислиш дека Германска, Шпанска и Италијанска лига е гледана од сите овие? И да е гледана еве Шпанската лига, мислиш дека е со исто интересирање (мислам на тимовите). Кога зборам за гледана, не мислам за натпревари во живо туку на тв.
Италијанска стадионите не ги полнат нивните фанови, а не па ние да гледаме. :D

Реално, кога и да пуштам некоја утакмица од Серија А, онака некое дерби како Наполи-Интер некни обавезно пола трибина е празна. Одма ми се превртуваат цревата право, на се личи на јако првенство не личи.

Сладоледче, пак нешто си сфатил грешка. ПЛ и да падне под Бундесот, пак ќе има 4 места. Треба да падне под Серија А за да изгуби претставник.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Италијанска стадионите не ги полнат нивните фанови, а не па ние да гледаме. :D

Реално, кога и да пуштам некоја утакмица од Серија А, онака некое дерби како Наполи-Интер некни обавезно пола трибина е празна. Одма ми се превртуваат цревата право, на се личи на јако првенство не личи.

Сладоледче, пак нешто си сфатил грешка. ПЛ и да падне под Бундесот, пак ќе има 4 места. Треба да падне под Серија А за да изгуби претставник.
Стварно ќе паднат под Бундес ако не поминат ни Арсенал ни Сити?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom