Кајгана собиранка! [14.03 - сабота, 20:00 часот - БАР ОН]

Кајгана собиранка S10E02


  • Вкупно гласачи
    124
Џ

ЏинЏер

Гостин
Здравоооууу! :pipi:

Моето скромно искуство поврзано со Кајгана собиранки вели дека собиранките со караоке секогаш биле најлуди, најзабавни и најпрераскажувани. Судејќи според фактот дека при секое договарање на поголема собиранка многумина бараат да има караоке, верувам дека голем дел од членовите го делат моето мислење.
За да ни ги исполни желбите нам, на обичните граѓани на Кајгана, неговото височество @Acid предложи организирање на караоке-собиранка, со работен наслов „Ѕвездите на Кајгана“ (бидејќи Македонски звучи подобро).
Е сега, за да може ова да се организира, потребно ни е време, место, и луѓе кои се расположени за пиење и пеење. Гореспоменатиот господин прифати да се погрижи за организација во поглед на време и локација, она што останува е да ја видиме вашата заинтересираност за ваков тип на дружење.
Што треба да направите?
  • Доколку добро пеете, мислите дека добро пеете, знаете дека не пеете добро ама не се срамите од тоа: ПРИЈАВЕТЕ СЕ за учество на караоке делот од собиранката. Пријавувањето се врши на темава, во формат:

    Корисничко име:
    листа од песни кои би сакале да ги испеете“ (3-5 песни).




    Битно е дa се пријавите со конкретни песни, за однапред да се најдат и спремаат караоке фајлови за истите. (Тие што беа на собиранката во Мистик, 2012, знаат како функционираше тоа. :roker:)

  • Доколку од било која причина не сте заинтересирани за пеење: ОЗНАЧУВАЈТЕ ги вашите форумски другарчиња, пријатели, симпатии, швалери/ки, кои мислите дека би биле заинтересирани да го покажат својот талент. Напоменувам, секој мора да се пријави лично, означувањето е само за да ги информирате дека постојат планови за ваква собиранка и дека би сакале да ги чуете како пејат.... или да им се смеете додека се глупираат. :D

Доколку има заинтересираност за предлогов, а верувам дека ќе има, наскоро ќе бидете информирани за време и место, состав на жири комисијата и други детали поврзани со одржувањето на ова шоу.

Ајде лејдис енд џентлемен. Ветувам дека ќе биде јаки4ко. :vozbud:

Пријавувањата започнуваат СЕГА!

ЕДИТ: Ќе заборавев да напоменам, не правиме дискриминација врз основа на пол, боја на кожа, вера, националност или ЖАНР НА МУЗИКА. Се прифаќа се', од Аца Лукас, преку XXL, до Rammstein. (y)
________________________________________________________________

Место: Кафе „БАР ОН“
Датум: 14.03.2015
Локација: Скопје - Т.Ц Бисер, влез од задната страна, 1 кат (Foursquare / Facebook)
Време: 20:00 часот

________________________________________________________________

Моменти од минатата журка :D



9162
by Tonchie on Кајгана форум



9172
by Tonchie on Кајгана форум


9148
by Acid on Кајгана форум


9136
by Acid on Кајгана форум

9130
by Acid on Кајгана форум
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
сфекако дека да!

1. Blue Traveler - Hook
2. Оди Ѕвездо - Наум

Ова од прва, посабајлечки. Ќе надополнам понатаму...

@RickyLFC9 @Џонтра Волта @Клипче @Божино @kooperativa @King B
Од оние кои увек се фаќаат за микрофон :D
Кај го стави и девојчето, што убава заебанција се правеше со Цаци и микрофонот. :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Имаше една многу добро ја пеев во врска со фелацио и Вардар беше :icon_lol:. Тешко караоке можи на суво да ја пеам :icon_lol:.

Не идам не пеам и оро не играм, а инаку гласот му е подлабок од Андруш така да Оди Ѕвездо најмногу одговара :icon_lol:.
 
S

StormRage

Гостин
@Ilumious ОБАВЕЗНО :D

@Crazy in Love
@Castiel
@StormRage

Крејзи ин лав и Сторм рејџ... сега ви е шансата за дует на Black :)
Имав друга идеја али ако @Crazy in Love се соглази, зашо да не :D
ќе стам уште некоја песна сигурно, пример:
Atmosphere- Trying to find a balance
Eyedea & Abilities- Burn Fetish (@ЈуријАркадиевич )
-
ама пошо овие тешко да ги најт некој :D
а случајно ако ме дружит @AceCaleb

Alice In Chains- Would
Alice In Chains - Nutshell
Alice In Chains- Down In A Hole
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имаше една многу добро ја пеев во врска со фелацио и Вардар беше :icon_lol:. Тешко караоке можи на суво да ја пеам :icon_lol:.

Не идам не пеам и оро не играм, а инаку гласот му е подлабок од Андруш така да Оди Ѕвездо најмногу одговара :icon_lol:.
Не бе дечко, ти си хаотичен :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Имаше една многу добро ја пеев во врска со фелацио и Вардар беше :icon_lol:. Тешко караоке можи на суво да ја пеам :icon_lol:.

Не идам не пеам и оро не играм, а инаку гласот му е подлабок од Андруш така да Оди Ѕвездо најмногу одговара :icon_lol:.
Добро бе, добро бе, добро бе...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
@Peja989 да ја пее хипокрит од Каролина.Петиција ќе праам ако треба.

ЕДИТ: А исто така посакуван дует ми е Џену со Македонец на песната Немир од претходно споменатата со нашата икона Тоше.


Ауф.

Џинџер за лајков можеш да се обидеш со ова
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 да ја пее хипокрит од Каролина.Петиција ќе праам ако треба.

ЕДИТ: А исто така посакуван дует ми е Џену со Македонец на песната Немир од претходно споменатата со нашата икона Тоше.


Ауф.
Пре би Ерзана со Ноќна Кралица али нема проблем :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom