UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.421
Поени од реакции
1.969
Ај нека ми објаснат експертите што се курчеа летоска дека Билбао има боље екипа и тренер од Наполи, како тоа минатата недела и вечерва беа измочани од факинг Торино, Џампјеро Вентура и КваКва?
Јас неам коментирано дека имаат подобра екипа од Наполи, али морам негде да се олеснам после елиминацијата. Минатата недела не беа измочани, али на реваншов дефинитивно. Премногу лоша одбрана, да примиш 3 парчиња на домашен терен после тој солиден резултат од првата утакмица... Катастрофа. Она што ми падна во очи, особено во второто полувреме, е колку лесно Атлетик излегуваше во контри, колку простор имаше за да се шутира, комбинира и влетува во празен простор. Ама остана неискористен тој период од мечот и тоа е тоа. За пеналот на Гурпеги ич не ми се праи муабет, им подари водство.
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Најчудно од се ми беше овој црнецот од Феенорд кога даде гол отиде да се радува со тие што ја фрлија бананата. Имаа уште 2-3 црнци минимум.. Голем дисреспект спрема нив е тоа...ама еве овој не го болеше многу многу.. xD
А што да прави и тој?..чоекот постигна гол и нормално се возбуди и отиде да прослави..јбг фудбал е
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.896
А што да прави и тој?..чоекот постигна гол и нормално се возбуди и отиде да прослави..јбг фудбал е
Појма неам стварно, заебана ситуација е ептен.. :) Муабетот ми беше дека овој се пикна баш кај тие што го направија инцидентот со Жервињо, можеше да оди на другата страна да прослави.. Како и да е ајде, да не навлегуваме до толку, само сакав да пишам интересна забелешка.. :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас неам коментирано дека имаат подобра екипа од Наполи, али морам негде да се олеснам после елиминацијата. Минатата недела не беа измочани, али на реваншов дефинитивно. Премногу лоша одбрана, да примиш 3 парчиња на домашен терен после тој солиден резултат од првата утакмица... Катастрофа. Она што ми падна во очи, особено во второто полувреме, е колку лесно Атлетик излегуваше во контри, колку простор имаше за да се шутира, комбинира и влетува во празен простор. Ама остана неискористен тој период од мечот и тоа е тоа. За пеналот на Гурпеги ич не ми се праи муабет, им подари водство.
Сеа ми текна, @Ѓорче 1932 глумеше лудило.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене Торино ме изненадија, воопшто не очекував ваков резултат од нивна страна, посебно нападот нивни очај е годинава.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.553
Гнаси ротердамски, али затоа моментално цел стадион ечи форца ромаа!! :cool:
Ахахаха ама затоа у Рим сосе полицијата јадевте ќутек од гнасите ротердамски и пола град ви го демолираа...[DOUBLEPOST=1425001081][/DOUBLEPOST]
Ова што го направија навивачите на Феенорд е катастрофа од Светски размери. Се надевам ќе добијат една дебела казна, со ненастапување на Европска сцена, па можда ќе им дојде умот.
Навивачите на Feenord е едни од ретките олд скул во западна Европа. Такви работи како на утакмицава се дешаваат секое дерби на Галата - Фенер - Бешикташ и Олимпијакос - Панатинаикос - Паок.
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Јас неам коментирано дека имаат подобра екипа од Наполи, али морам негде да се олеснам после елиминацијата. Минатата недела не беа измочани, али на реваншов дефинитивно. Премногу лоша одбрана, да примиш 3 парчиња на домашен терен после тој солиден резултат од првата утакмица... Катастрофа. Она што ми падна во очи, особено во второто полувреме, е колку лесно Атлетик излегуваше во контри, колку простор имаше за да се шутира, комбинира и влетува во празен простор. Ама остана неискористен тој период од мечот и тоа е тоа. За пеналот на Гурпеги ич не ми се праи муабет, им подари водство.
Ma Валверде ја сјеба цела утакмица, јебем му скапаницата.
Смени во Торино 3-5-2, му се посреќи да дадат гол од прекин и мислеше Господ за јајца го фатил. :facepalm:
Сеуште не ми е јасно како можеше до тој степен да се изглупира со формацијата, па играчите не знаеа главите кај им се, што е и нормално прв пат играат во тој систем. Де Маркос како зашеметен гледаше лево-десно, не знаеше кој пат да го фати.
Ги вади Бењат и Рико, кои патем беа и најдобри поединци, става две крила на нивно место и остана без ниеден креативец. .:cuc::cuc::cuc:
Имам изгледано не знам колку утакмици и немам видено олку глупи измени.
Најтрагично е што цел стадион крцкаше, дури и кореографија имаше иако истураше дожд и све тоа за што? За циркузите на Валверде.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.977
Поени од реакции
84.490
Мене Торино ме изненадија, воопшто не очекував ваков резултат од нивна страна, посебно нападот нивни очај е годинава.
Dude, don't... Кваљарела, Амаури и Макси Лопез.

Трио Фантастико :cuc:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Dude, don't... Кваљарела, Амаури и Макси Лопез.

Трио Фантастико :cuc:
Амаури од дома му го знает дека уште фудбал играт ?
Или го мислет дека е на маслинки берење во Грција ? :gjavol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сеа ми текна, @Ѓорче 1932 глумеше лудило.
Ерера пола екипа им држеше бе,да останеше тој можеби друга песна ќе се пееше.Велам можеби бидејќи кога го зборев тоа,ако не се лажам мислам дека Биелса им беше тренер,а не оној кловнот сега што им парадира на клупа.
Еден играч во екипа налик Ерера кој ја држи цела средина и еден тренер на клупа како Биелса во екипа ко Билбао значат многу.
Дека разочаруваат оваа година,секако тоа,што знам,можеби пристапот им е крш кон ЛЕ,испадни од неа и концентрирај се на првенство,бидејќи таму не им оди баш најсјајно што е за неверица ако се знае дека секоја година на крај завршувале на погорните места.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да изгубиш натпревар од Бешикташ при еден од најповолните резултати што можеш да ги имаш во двомеч, треба да си мастермајнд.
Цел пораз оди на душа на Роџерс.

Честитки за Бешикташ. Кога ја плесна Ба пречката, говно ми смрзна...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom