Плински уреди

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Дечки, имам некој дефект околу вентилот на плинската боца што ја користам за готвење. Дали знаете каде можам да најдам мајстор за да се среди дефектот. На реклама5 не успеав да најдам.[DOUBLEPOST=1423392883][/DOUBLEPOST]Дечки, имам некој дефект околу вентилот на плинската боца што ја користам за готвење. Дали знаете каде можам да најдам мајстор за да се среди дефектот. На реклама5 не успеав да најдам.
Ти диши боцата ли?Оди на пазар ќе најдеш сигурносен вентил..Не верувам да е поскап од 150 денара..Сам ќе си го смениш..
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво дечки од вчера колата не сака да ми префрли на плин имам ловато со дизни плин и прво пали на бензин потоа префрла сама на плин ама од вчера ко ке ја постигни температурата за да префрли цело време свири и нејки да префрли имал некој сличен проблем да ми кажи до што е /? поздрав
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Здраво дечки од вчера колата не сака да ми префрли на плин имам ловато со дизни плин и прво пали на бензин потоа префрла сама на плин ама од вчера ко ке ја постигни температурата за да префрли цело време свири и нејки да префрли имал некој сличен проблем да ми кажи до што е /? поздрав
Аутоматчето ти е расипано
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
а мене па почна колава да ми трокира кога ја возам на плин, бензинот нема гајле ама од време на време ми трокира на плин, некоја идеја?[DOUBLEPOST=1423961101][/DOUBLEPOST]а да, и колку кошта тоа кугличето кај вентилот за дополна на плин да се смени?
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Аутоматчето ти е расипано
аутоматчето за што ? ако можи подетално да ми објасниш пошто не се разбирам многу во ова ? знам само дека нејки да префрли на плин т.е ко ке загреј ке префрли на плин и ко ке му додадеш гас во тргнување на колата и одма префрла на бензин и нејки назад пак на плин ...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
аутоматчето за што ? ако можи подетално да ми објасниш пошто не се разбирам многу во ова ? знам само дека нејки да префрли на плин т.е ко ке загреј ке префрли на плин и ко ке му додадеш гас во тргнување на колата и одма префрла на бензин и нејки назад пак на плин ...
Аутоматчето за плин со кое можш да префрлаш бензин плин кога сакаш
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Дали можи на вектра 2.0 1997 год да се намести обичен карбураторски плин зошто слушнав дека еден таксист со иста вектра има таков плин
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали можи на вектра 2.0 1997 год да се намести обичен карбураторски плин зошто слушнав дека еден таксист со иста вектра има таков плин
И што ќе постигнеш со тоа,а и не ти поминува на машински
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
А тоа што не можеш атест да направиш,како мислиш да возиш?Казната колку пари е?
Па јас колку што знам досега не сум слушнал на некој да му пишат казна за див плин а ги има многу што возат така
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па јас колку што знам досега не сум слушнал на некој да му пишат казна за див плин а ги има многу што возат така
Е па оди на регистрација без да ја извадиш расплињачата или без пријател па да видиш
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Аутоматчето за плин со кое можш да префрлаш бензин плин кога сакаш
На компјутер проблем излегува мап сензорот .... тој бил околу 70 еур мојот уред е ловато и има сензорот 2 излези еден над друг т.е 4 цефчиња му ставивме мап сензор со 1 излез пооточно со 2 цефчиња и пак колата исто сама си префрла на бензин .... пак го вади на компјутер тој сензор излеа бара како оргиналот со 4 излези а овај мајсторот вика дека неможи да е до то аутоматчето :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom