Криминалниот фонд за здравство не одобрува пари за малата Тамара!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.917
Поени од реакции
11.529
А што испадна со обдукцијата? Кај има толкување на резултатите?
Иначе секоја чест за директорката, може закасни малце или може и притисокот влијаеше ама ја направи најчовечката работа во нејзиниот живот. Тодоров чисто се сомневам дека има совест и душа да го направи истото.
Па ставија претходно линк или текст мислам. Сколиозата не била причина за смртта, бронхо-пневмонија била. А негде читав дека една од последиците од сколиоза може да биде токму ова. Нешто околу тоа дека 'рбетот ги притиска белите дробови.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Па ставија претходно линк или текст мислам. Сколиозата не била причина за смртта, бронхо-пневмонија била. А негде читав дека една од последиците од сколиоза може да биде токму ова. Нешто околу тоа дека 'рбетот ги притиска белите дробови.
Па да де, така и мајка и збореше на почетокот дека сколиозата и правела проблем на белите дробови и и срцето. Ама не прочитав никаде официјално за резултатите. Како и да е, што и да објават би земала со скепса. Највише им одговара да покажат прст на родителите да им ебам тоа бездушниицте.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Сега фали уште и кривична да и залепат на мајка е дека не ја однесла на лекар за бронхо - пневмонијата.
Страшно време дојде
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.669
Поени од реакции
11.890
Сега фали уште и кривична да и залепат на мајка е дека не ја однесла на лекар за бронхо - пневмонијата.
Страшно време дојде
Да, ама ќе кажат дека бронхо-пневмонијата не се појавила како резултат на сколиозата.

Начинот на кој размислуваат овие ѓубриња од луѓе наречени политичари, бирократи и таканаречени лекари е - умираш од грип и самиот си крив бидејќи не си се лекувал, а не бидејќи немало лекови по аптеките.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Се жртвени јагниња, тешко дека некој од нив има совест. А и мислат дека со овие оставки народот ќе се смири.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.791
Абе каква совест, какви бакрачи.... случајов да не добиеше толкаво граѓанско и медиумско внимание, жими ашима што овие ќе си дадеа оставка. Мене ич не ме боли за овие што си дале оставка, јас сакам да го видам мисирон дали и понатаму ќе биде министер за здраство во државава.


Туку видете, јас незнам со кого го делиме воздухов во државава... имат ли овие "луѓе" свои деца, па вака реагираат по социјалниве мрежи. Срамота и одвратно е кога ќе прочиташ некој ваков коментар

 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Абе каква совест, какви бакрачи.... случајов да не добиеше толкаво граѓанско и медиумско внимание, жими ашима што овие ќе си дадеа оставка. Мене ич не ме боли за овие што си дале оставка, јас сакам да го видам мисирон дали и понатаму ќе биде министер за здраство во државава.


Туку видете, јас незнам со кого го делиме воздухов во државава... имат ли овие "луѓе" свои деца, па вака реагираат по социјалниве мрежи. Срамота и одвратно е кога ќе прочиташ некој ваков коментар

Толку им сече...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ги натераа со сила да дадат оставка оваа оросп*јата и оној загарот.И сега ајде све е розово.
Оставка треба да даде психопатот тодоров!
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
http://fokus.mk/i-vtoriot-direktor-na-fondot-za-zdravstvo-si-podnese-ostavka/

Полека се редат оставките, само не знам дали овие сами си даваат оставки поради тоа што имаат совест или се работи за жртвени јагниња.
Ни едното ни другото.Ако имаа совест ќе си дадеа оставки/ќе се самозапалеа,веднаш.Немаше да даваат изјави,како не се они криви,дека направиле се што можеле,итн..


Жртвени јагниња,не се пошто вакви луѓе не може да бидат жртви во никој случај.Тоа се ликови кои фотељата ја сметаат за нешто што природно им припаѓа,поради слепата послушност кон тие над нив.
Секоја чест на исклучоци,но најголем дел од тие што седат во фотељите се луѓе кои се откажале од своето ЈАС,од својот личен идентитет(ако некогаш воопшто го имале),за совест ич да не праиме муабет.


Младенов ги опиша ваквите ликови уште пред 4-5 години:
Ние сакаме општество на слободни луѓе, кое нуди еднакви шанси за сите, тие сакаат збирштина од безрбетници, кои успеваат благодарејќи на слепата послушност на партиското племе.
Тие може да направат нешто,да нападнат/бранат нешто,да си дадат оставка,да убијат некого,само ако така им е кажано "одозгора",или ако мислат дека така ќе се начукаат подлабоко во газовите на братучедите.[DOUBLEPOST=1424792571][/DOUBLEPOST]
Туку видете, јас незнам со кого го делиме воздухов во државава... имат ли овие "луѓе" свои деца, па вака реагираат по социјалниве мрежи. Срамота и одвратно е кога ќе прочиташ некој ваков коментар

Тие "луѓе",би биле најсреќни кога мајката би ја пикнале во затвор и таму би се самоубила,со давење во кофа вода.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.990
Поени од реакции
8.539
Туку видете, јас незнам со кого го делиме воздухов во државава... имат ли овие "луѓе" свои деца, па вака реагираат по социјалниве мрежи. Срамота и одвратно е кога ќе прочиташ некој ваков коментар

Koга прочитав, видов колку се неписмени овие хоминиди, што за нив е успех што воопшто знаат и волку да мислат.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom