ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Кога одев пред некое време на часови по медитација, духовниот учител ни кажуваше дека во понапредните курсеви ќе учиме како да бидеме свесни во сон и такви некои ептен интересни работи, ама не продолжив да одам... Се прашувам колку ли ќе беше интересно да продолжев.. :)
Можеш и сама да си продолжиш дома да вежбаш :smir:.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Некогаш кога сонував влажен сон се будев пред чинот , но сега "ја оставам водата да тече" ,па да заокружиме ДА . (се разбираме за она со водата нели ?)
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Хехе, како не бе, луциден сон, страшна работа :)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Можеш и сама да си продолжиш дома да вежбаш :smir:.
Абе, не ќе е лошо и сама да си вежбам медитација, ама не знам доволно вежби што таму ги кажуваа. Не е интересно секој пат иста вежба. А и да бидам искрена по малце ме мрзи :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Абе, не ќе е лошо и сама да си вежбам медитација, ама не знам доволно вежби што таму ги кажуваа. Не е интересно секој пат иста вежба. А и да бидам искрена по малце ме мрзи :)
За првите две реченици има чаре ама за последната нема спас :).
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.475
Често се случува да сум свесен во сон, можам да продуцирам било какво сценарио за сонот, што и да сакам, можам да сонувам.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ми се има случено повеќе пати да сум свесна кога сонувам и можам да кажам дека тие ми се едни од најубавите соништа, зашто можам да сонувам што сакам во нив
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ми се има случено да сонувам нешо безвезално и праам некоја огромна глупост у сонот, шо у јаве многу би ме чинела на пример... и често ми се има десено да си помислам, ејј абе сонувам јас, океј е, продужи даље :)
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Edno vreme epten se obiduvav da go postignam ova i mnogu naprednav spored mene
Vo sonoot vo koj sonuvav neshto kako na ovie pukackite igri bese i drugarka mi . Sonot zavrshi srekno ispotepavme se zivo i divo i toa so obicni predmeti i od koa se zavrsi i vikam vo sonot na drugarkami ( se smeeevme, slavevme demek ) i vikam: Slushaj ova e samo son, zimi se , son e , ama sme bile tuka, tuka sme i dvete eve(na rakata imav stega4 ) zemi go stega4ov i ako utre na shkolo go nosish na raka znachi 100% sme bile tuka. go dadov stega4ot i se razbudiv. Utredenta drugarkata ne nosheshe stega4 na raka a ja shto obi4no imav na rakata non-stop stega4 za kosa toa utro nemav ( se razbudiv bez stega4 )
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
да сонуваш и да си свесен дека е само сон?!?! никогаш не ми се има десено....+ тоа како можеш да сонуваш а да си свесен дека е сон?? малце е апсурдно зашто во тој случај не би бил сон туку мислење како сакаш да е....:toe:
јухуууууу да можам како вас да си ги праам случките во сонот како сакам ке направам да сум дел од некој хорор филм, па убиецот ме брка ме брка и на крај кога ке ме убие јас ке се разбудам :baeh: :pos2:
 
I

Intex

Гостин
Ни се има случено. Ама лош наслов за тема.

За луциден сон е, така?
Е ова ни се нема случено, иако знаеме шо е, и не е нитшо натприродно (мислам), само мозокот не е целосно успан и сме свесни дека сонуваме, и нормално го контролираме сонот.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
За првите две реченици има чаре ама за последната нема спас :).
Ае, вајда ќе го надминам тоа мрзењето :) Се некако се спремам, медитација, трчање, станување порано од сабајле, дрн дрн, ама... Све од утре почињам :) Мора некој да ме бутне за сериозно да си ги сфатам намерите :)
 
F

Frankie Yale

Гостин
Треба да има опција понекогаш, понекогаш сум свесен понекогаш не....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom