Кои се најдобрите, а кои најлошите половни автомобили

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Можат да му се фатат на Голф 2 најдобриот Гољф евер напраен
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Поголеми Преваранти од холанѓани НЕМА
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
36
Поени од реакции
3
Od 97 do 2002 mercedesite imaat tesko gjubre od karoserija. I C i E klasa. Skapanici nevideni. Sramota za koli od takov kalibar i cena. Koga ke vidam mecka E klasa od 99-2002 cel skapan i na vratite i krilata i mesecinkite.... Zalosna rabota. Slicno kako skapanite karoserii od golf3.
Najdobra kola bez konkurencija za mene e definitivno a6 1.9tdi 97-2003, samo steta so gi nema so 90 konja. Malo kolice a2 1.4tdi (na ova i trenutnive novi kolicki po salonite moze voda da mu nosat). I dvete so pocinkovan pleh.
Здраво дечко ти ги гледам ком и на другите форуми.Ми се допаѓат твоите мислења голем реалист си ги гледаш работите од права ствар.Али за мене најдобри коли се Peugeot 607, 508 2.0 HDi 180,206 2.0 HDi и се др од Peugeot и Citroen pozz :D
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Аudi a4 1999 со 250к.Како па да не,уште и дизел.Додади на секоја година 25-30к и ќе ја добиеш реалната километража,ама таа ја знае само посредникот односно шверцерот
Јас ја имам година и 3 месеца, и ја извозев околу 40 илјади км, па во овие 40 илјади км имам сменето само сијалица на фар, улје, филтери и гуми, моторот ми е топ и сум ептен презадоволен, возна прекрасна за тие пари и си оди супер, просечна потрошна 5.55л/100км. Јас си кажувам од искуство, а ти мисли си што сакаш...позз[DOUBLEPOST=1423004745][/DOUBLEPOST]
3 класи баш и не е,али дека е над Пунтото тоа си во право,Пунтото се мери со Голф 3,така некако ќе му дојде..Пунтото ако е бензин,1.2 мотор би трошело околу 7-7.5 литра бензин низ град,Аудито околу 6.5 литри..Тоа Пунто има за 2000-3000 денара поефтина регистрација од твоето Ауди сигурно..Али ова веќе оди во друга насока,споредуваме бензин-дизел..Да не зборуваме за бош-пумпи,турбини и слично..
ќејфот се плаќа другарче
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Им се чудам на некои луѓе што сакаат да убедет на темава дека тој што купил пример Мерцедес, БМВ или Ауди се зезнал, односно прескапо го платил, а затоа пак Фиат и Корејскиве коли биле екстра за тие пари. Абе како може, значи како може воопшто да изразувате такво мислење освен ако не сте возеле од наведениве марки на коли. Зборувам за половни, не зборам за у отпад што треба да одат. Ко ќе возиш пример БМВ, јас имам 528i од 86‘год, да видиш што може таа кола, како е направена и кое задоволство го нуди, тоа вашите Фиати и Корејци уште 100 години автомобилски развој им треба да го доловат тој впечаток. А да не зборам за некое БМВ или Мерцедес од 2005 година на пример. Уште 100 страни напишете, Фиат ќе си остане тоа што е !!! :гомце:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Им се чудам на некои луѓе што сакаат да убедет на темава дека тој што купил пример Мерцедес, БМВ или Ауди се зезнал, односно прескапо го платил, а затоа пак Фиат и Корејскиве коли биле екстра за тие пари. Абе како може, значи како може воопшто да изразувате такво мислење освен ако не сте возеле од наведениве марки на коли. Зборувам за половни, не зборам за у отпад што треба да одат. Ко ќе возиш пример БМВ, јас имам 528i од 86‘год, да видиш што може таа кола, како е направена и кое задоволство го нуди, тоа вашите Фиати и Корејци уште 100 години автомобилски развој им треба да го доловат тој впечаток. А да не зборам за некое БМВ или Мерцедес од 2005 година на пример. Уште 100 страни напишете, Фиат ќе си остане тоа што е !!! :гомце:
Може на снег на блага нагорница да застанеш и да не можеш да тргнеш.
Исто може и да дрифта ако знаеш
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Ке го цитирам Цацко од К-15...Дур не пробам лав,цар на животните е прасето.....

Додека не пробаш нешто поинакво од она што го имаш дома,ке си мислиш дека за тебе е нешто нај нај....

Ама не е така за жал....
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Им се чудам на некои луѓе што сакаат да убедет на темава дека тој што купил пример Мерцедес, БМВ или Ауди се зезнал, односно прескапо го платил, а затоа пак Фиат и Корејскиве коли биле екстра за тие пари. Абе како може, значи како може воопшто да изразувате такво мислење освен ако не сте возеле од наведениве марки на коли.
Ti sto korejska masina imas?
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
36
Поени од реакции
3
Од наш пријател.
Пред неколку месеци купи Голф 6 со 1.2 ТСИ (турбо бензинец) со 85 кс, значи најслабиот - односно основниот турбо бензински мотор што се вградува во Голф.
Човекот доста често патува и за тие неколку месеци му направи 6.000 / 6.500 километри и му се расипа турбината.
И сега му иде да го фрли во отпад голфот бидејќи уверен беше дека тоа се квалитетни и нерасипливи машини, и сега се кае што воопшто земал голф, бидејќи се мислеше помеѓу голфот и астрата.
А турбината не е баш евтина и кога се јавил во сервис да се замени турбината му рекле дека треба да почека бидeјќи имало прилично многу голфови што чекаат на ред на сервис за да им се промени турбината.

А и исто така член сум и на еден наш македонски форум за коли, и на форумот исто така се жалеа луѓето од турбините, значи не е случај само со неколку автомобили туку со еден куп.
Очигледно моторите имаат некоја фалинка со турбините, незнам стварно која е причината што толку често се расипуваат турбините o_O
Не само на бензинец туку и на TDI а причина е тоа што турбината е горе високо е поставена и додека да се подмачка му треба време ме разбирас шо сакам да ти кажам[DOUBLEPOST=1423240453][/DOUBLEPOST]
Па се имам возено во Пежо 607 2.2ХДИ и во Пасат 1.9ТДИ од 2002 година... Пежото беше ко спејс шатл спрема Пасатот. Во лагуна од средината на 2000 се немам возено, ама сум сигурен дека и во неа е подобра вожњата.

П.С. БМВ се тие што ги добија моторите од ПСА од нивната соработка :icon_lol:
Да точно нез како може да споредуват германска со француска кола на мотор и на комоција
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
607 ne e vo ista klasa so pasat. Sporedi go so a6 ili a8. Pasatot se sporeduva so 406 ili 407.
Kako i da gledas a6 e 100% podobar vo sekoj pogled, i vo dizajn, i vo kvalitet na enterier, i vo motor ako e 1.9tdi. Ne znam za vas ali mene mi e 607 bas odvraten na izgled. 2.2hdi 16v kako motor za kur ne go biva. Istoto vazi za 2.5tdi od audi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom