Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    710
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.279
Поени од реакции
41.678
Од ова автоматски произлегува дека Србија има право да не окупира кога сака и како сака.
абе човече, кажи ми ти мене дали крим ќе беше анектиран доколку не се случеа протестите во киев? Таа работа со протестите повлече многу други настани после, глупо е веќе да веземе.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
абе човече, кажи ми ти мене дали крим ќе беше анектиран доколку не се случеа протестите во киев? Таа работа со протестите повлече многу други настани после, глупо е веќе да веземе.
Протестите се оправдување за окупација на цел еден нејзин дел ?!?
:bravobe:

Абе не пијаме мастило.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.279
Поени од реакции
41.678
Протестите се оправдување за окупација на цел еден нејзин дел ?!?
:bravobe:

Абе не пијаме мастило.
тој дел и е руски, си го вратиле своето како ние да сме способни сега и да ги припоиме пиринска и егејска македонија, и во делот кај што се водат борби е претежно со руско население, јас не гледам да има немири во источна украина или во киев. иначе тебе и спероу ве плаќа некој? 24/7 ве има, некој од нас ќе искоментира еднаш дневно а вие гледам немате попаметна работа во животот
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
тој дел и е руски, си го вратиле своето како ние да сме способни сега и да ги припоиме пиринска и егејска македонија, и во делот кај што се водат борби е претежно со руско население, јас не гледам да има немири во источна украина или во киев. иначе тебе и спероу ве плаќа некој? 24/7 ве има, некој од нас ќе искоментира еднаш дневно а вие гледам немате попаметна работа во животот
Платени сме да ги блокираме сите големо српски идеи под превезот на руската пропаганда.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.279
Поени од реакции
41.678
Платени сме да ги стопираме големо српски идеи под превезот на руската пропаганда.
па ако ние 99% сме изложени на руска пропаганда тогаш што сте вие 1%? Совесни? Пробувате да не истерате на правиот пат со вашето контрање?
 
?

..........

Гостин
Платени сме да ги блокираме сите големо српски идеи под превезот на руската пропаганда.
Во Македонија има опасност само од големо албански идеи, подржани од западот, србите не се никој кур фактор тука, или ти не живееш во Македонија? па појма немаш каква е ситуацијата.....

од големо српски идеи бранел он, додека албанските идеи ја окупираа пола држава:facepalm:
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Belarus Is No Crimea: New Law Views Foreign Fighters as Act of Aggression

В Беларуси введут военное положение, если појавјатсја «зеленые человечки»

http://belnovosti.by/politics/34873-v-belarusi-vstupil-v-silu-zakon-protiv-lzelenyh-chelovechkovr.html

па ако ние 99% сме изложени на руска пропаганда тогаш што сте вие 1%? Совесни? Пробувате да не истерате на правиот пат со вашето контрање?
Значи ако не се согласуваме со твоево мислење, треба да си ќутиме. Нема потреба од контрање, ти си во право по дифолт, така? Колку што знам според последната анкета во Македонија 80% се за НАТО. И гледам си начукал доста коментари за кратко време со последнава реинкарнација. Те плаќа некој да си игнорантен на форумов?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.938
Поени од реакции
33.013
Borci za covekovi prava...
Фотошопирани се тие фашистички знамиња бе, зарам не знаеш дека во Украина нема фашисти... сите тие се борци за права. ;)



Еве ти ја бе тенеке вистината, многу порано пред Мајдан...
Не може тој да го слушне говорот, од тие што тропаат и вриштат позади во украинската Рада. Јас не можев ни јас да го разберам човекот се додека не го исклучив звукот и не ги читав титловите.
Ако не ти е јасно, истата улога (на тие во видеото што правеа циркус во украинскиот парламент) овде на форумов ја имаат локалните агитатори. Сметаат и смараат во дискусијата, се додека муабетот не отиде во офтопик, или додека не испровоцираат некој експлицитно да ги прекрши правилата па да биде баниран (и со тоа да не им смета во обврските).

Како што гледаш и од украинскиот парламент, не е демократија да оставиш сметање, тропање и вриштење во дискусија. Ретко (скоро никогаш) ја подржувам нашава актуелна владеачка структура, ама ги поздравив за исфрлањето надвор на опозицијата кога правеа такви мајмунски работи (како на клипов од украинскиот парламент).


тој дел и е руски, си го вратиле своето како ние да сме способни сега и да ги припоиме пиринска и егејска македонија, и во делот кај што се водат борби е претежно со руско население, јас не гледам да има немири во источна украина или во киев. иначе тебе и спероу ве плаќа некој? 24/7 ве има, некој од нас ќе искоментира еднаш дневно а вие гледам немате попаметна работа во животот
Не не, ама не ли разбираш дека обратно е, ти со подршка против америчката агенда во Украина... ја подржуваш сецесијата на Крим, значи подржуваш и сецесија во Македонија! (сарказам, се разбира).

Затоа поддржувај ги амерските агенди, како да тоа ќе значи нешто ако заради Х потреби им затреба да ја вовлечат Македонија во уште една војна со внатрешниот непријател... против кој не ни значи ништо ни евентуално членство во НАТО (скраја да е). Зарем не знаеше дека ние 80% и повеќе, сме ти биле ЗА членство во НАТО? ;) (повторно сарказам, се разбира... мора референдум да има за тоа)
Инаку, локалните агитатори извесно добро ги проучиле правилата, точно знаат до каде можат да провоцираат без да бидат санкционирани.
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
сепаратистите заробиле два тенка,во нив имало украински војници.тоа што е чудно,отворите биле заварени а одоздола биле минирани за да не можат да избегаат

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.044
Поени од реакции
22.399
Член од
17 август 2011
Мислења
10.172
Поени од реакции
18.094
Ах бе Македонче, место да го искористиме максимумот и од двете страни ние одма си даваме автогол за други интереси.

Во Советот на Европа Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија
Ние си имаме избрано страна во оваа војна,незнам зашто глумите лудило. Иаме 25% население кое се колне во нато и западот,а и пола од остатокот од населението си ја глеа иднината во Еу и нато. Да не зборам што може да ни се задеси ако им тераме инает на Американците,кога русите се никаков фактор на балканот.
 
?

..........

Гостин
Ах бе Македонче, место да го искористиме максимумот и од двете страни ние одма си даваме автогол за други интереси.

Во Советот на Европа Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија
Orospii prodadeni, ниту ги застапуват македонските интереси ниту кур ги боли за последиците, наместо да развиват односи, и да гласат воздржано или воопшто да не гласат ако се под притисок, утре Русија ке забрани увоз на земјоделски производи од Македонија и ќе фрламе пак зелки во вардар.....телиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom