DotA 2

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Абе кој победи? Мн обврски и немав време да го гледам финалето
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Vcera ja gledav, steta so nemase 5ta partija(tiny io duoto e premnogu op na pro scenava).
Inace DkPhobos e eden od najdobrite brewmaster igraci vo svetov momentalno :cuc:.
Да не беше пандата немаа шанса да истераат толку колку што истераа.
Треба нова категорија за пандата: anticarry.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Да не беше пандата немаа шанса да истераат толку колку што истераа.
Треба нова категорија за пандата: anticarry.
Купуваш MKB и толку од таа стратегија...

Панда не е антикери во лејт гејм и не ни може да биде.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Купуваш MKB и толку од таа стратегија...

Панда не е антикери во лејт гејм и не ни може да биде.
За првиот дел од коменарот: па за тоа и се утепуваат со години наназад да го постигнат, да биде балансирана играта. Да нема стратегија што не може да се контрира.

Anticarry викам зашто го решаваше тајнито. Не го убиваше, само го држеше во циклон или го гаѓаше со пиво :) со што се губеше ефективноста на тајнито и за тоа време му ги кинеа прво сапортите па остатокот од тимот па на крај го решаваа и самиот тајни. И тоа рачунај два пати им го направија. Full team wipe.

Ќе речеш грешка на тајнито што не направил ВКВ и ќе се согласам, но во секој случај, пандава беше ептен корисна за сузбивање на тајни висп комбото.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Што skill/item build му праиш?
zavisi od partija skoro sekoja partija idam razlicen build...ako vidam da imaat omni ta pugna da sakaat na ghost da se vadat repel shieldovi i slicno idam diffusial na primer ali vo site buildovi iam basher...a za skil build prva treta vtora prva treta ulty dva pati stats treta....prva nikad ne ja doskiluvam nepotrebna mi e
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Jugg picker :bance: :lut: :D

И дајте да напраиме party од 5 души, не мора lobby, ќе се зезаме normals :D
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
zavisi od partija skoro sekoja partija idam razlicen build...ako vidam da imaat omni ta pugna da sakaat na ghost da se vadat repel shieldovi i slicno idam diffusial na primer ali vo site buildovi iam basher...a za skil build prva treta vtora prva treta ulty dva pati stats treta....prva nikad ne ja doskiluvam nepotrebna mi e
Зависи со кои итеми старташ (претпоставувам дифолтното секира - штит), многу подобар избор ти е статс да ставиш еднаш или два пати пред да земеш улт, на сметка на вардот да речеме. И онака не ти користи многу на почеток, немаш мана за се да пуштиш, а вака ќе имаш за вртење + улт. Не дека ти оди лошо, ама пробај, мислам дека многу подобра опција ти е ова.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
1-1-1-1 со 2 поена у статс е најдобар џагер билд, на 6-ти лвл имаш мана и за улти и за прва.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Jugg picker :bance: :lut: :D

И дајте да напраиме party од 5 души, не мора lobby, ќе се зезаме normals :D
И јас сум за ова ама многу тешко, посебно на темава. Јас имам двајца, ми фали уште солиден офф и втор супортер ако си заинтересиран бујрум. Ми се игра ранкед со истата петорка цело време т.е. барем по 2-3 партии дневно.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
И јас сум за ова ама многу тешко, посебно на темава. Јас имам двајца, ми фали уште солиден офф и втор супортер ако си заинтересиран бујрум. Ми се игра ранкед со истата петорка цело време т.е. барем по 2-3 партии дневно.
Неќеш со мене бе? :kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom