Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
31
Дали е гола вода времето ке покаже. Луге ако имате роднина со бг пасош носете ги документите веднаш во мин.за правосудие во Софија на превод и не чекајте да ве вратат на доп.проверка. Ви треба извод од роднината фотокопија од пасош и бројчето кое ви е, Ако не можете сами најдете посредник ,Знам лично 5-6 луге кои добија државјанство без да бидат вратени на доп. проверка
Да во право си ... Времето ке покаже како ке се одвиват работите....Надевам се на подобро..[DOUBLEPOST=1421506741][/DOUBLEPOST]
Ima li nekoj promeneto od tie sto posle dopolnitelnata se prefrleni na zadolzitelna ....
pa na potpis ???
Има многу...
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Дали некој попладнево го проверил сајот на Министерството на правосудие? Не можам да влезам.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Мене барем сеуште ми покажува Ерор кога сакам да на отворам страната.
Иначе @lorena.kamenita вчер баш ги куцаш бројките и видов дека дотогаш се стасани. Ако си прескокната не се плаши обично добар знак е :)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
@Salt23 вчера вечерта проверував и бев прескокната..но проверив неколку бројки околу мене. Сигурно ќе вадат соопштение.[DOUBLEPOST=1421516292][/DOUBLEPOST]
Dali nekoj znae dali moze da se pocne procedura za prv pat so bg dokumenti od rogjen brat
Може и 100% ќе добиеш пасош за година и пол до две.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
@Salt23 вчера вечерта проверував и бев прескокната..но проверив неколку бројки околу мене. Сигурно ќе вадат соопштение.[DOUBLEPOST=1421516292][/DOUBLEPOST]
Може и 100% ќе добиеш пасош за година и пол до две.
ти кажав и вчера штом те прескокнале не е џабе тоа :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Јас од искуства знам дека тие што доставиле документи најчесто ги прескокнуваат и ги разгледуваат ама скоро секогаш биле со позитивен одговор. Мислам ова ми е некој заклучок а никој не ми кажал конкретно но доволно ја следам одамна и темава и ја проверувам страната.
@tomemk да на таа страна. Кога ќе појде на интервју следниот ден ноже да го куцнеш бројчето и ќе ти излези дека е во процедура.
Иначесеуште н работи страната но ќе биде. Нешто прават Али ќе биде
 
Последно уредено:
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Јас од искуства знам дека тие што доставиле документи најчесто ги прескокнуваат и ги разгледуваат ама скоро секогаш биле со позитивен одговор. Мислам ова ми е некој заклучок а никој не ми кажал конкретно но доволно ја следам одамна и темава и ја проверувам страната.
@tomemk да на таа страна. Кога ќе појде на интервју следниот ден ноже да го куцнеш бројчето и ќе ти излези дека е во процедура.
Иначесеуште н работи страната но ќе биде. Нешто прават Али ќе биде
или пак можда му е паднат само серверот? до сега само еднаш им се има десено да стават нешто во сабота, иту мислам дека беше ради тоа што ја работеа...инаку да баш така некако е, бар во мојот случај, документите ги внесе посредникот како во петок беше, во вторник бројките околу мене ги вратија на проверка а кај мене не се смена, по 7 дена во среда баш се смена во прифатен од совет по гражданство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom