Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Дојде време кога синонимот за веродостоен сајт е од чисто субјективна природа :toe:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не би рекол, точка и субјективно и објективно не е веродостоен сајт.
Пример на точка се појави таа статијата дека на американците им се расипал ХААРП и дека студот шо го пуштиле за Балканот им се вратил на нив. Исто имаше и статија дека некоја антена на Тесла ги штити Србија и Балканот од ХААРП и дека затоа им се одбиваат брановите на американците.

Ако ваквите статии треба да ги има на веродостоен сајт, тогаш ја сум грешка.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Ако ваквите статии треба да ги има на веродостоен сајт, тогаш ја сум грешка.
Не можам да кажам за Точка пошто ретко отварам а инаку не верувам дека воопшто постои чисто веродостоен сајт, ми се чини сите од време на време имаат конспириси испади.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Појма неам колку е објективен изворов,ама сеа го најдов ова.Т.е ништо околу ова не ме чуди,ме потсеќа на тоа кога полицијата проба да воспостави мир во муслиманските маала во истиот град,беа пречекани со full on assault...

http://madworldnews.com/french-run-lives-muslims/
 
Член од
4 март 2013
Мислења
147
Поени од реакции
134
На цела оваа беда и немаштија во Македонија , ке дојде време и ние малце да им се ситиме на демокративе како им ја пердашат државата некои шљајмотии :lolzz::zloo:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Појма неам колку е објективен изворов,ама сеа го најдов ова.Т.е ништо околу ова не ме чуди,ме потсеќа на тоа кога полицијата проба да воспостави мир во муслиманските маала во истиот град,беа пречекани со full on assault...

http://madworldnews.com/french-run-lives-muslims/
Статијава е само за подгревање на огнот. Видеото е од некои претходни немири и лесно може да се примети тоа по фактот што сите се по маици на кратки ракави (или голи) во средина на јануари.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Едноставно ги земаш во предвид сите околности сега и ги споредуваш со други случаи кога било докажано учество на Мосад во идентични сценарија.
Поготово што во целава приказна изобилува со политичка симболика и сомнително темпирани настани само откако Франција ја признава Палестина:
- наеднаш некој муслиман лудак прегазува толпа луѓе наводно викајќи “аллаху акбар“ (без истакната причина)
- наеднаш терористите многу се изнервирале кога ги виделе карикатурите, иако досега повеќе пати имало слични карикатури и ништо вакво не се случило
- заложничката драма од сите можни области и продавници се одвива БАШ у Кошер продавница во еврејско маало

(што е симптоматично и може да биде специјална порака за да потсети на Израел кој беше оштетен со признавањето на Палестина)
- Израелскиот премиер јавно наредува да биде испратена помош од Мосад под претекст дека се работи за случај “еврејско“ маало
(што повторно наведува на истиот заклучок)
- Наеднаш се самоубива полицискиот комисар на истрагата, токму кога се очекуваше да го заврши својот службен извештај.
-Израелските медиуми изјавуваат дека Париз скапо платил за неговото признавање на Палестина


Самиот направи си некој објективен заклучок, особено откако ќе ги погледнеш низата на тајни операции на Мосад за кои оставив линк, наслов на книга а не е тешко да изгуглаш повеќе информации.
Заборавив да додадам битен елемент во листата:
- чиста случајност што на ладнокрвни убијци им испаѓа лична карта од џебот за нивна полесна идентификација
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
BREAKING – Police Chief Helric Fredou Investigating Charlie Hebdo DIES MYSTERIOUSLY!
Paris, FranceLimoges: Suicide of a Police Commissioner

Helric Fredoun the courageous policemen

Just over a year after Helric Fredoun discovered the lifeless body of
the third ranking police officer SRPJ of Limoges, the second ranking
service officer has committed suicide yesterday at his workplace with
his service weapon.

We learned this morning, a Commissioner Helric Fredoun SRPJ Limoges has committed suicide last night in his office with his service weapon .

Information confirmed by his superiors. It is unknown at this time
the reasons for his actions. He would have killed himself that night or
in the early hours of the morning.

The Commissioner Helric Fredou aged 45 years was from Limoges began
his career in 1997 as a police officer at the regional office the
judicial police of Versailles, before returning to Limoges. He was
deputy director of the regional police service since 2012. His father
was a former police officer, his mother was a nurse in the emergency
context CHU Limoges. He was single and had no children. VOLK2234,вчера во 00:54

According to the police union, Commissioner was depressed and experiencing burnout.

In November 2013, the Commissioner Fredou had
discovered the lifeless body of his colleague, the 3rd ranking police
officer of SRPJ Limoges, who had also committed suicide with his service
weapon in his office. He was also 44 years old.

The Commissioner Fredou, like all agents SRPJ worked yesterday on the case of the massacre at the headquarters of Charlie Hebdo .
In particular, he surveyed the family of one of the victims.
He killed himself before completing its report.

A psychological cell was set up in the police station.
Read more at http://www.liveleak.com/view?i=ca3_1420860883#Sxgm2iGxoG0gvQ24.99




Се самоубил пред да го доврши извештајот...
Звучи логично.
Барем не се лизнал на кора од банана...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.048
Поени од реакции
8.624
Заборавив да додадам битен елемент во листата:
- чиста случајност што на ладнокрвни убијци им испаѓа лична карта од џебот за нивна полесна идентификација
Сакаш да кажеш дека на човек кој знае дека ќе биде убиен секој следен момент битно му е да пази да не му испадне личната карта за да не може му да го идентификуваат лешот:pistoldz:?
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
296
Поени од реакции
59
znaci ova e krajot na site dilemi deka e namestalka seto ova!!

Се самоуби инспектор задолжен за истрагата за Charlie Hebdo



Инспектор задолжен за истрагата за масакрот во редакцијата на магазинот Charlie Hebdo, изврши самоубиство, јавуваат светските медиуми.



Инцидентот се случил во четвртокот во Лимож, во канцеларијата на инспекторот Ерлик Фриду, веднаш по средбата со членови на семејството на една од жртвите.

Според прелиминарните информации, Фреду извршил самоубиство пред да напише извештај за разговорот што го имал со семејството на настраданиот.

Тој ја почнал полициската кариера во 1997 година во Версај, за потоа да се врати во Лимож, каде во 2012 година ја извршувал функцијата на заменик директорот на регионалната полиција.

Според француските медиуми, 45-годишниот инспектор имал проблеми со депресија, додека од полицијата соопштија дека се потполно шокирани и дека никој не претпоставил дека ова може да се случи.

Фреду требаше да ја предводи истрагата за нападот на редакцијата на сатиричниот весник Charlie Hebdo, кој се случи на 7 јануари кога беа убиени 12 луѓе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Убиството од друг агол.
Па нормално дека е нападот испланиран, од 2006 им се закануваат, гарант следеле праевеле планови... не само овие двајца, туку серија луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom