Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Tanji4ka

Heartless BITCH
Член од
16 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
19
мислам дека во подолга врска и не е толку важно кој ке плати .......ама пак со осет, ама ужасно ми пречи кога (најчесто) девојчето не ни вади новчаник како да се очекува од машкото да плати.....Алоооооооооо ако те сака не значи дека треба да те издржава, ама не се криви козиве без осет, криви се мороните што им го дозволиле, ај кавајерство било тоа ......кавајер еднаш двапати ама секој божји ден тоа е веке СПОНЗОР
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
мислам дека во подолга врска и не е толку важно кој ке плати .......ама пак со осет, ама ужасно ми пречи кога (најчесто) девојчето не ни вади новчаник како да се очекува од машкото да плати.....Алоооооооооо ако те сака не значи дека треба да те издржава, ама не се криви козиве без осет, криви се мороните што им го дозволиле, ај кавајерство било тоа ......кавајер еднаш двапати ама секој божји ден тоа е веке СПОНЗОР
Тоа е вистина. И јас познавам многу такви што излегуваат од дома без денар во џеб,,затоа што нормално чекаат дечкото да им плаќа..Тоа е веќе претерано и безобѕирно...
Инаку јас,,секогаш си носам доволно пари колку што сметам дека ќе потрошам таа вечер,,или воопшто кога сум излезена..Нормално дозволувам понекогаш и да ме частат,,но се со мерка,, но најчесто идам на принципот да си го платам својот дел,затоа што ми е незгодно некој да ми плаќа,,Некогаш да,,но тоа да биде ретко.. :pipi:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Понекогаш треба тој да ја плаќа сметката понекогаш јас...глупаво е кога едниот партнер нонстоп плаќа..:toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Имате партнер, не мора да сте кој знае колку во врска. Излегувате на кафе, на вечера, одите во кафич било каде и кога завршувате со пиењето, јадењето, играњето што се случува!? Тој не ви дозволува да си го платите делот, ви нагласува дека ВИЕ треба да си го платите делот или нешто трето?
П.С. Темава се однесува и за машки, без разлика што според првиот пост делува поинаку..
Мразам кога некој нешто ми плаќа... и ако ми плати се лутам
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ne mora taka,pa klin so klin se izbiva,ako on ne dozvoluva ti da platis,pa ne dozvoluvaj i ti on da plati,ako on se luti ako on ne plati,isto i ti luti se ti ako ne platis,se se resava samo treba zelba.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Musko treba da plati prv sostanok... vtor sostanok koj viknal treba da plati... a tret ako ne se faka za djep a ima e toash ... :tapp:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ne, prv sostanok treba da plati toj sto bil inicijator za taa sredba,sto e i mnogu logicno.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Сум платила јас, ми платиле мене, сме делеле. Нити типот бил лузер, клошар или што ти ја знам во првата ситуација, нити мене многу тешко ми паднало во втората, нити некој се чувствувал непријатно зашто не го платил и делот на партнерот во третиот случај.
Не сум таков тип, да придавам толку многу значење на тоа кој ќе ја плати сметката. Други работи ми се далеку побитни.:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Некогаш тој плаќа цела сметка, поретко јас, а најчесто пола пола.

А и мене ме нервира кога ќе видам парови каде женското никогаш не плаќа. Па дури и најскапи пијалоци порачуваат и пијат повеќе од машкото. Па не се исплатува таква девојка повторно да ја викнеш на состанок.:)

Во една врска се е компомис и договор. Иако кога ќе дојде сметката често има расправии дај јас ќе платам, е не јас, ај ти следниот пат, ај пола пола ...
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Најчесто пола пола, некогаш он, некогаш јас. Зависи кој како стои со пари тој ден :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Некогаш тој плаќа цела сметка, поретко јас, а најчесто пола пола.

А и мене ме нервира кога ќе видам парови каде женското никогаш не плаќа. Па дури и најскапи пијалоци порачуваат и пијат повеќе од машкото. Па не се исплатува таква девојка повторно да ја викнеш на состанок.:)

Во една врска се е компомис и договор. Иако кога ќе дојде сметката често има расправии дај јас ќе платам, е не јас, ај ти следниот пат, ај пола пола ...
pa sponzorusi,sto ocekuvas kurva da plati za seks.pa oni mislat deka se treba da im se plaka,mislat deka IMAAT ZLATEN RUDNIK MEGU NOZE,pa posle covekot ke vadi zlato,i taka ke mu se oddolzat.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Abe ne e bitno koj plaka bitno da mi bide ubavo kafenceto ili bilo so so sum piela so toj coek.A inace fala Bogu deka treba da plakaat i dvajcata...Nekogas jas nekogas toj-nema razlika masko zensko za tie raboti.Na nikoj ne mu pagaat pari od nebo pa taka ni na maskite za sekogas da imaat pari po sebe i za nas taka da...i dvete strani treba da plakaat...
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Vo posledno vreme strasno mnogu mi preci sto toa koj ke plati na lugevo im stana opse4sija posebno na ova zenive,ama za toa e kriva kablovskava netov ,i ovoj muabet od kontakt me vadi NEKA SE POKAZE ON SO KRATICATA PA JA KE MU SE POKAZAM VECER NEGO.....5 min vlast da imam bi gi istrebila ovie zeni zasto nametnaja nekoe opsto mislenje za celata zenska populacija.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Vo posledno vreme strasno mnogu mi preci sto toa koj ke plati na lugevo im stana opse4sija posebno na ova zenive,ama za toa e kriva kablovskava netov ,i ovoj muabet od kontakt me vadi NEKA SE POKAZE ON SO KRATICATA PA JA KE MU SE POKAZAM VECER NEGO.....5 min vlast da imam bi gi istrebila ovie zeni zasto nametnaja nekoe opsto mislenje za celata zenska populacija.
Ej, кул, ај да идеме негде, ти частиш :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ја сеа скоро имав таква дешавка со една 29 год сандра.
месец дена активно дружење и мојот џеб веќе неможеше да издржи,буквално цурата ја болеше дунда,си седи ладно си јаде сладоледи...си пие пијачки...ај првите пати ќе пуштам рука,али надаље коа видов дека нема абер да се фаќа за џеб,оладив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom