Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
@Hattab1 според тебе сосема го оправуваш овој чин што го направија момциве во франција и сметаш дека е праведно според постовиве така?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
21:06 GMT:
La Libération reports that the three suspects connected to the mass shooting have been arrested in Reims, but the Interior Ministry has not yet confirmed these reports. The men have been identified as Said K. and Sherif K. and Hamyd M.
Овојпат нема Косовар во групата.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
1. Ако има такви, ништо не се подобри од овие што се исмеваат со исламот.
2. Да, праведно.
Тоа што сметаш дека е праведно нема да го коментирам, пошто во старт е сулудо. Ако требаше да се колеме за секоја навреда од таков вид, ќе се испоколевме секој со секого. Палење знаме- убиј 10 души.

Едно прашање. Дали сметаш дека доколку бидат фатени злосторниците, треба да одговараат и да бидат најстрого казнети според француското кривично право?
И друго нешто, од каде тоа дека правење карикатури за било кого е забрането?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
кој е прав муслиман ке прашаш токму некој муслиман што е по упатен во нивната вера а јас можам да ти кажам што според мене е прав мсулиман.


прав муслиман е исто човек како јас и ти кој кога ке те види ке се поздрави и ке направи нормален човечки муабет и ке си отидете и двајцата со бистра глава -за разлика од радикалните што живеат заспиваат и се будат со помислата колку повеќе луѓе да убијат за да бидат по „праведни“ пред нивниот пророк што сами или некој од страна им го наметнал
Прав муслиман мечтае за смртта на сите неверници и во срцето носи омраза за сите што не се водат по проповедите на пророкот Мухамед. Немој да му веруваш на муслиманот бидејќи ако има прилика ќе ти зарие нож во грб. Немој да веруваш кога глумат дека се меки бидејќи тоа го прават додека се слаби. Кога ќе ојачаат ќе те уништат бидејќи така ги учи нивната света книга Куранот.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Исламот и ммуслиманите никогаш не се исмевале со други религии, јас никогаш лично никого не сум навредувал и не сум се исмевал. Па затоа и забрането да се исмева со пратеникот Мухаммед, тоа е свесно направено за провокација, е па нека знаат дека постојат луѓе кои својот живот го жртвуваат за одбрана на честа на исламот и пратеникот Мухаммед.
Поздрав.
Kako be Sahbaze mozite da se preselite vo tuga drzava i da barate sozivot, socijalizacija ,ednakvost, odgetoiziranje koga gi opravduvate plemensko pesterskite vi rituali i gi ubiavate domakinite na celo so vasta vi religija na mirot! Shabaze za crtez na imaginarno drugarce ne se ubiva! Nemoze na mars da sakate da odite so opinci i kozi...ednostavno nemoze. Pisav mnogu odamna deka ke dojde den kade vasata vi religija ke bide proglasena za sekta i zabraneta vo zapadniot svet....Sami si cekorite kon toa! So sreka neka vie.Puni grudi ti za denes imaj mir vo srceto (kako sto si kaza nazad) na smetka na 12 ubieni od razlicni veri. I da salem alekum My asss..!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Еве ги терористите од Париз


Француската полиција ги идентификуваше тројцата напаѓачи на канцеларијата на списанието “Шарл Ебдо”, соопшти Reuters.



Тоа се двајцата браќа Шериф и Саид Коуачи (Chèirf Kouachi, Said Kouachi) и Хамид Мурад.Потрагата утврди дека двајцата браќа живееле во околината на Париз, а Мурад е од Ремс. Според неофицијални информации браќата војувале во Сирија на страната на силите против претседателот Башар Асад и неодамна се вратиле од таму.
http://lokalno.mk/eve-gi-teroristite-od-pariz/

Башка според весникот Вечер едниот од овие веќе бил апсен за регрутирање на млади муслимани во Ирак од 2003 до 2005 и бил уапсен кога и замиот се припремал да замине во Џихад и замислете за тоа е осуден „НЕВЕРОЈАТНИ„ 3 години затвор. На крај поради таквите „гола вода„ закони загинаа недужни луѓе. Незнам што очекуваа од некој кој сакал да оди во Џихад? Да стане НАУЧНИК?
Европа место да се занимава со ГЛУПАВИ закони за секоја гупост, нека се позанимава малки со промени на законите за потенцијалните ЏИХАДИСТИ.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
кој е прав муслиман ке прашаш токму некој муслиман што е по упатен во нивната вера а јас можам да ти кажам што според мене е прав мсулиман.


прав муслиман е исто човек како јас и ти кој кога ке те види ке се поздрави и ке направи нормален човечки муабет и ке си отидете и двајцата со бистра глава -за разлика од радикалните што живеат заспиваат и се будат со помислата колку повеќе луѓе да убијат за да бидат по „праведни“ пред нивниот пророк што сами или некој од страна им го наметнал
Еве ти прашаа токму овде прав и толерантен муслиман што мисли околу ова убиствата и тој ги оправдува.
Имаш коментари нормални муслимани кои го сметаат овој масакр за праведно дело.
Зошто? Затоа што во светата книга по која се водат ова е праведно дело. Или и тоа не ти е доволен доказ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
1. Ако има такви, ништо не се подобри од овие што се исмеваат со исламот.
2. Да, праведно.
Тогаш е праведно сите вас да ве пикнеме во конц логори ? Зарем не е ?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Прав муслиман мечтае за смртта на сите неверници и во срцето носи омраза за сите што не се водат по проповедите на пророкот Мухамед. Немој да му веруваш на муслиманот бидејќи ако има прилика ќе ти зарие нож во грб. Немој да веруваш кога глумат дека се меки бидејќи тоа го прават додека се слаби. Кога ќе ојачаат ќе те уништат бидејќи така ги учи нивната света книга Куранот.
брат ова е твое мислење
моето е спротивно од тоа затоа што имам другари муслимани уште од мали нозе со кои до ден денес се дружам и општо ми немаат оставено ваков впечаток па дури и кога сме правеле муабет на многу осетливи теми како што е верата во случајов - они се муслимани и си имаат нивни традиции ние сме христијани и си имаме свои традиции ама никаде немам сретнато било која света книга без разлика дали е на христијанството будизмот муслиманите па дури ни атеистите што немаат своја книга - да повикуваат на насилство и убивање... ако има такво нешто те молам постирај го тука и просветли ме
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
Еве ги терористите од Париз
http://lokalno.mk/eve-gi-teroristite-od-pariz/
Француската полиција ги идентификуваше тројцата напаѓачи на канцеларијата на списанието “Шарл Ебдо”, соопшти Reuters.



Тоа се двајцата браќа Шериф и Саид Коуачи (Chèirf Kouachi, Said Kouachi) и Хамид Мурад.Потрагата утврди дека двајцата браќа живееле во околината на Париз, а Мурад е од Ремс. Според неофицијални информации браќата војувале во Сирија на страната на силите против претседателот Башар Асад и неодамна се вратиле од таму.
http://lokalno.mk/eve-gi-teroristite-od-pariz/

Башка според весникот Вечер едниот од овие веќе бил апсен за регрутирање на млади муслимани во Ирак од 2003 до 2005 и бил уапсен кога и замиот се припремал да замине во Џихад и замислете за тоа е осуден „НЕВЕРОЈАТНИ„ 3 години затвор. На крај поради таквите „гола вода„ закони загинаа недужни луѓе. Незнам што очекуваа од некој кој сакал да оди во Џихад? Да стане НАУЧНИК?
Европа место да се занимава со ГЛУПАВИ закони за секоја гупост, нека се позанимава малки со промени на законите за потенцијалните ЏИХАДИСТИ.
Според суратите се гледа дека припаѓаат на пониска раса од европејската. Погледнете ги тие споени очи и тапи погледи. Недостојни да се мешаат со високоразвиено европско човештво.[DOUBLEPOST=1420666781][/DOUBLEPOST]
брат ова е твое мислење
моето е спротивно од тоа затоа што имам другари муслимани уште од мали нозе со кои до ден денес се дружам и општо ми немаат оставено ваков впечаток па дури и кога сме правеле муабет на многу осетливи теми како што е верата во случајов - они се муслимани и си имаат нивни традиции ние сме христијани и си имаме свои традиции ама никаде немам сретнато било која света книга без разлика дали е на христијанството будизмот муслиманите па дури ни атеистите што немаат своја книга - да повикуваат на насилство и убивање... ако има такво нешто те молам постирај го тука и просветли ме
Го имам читано Куранот. Неколку дена потоа ми требаше за да престане да ми се лоши во стомакот и ќе развиев чир доколку не успеев навремено да се соземам. Читај ја нивната света книга и ќе видиш дека твоите пријатели те лажат и само чекаат погоден момент за да те издадат на верската полиција кога ќе воспостават шеријатско право.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Imale zakani za zivotot i povtorno so glavata vo zid.Si go barale so borince.Za bezveze karikaturi da si go zagubis zivotot.Osven policaecot.

Religijata mnozinstvo od lugeto ja smetaat za nesto sveto,taka da ne cepkaj kaj sto ne treba.Imase isto slucaj pred nekolku godini vo Danska.Si gi znaele posledicite.

Shiitite dozvoluvaat da se prikazuva slika na prorokot,sunitite ne.

Tolku li bila golema pridobivkata iako znaele deka ili ke bidat ubieni ili ke ziveat cel zivot pod zakani ? Ne veruvam.Za pusti eftini vrednosti.

Ne deka go ubi,ama eden obicen Grujo go zatvori Ljube za "edna lopata".True vo zatvor,duri i poloso od ubistvo.Ete vo Rusija slucajot so Litvinenko,"ustata ja otvori" poveke od sto trebase..Novinarkata isto taka.Eve Assange i Snowden zasto se tolku barana roba iako ne napravija nisto loso,osven sto dozna cel svet za spiuniranjeto na Amerikancite vrz site ostanati?
Ako gi fatat,ne im bega Gvantanamo.E tek tamu .

Sloboda na govor?:lolzz: Ma nemoj da me jebes

Francija ja opustoshi cela Afrika i toa go pravi do den denes,pa ne e ni cudo sto meckata im zaigruva i pred nivniot dvor.Malku im e.A so Amerikancite se najgolemi sojuznici na Bliskiot Istok.Gi forsiraat i podrzuvaat na ISIS,zasto da gi zalime ? Lugeto protestiraat protiv ISIS,vladata gi poddrzuva i + finansira ? Vladata > obicniot narod

Iljadnici civili ubieni,domovi rastureni..Koi resursi gi ima Sirija se zaprasuvam sto tolku napadnaa volcite ?
Vo Libija im uspea da ja zgrabat vodata,ne mu uspea na Gadafi so proektot Man Made River(nad 30 milijardi),ogromen proekt koj trebase na site ziteli da im ovozmozi cista voda.No,Nato toa ne go dozvoli i duri go unisti protokot na vodata sto dotogas bese napraveno pa duri i glavnata fabrika za cevki ja unisti.Bila leglo na teroristite.:lolzz:

Ic ne mi e zal za najgolemite moderni kolonizatori,ako odime da generalizirame.Posebno luge kako Kouchner,Sarkozy pa i ovoj segasniov.Ovoj denesniov grozen cin sto se sluci e samo sitnica od celoto zlo sto go ima naneseno Francija,a posebno vo Afrika kade sto uste im robuvaat crncite.Imaat predispozicii da bidat ebeni od crncite kako vo Amerika.Bi mi bilo merak.Zloto so zlo se iskorenuva.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
тоа со шеријатското право колку е нормално толку е и ненормално ама дефинитивно е пишано од некој човек со размислување од пред наша ера кога жени се заведувале на начин - камен по глава и твоја е!...



п.с @Hattab1 ако ова го сметаш за праведно тогаш се чудам и ја а и останативе од форумов што според тебе е неправедно...

според начинот на кој ги гледаш работиве ако е тоа правено според тебе значи сосема праведно е и сите немуслимани да мислат дека муслиманството е религија која проповеда омраза насилство и крвопролевање судејки според истиов последен чин што се случи во франција....
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
тоа со шеријатското право колку е нормално толку е и ненормално ама дефинитивно е пишано од некој човек со размислување од пред наша ера кога жени се заведувале на начин - камен по глава и твоја е!...



п.с @Hattab1 ако ова го сметаш за праведно тогаш се чудам и ја а и останативе од форумов што според тебе е неправедно...

според начинот на кој ги гледаш работиве ако е тоа правено според тебе значи сосема праведно е и сите немуслимани да мислат дека муслиманството е религија која проповеда омраза насилство и крвопролевање судејки според истиов последен чин што се случи во франција....
Аллександар, не знам дали Ал-Лександар формата е намерна или случајна, но премногу ме потсетува на исламски организации како Ал-Фатах. Сигурен си дека не ги поддржуваш муслиманите?

Тие сеуште се во паметот во мрачното доба пред интернетот и парната локомотива немој да им веруваш на ветувањата дека се реформирани.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Денес на Фејсбук прочитав една работа што многу ме потсети на нашите пријатели Албанци Муслимани. Имено една пријателка која и сама е муслиманка на фејс напиша на својот профил дека го осудува атентатот и дека убијците треба најостро да се казнат, на тоа и се избацува некој нејзин пријател исто така муслиман и го поставува познатото прашање : „ОД КАДЕ ЗНАЕШ ДЕКА Е МУСЛИМАН?„ прашање кое и ние го слушавме после Смилковско езеро и после многу други случувања. Зборот ми е дека самокритиката кај муслиманите е на многу ниско ниво. Не викам дека сите се такви еве денес излезе еден имам од Франција и ги осуди терористите и кажа дека треба да се борат против СТОКАТА, арно ама таа самокритичност и борбата против ваквите појави треба да биде по одлучна. А не во фазон „АБЕ криви се АМА......„
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.017
The 3 shooters have reportedly been identified, Paris' deputy mayor tells CNN. They are said to be ages 18, 32 and 33.

Oдлично, фатени живи, ако се испостави дека се они.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom