Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
На Xperia Z2 почна да ме заебава звучникот и да ми чкрипи ако е ставен volume на повеќе од 50-60%. Се средува ли, и што цена би било одприлика?
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
371
Поени од реакции
473
Со хард-ресет може да се направи декодирање? Нели, на фабричко ниво се враќа па...:unsure:
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Некој совет програма како да го рутирам телефонот се работе за леново
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.468
Поени од реакции
4.989
Скршено заштитно стакло на Sony xperia (st26i) веројатно Ј
Не ни знае другаркава што тел има
Што цена е, тоа у заградата е ознака позади батеријата што му стоела

Sent from my Nexus 7
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
За декодирање некој да се нафати на Nokia Lumia 530? Кажете цена...
 
Член од
3 октомври 2014
Мислења
29
Поени од реакции
15
Некој да ме упати каде можам да го однесам телефонот на сервис? Имам Sony Xperia L екранот се уште функционира ама има хоризонтални црти цело време, понекогаш на ладно откачува цел... веројатно е за менување. Или некој ако може да ми даде цена, за да знам дали ми се исплати да го правам.
Фала
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој да препорача сервис каде што би можело да се декодира HTC Desire 300, и знае колку да платам за тоа а да не јадам scam?
 
Член од
1 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
imam iphone 4 kodiran,a i nemoze da se pristapi ni vo meni.Ne sakam da go otlucam,sakam samo da mu pristapam na meni...dali ima nekoe care?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
25
imam nexus 5. Vo poslednata nedela dena nivoto na izdrzlivost na baterija na ekran od 4casa i 30 minuti opadna za 1 cas. Dali e mozno baaterijata da otkaci i kolku e zamena na istata. fala mnogu
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
android sistem i android os mislam deka imaat pogolemo ucestvo vo procenti od porano vednas se po ekranot ne mi vleco energija nitu edna aplikacija pred niv. a sega od koga mi se iskluci go staviv na polnac posle edna min go ukluciv gledam 20% i se polni
Пробај со хард ресет нешто дали ќе се среди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom