Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ако е само за камера нема што да се мислиш....1020.
 
L

Löwe

Гостин
Ај ми треба совет некој. Телефонот што сакам да го земам најмногу ќе го користам заради камерата. Се мислам меѓу лумиа 930, самсунг с4 , лумиа 1020, сони з, ајфон 5,г2 мини.
Ако ти е стрикно за камера, Лумиа 1020 има монструозна камера.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај ми треба совет некој. Телефонот што сакам да го земам најмногу ќе го користам заради камерата. Се мислам меѓу лумиа 930, самсунг с4 , лумиа 1020, сони з, ајфон 5,г2 мини.
1020 ... @Acid ја продава како нова со батери грип ... попрофи од тоа амин
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ај ми треба совет некој. Телефонот што сакам да го земам најмногу ќе го користам заради камерата. Се мислам меѓу лумиа 930, самсунг с4 , лумиа 1020, сони з, ајфон 5,г2 мини.
Lumia 1020 е се' уште неприкосновена на врвот :)
На второ место од овие е Lumia 930, па iPhone 5, па се' останато... Најголемо разочарување за телефони кои сум се прелажал да ги купам заради камерата биле Samsung Galaxy S4 и Note 3.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да според твоите статистики и samsumg d500 тој на клизач шо беше го гази iphone 6 :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Донеси го твоето ајфонче да му правиме споредба со ноутов со кој сакаш со ноте 4 и ноте 3 па да видиме кој на кого рафалчиња ке зима :pos:

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Lumia 1020 е се' уште неприкосновена на врвот :)
На второ место од овие е Lumia 930, па iPhone 5, па се' останато... Најголемо разочарување за телефони кои сум се прелажал да ги купам заради камерата биле Samsung Galaxy S4 и Note 3.
Ако ти е з фотографија тогаш нокиата е неприкосновена, а од андроидите се знае кој се најдобри за камери самсунг,сони па лг и така натакај

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Донеси го твоето ајфонче да му правиме споредба со ноутов со кој сакаш со ноте 4 и ноте 3 па да видиме кој на кого рафалчиња ке зима :pos:

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Освестисе те молам :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Донеси го твоето ајфонче да му правиме споредба со ноутов со кој сакаш со ноте 4 и ноте 3 па да видиме кој на кого рафалчиња ке зима :pos:

Sent from my SM-N910F using Tapatalk


Во шо споредба? Во квалитет, дизајн? Изработка? Во ос? Во шо ? Можи пластикаријата да е подобра во машини за перење или маталки за нескафе :))) толку сте тврдоглави андрошит кориснициве чудо едно , а најтрагично е шо 80 проценти не користеле едно па друго па да прават споредба. Онака битно се пишува се трола. Плус кој шо преминал од андроид на иос незнам дали некогаш се вратил пак на андроид а обратните случаи се мн ретки :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Во шо споредба? Во квалитет, дизајн? Изработка? Во ос? Во шо ? Можи пластикаријата да е подобра во машини за перење или маталки за нескафе :))) толку сте тврдоглави андрошит кориснициве чудо едно , а најтрагично е шо 80 проценти не користеле едно па друго па да прават споредба. Онака битно се пишува се трола. Плус кој шо преминал од андроид на иос незнам дали некогаш се вратил пак на андроид а обратните случаи се мн ретки :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Оф море, ја бев корисник на Ios пред година дена и никогаш повеќе нема ајфон да фатам, земи си го ти кибритот со тебе и ке правиме споредба во што сакаш од перформанси па до изработка
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Оф море, ја бев корисник на Ios пред година дена и никогаш повеќе нема ајфон да фатам, земи си го ти кибритот со тебе и ке правиме споредба во што сакаш од перформанси па до изработка
После ова нема шо да се дискутира понатаму :))))


btw може да го употребам твојов пост како потпис? :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom