Нема веќе National Geographic, FOX Life... исклучени најпопуларните канали

D

daliborpetkovski

Гостин
А зошто воопшто плаќате за ТВ, па имате интернет, што сакате да гледате можете да најдете на нет, не плаќајте 500, 600 па и повеќе денари за ТВ.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
А зошто воопшто плаќате за ТВ, па имате интернет, што сакате да гледате можете да најдете на нет, не плаќајте 500, 600 па и повеќе денари за ТВ.
Тоа си во право, работа е само што не секој може да се снајде. Мене не ми се проблем Arena Sport,Sport Klub и сите српски/хрватски и наши тв ама на еден тв. За другите 3 низ куќа што се CRT мора кабелска, значи пак мора некоја мала претплата за да се гледаат основните каналите. Така да мислење ти е ок, али зависи за кого.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Значи Фатмаѓул, србиве веќе немам зборови. Сега и единствените ретки, па и со бугарска синхронизација. Мислам, бар нашиве да имаа шо да понудат па да речеш налет, ќе гледам на компјутер. Да се соберат од сите македонски телевизии програмите, нема да се собере за еден ден квалитетна програма.
У глобала секако телевизија не гледам, ама жал ми е за внуците шо растат со бабите и дедовците. И за постариве шо тек сега ќе им го доперат мозокот.
А иначе еве, топло го препорачувам Харуки Мураками. Додека бабата гледа Фатмаѓул.

ПС. Нешто труло мириса во државава.
ПСС. Save yourself.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Sega proveriv , gi isklucile national geographic i fox life , tie sto najmnogu gi gledam:shook: E sega tek nema ic da uklucuvam tv. Da ne znaete dali ima sansi vo idnina da gi uklucat povtorni , zosto stvarno ne znam koj e problemot zosto bas ovie dva se iskluceni.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
51
Поени од реакции
52
Sega proveriv , gi isklucile national geographic i fox life , tie sto najmnogu gi gledam:shook: E sega tek nema ic da uklucuvam tv. Da ne znaete dali ima sansi vo idnina da gi uklucat povtorni , zosto stvarno ne znam koj e problemot zosto bas ovie dva se iskluceni.
Знаеш ли дали ќе ја гасат Фешн ТВ? :blablab::цицки::kruna:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Навреме зедов сателитска како да имав претчуство дека ќе почнат овие да гасат, да им гасам ламби со жените кога не се дома.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.558
Додека има Звезде Гранда, Фанатик Шоу, Пинкс Звезде, Анандина, невеста, Захра, ич не му се секирам- се НЕКА УСКЉУЧАТ!!! Македонија - земја на чудата...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Sega proveriv , gi isklucile national geographic i fox life , tie sto najmnogu gi gledam:shook: E sega tek nema ic da uklucuvam tv. Da ne znaete dali ima sansi vo idnina da gi uklucat povtorni , zosto stvarno ne znam koj e problemot zosto bas ovie dva se iskluceni.
5 dena se iskluceni i ti najde da proveris denes tvojte omileni kanali gi isklucile bravo be.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
5 dena se iskluceni i ti najde da proveris denes tvojte omileni kanali gi isklucile bravo be.
Pa ne gledam sekoj den tv be , ali koga gleda toa samo mi e pusteno. Inaku na blizoo redovno im se slucuva da snema nekoj kanal pa da go pustat pak , pa ne ni obrnav vnimanie, mislev e nekoj minoven problem.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Програмите се реемитувале со српски реклами шо еве да речеме е ок причина за нивно исклучување. Ама тука почнува заплетот. Пази сега :
Место да речат да се синхронизираат програмите со македонски реклами овој лепотанов вика, не не таман работа, треба со бугарски реклами да одат...
И шо си напраил ти уствари со ова ?
Ништо, едните си ги заменил со другите и работата пак си останува статус кво...
Ама за пререгистрација сигурно ќе треба пак пари да се даваат, па ете ја мотивацијата за целава оваа лакрдија...

Него уште не можам да ја сфатам глупоста шо ја кажал убавецон со бугарските реклами...
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Од страна на дотичните,најавија дека ке бидат исклучени уште 10 канали ама не одеднаш,туку постепено. Нели да не ни дојде превише.Зборам за макств.
Имало најава за обесштетување ама не се знае колку и на кој начин.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Цензурата почна да се применува во државата, откога нема Политика на Кајгана. Јас сум да се дозволи Политика на форумот, но од друга страна се плашам да не ја затворат за затајување на данок. :facepalm:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Најсмешниот момент е што на Фокс Лајф често одеа македонски реклами на ВИП, со Тони Михајловски и останатите.
Не е проблем да има бугарски реклами, проблем било да биле на српски.:pos: Најсмешниот изговор!
Јас мислам дека во суштина најголем проблем е што нема малоумни шовинистички турски серии синхронизирани најлошо на светов и одвратни индиски серии каде се промовираат малолетни бракови, па не може како што треба да се пере мозок.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Финта е бе ало!
Сеа ги исклучија Фокс Лајф и Нет Џио и ќе им падне гледаност. Со тоа и вредноста на пазарот. Ќе почнат да се валаат во финансиски проблеми и оп, Ѕинго ќе ги купи.
И ќе ни ги пуштат пак, ама у наш стил, у цител ситл, cannel5 стил.
И ќе ги глеаме на раат и овие канали а не некои глупави странски серии/емисии на фокс и вулкани и животинки на таа со жткото квадратче! Ќе ни пуштат повеќе репортерки по селата како праат интервјуа со домашни животни и сено и се истролани од истите.

хо хо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom