Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 ноември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
24
okolu 7000 2113 a na tebe do kaj ti e procedurata[DOUBLEPOST=1419012197][/DOUBLEPOST]
kako ti pisuva na brojceto
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
22
Поени од реакции
10
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
istoto pisuva i kaj mene ostanuva samo da cekame i da se nadevame deka ke bidne rabotata ovie denovi
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
По ова што пишува на твојот статус треба да потпише потпретседателот. Останува да почекаш по 5 јан 2015.
Дали беше на дополнителна? Ако си поднела дополнителни документи кажи какви и кога се поднесени. Извини ако веќе си напишала претходно и се повторувам со прашањата.
Патем со среќа нека ти е...
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
istoto pisuva i kaj mene ostanuva samo da cekame i da se nadevame deka ke bidne rabotata ovie denovi
10000+-/2013 истото гo пиши и кај мене дечки месец и 2 недели точно. За овие денови не сум многу оптимист пошто они работат уште понеделник и вторник, а отвори бугарски празници за 2014та ке видиш дека не работат среда четврток петок, па ке ги фане нова година, така да како што ти рече @lorena.kamenita тек после 5ти јануари си викам и јас, дај боже да грешам нека е и побрзо.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
а пред Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
како ви пишеше дали како на мене Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции
Oти пред тоа бев на дополнителна проверка а сеега ми се врати на задолжителна процедура
ПОЗДРАВ
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Штом Мирослав Ризински се плетка некаде јасно е дека матна е работата тука.Огромна пара е во прашање, па уште лажеше Младенов дека виновни биле УДБА структури во правосудие и ДАБЧ,тој работел по инструкции од бг институциите, се регуларно...цел роман,губење време само.Ако ова се пропадне ДА СИ ГИ ЗЕМАМЕ ПАРИТЕ НАЗАД институционално или вонинституционално.
simplaman te pocituvam so komentarite na forumov i mi imas vrateno na mnogu komentari i si mi pomognal so nekoj tvoj odgovori no poleka malku malku so klubot toj covek edinstveno se bori za nasiov problem ne mu e lesno i na nego i prerano izleguvas so osuda za nego. Treba da se poceka za da se vidi sto ke izleze na kraj.Nesto se gotvi sto nikoj ne znae i mene mi e smaceno veke no so poslednive komentari na forumov ima nadez.I tie pari sto vikas 30 + 20 evra ti gi zemaat posreduvacite t.e podveduvacite .Golem pozdrav
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
24
а пред Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
како ви пишеше дали како на мене Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции
Oти пред тоа бев на дополнителна проверка а сеега ми се врати на задолжителна процедура
ПОЗДРАВ
da
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Би сакала да ве замолам доколку можете да ми дадете некаков контакт од друштвото што издава документи со седиште во Скопје. Ја најдов нивната веб страна меѓутоа нема контакт.[DOUBLEPOST=1419248760][/DOUBLEPOST]Дали ќе може да ми дадеш контакт телефон од клубот од Струмица?[DOUBLEPOST=1419249101][/DOUBLEPOST]Ke moze li kontakt od Klubot od Strumica ili Skopje?[DOUBLEPOST=1419249318][/DOUBLEPOST]Ke moze li da mi dades kontakt od nekakov posrednik za dokumenti ako imas?
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Би сакала да ве замолам доколку можете да ми дадете некаков контакт од друштвото што издава документи со седиште во Скопје. Ја најдов нивната веб страна меѓутоа нема контакт.[DOUBLEPOST=1419248760][/DOUBLEPOST]Дали ќе може да ми дадеш контакт телефон од клубот од Струмица?[DOUBLEPOST=1419249101][/DOUBLEPOST]Ke moze li kontakt od Klubot od Strumica ili Skopje?[DOUBLEPOST=1419249318][/DOUBLEPOST]Ke moze li da mi dades kontakt od nekakov posrednik za dokumenti ako imas?
+389 34 550 898 Strumica
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ti blagodaram[DOUBLEPOST=1419266295][/DOUBLEPOST]Koj i da e vo moznost, pisete mi ve molam eden ili dvajca posrednici sakam da prasam dali ke moze da se izvadi pasos bidejki malku e pokomplicirano zosto liceto e srbinka i ne e rodena vo Makedonija ama ima makedonsko drzavjanstvo. Znam deka baraat document za potvrda na bugarskoto poteklo. Baram alternativen nacin za dali moze ova da se resi. Fala odnapred
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Да не знае некој од кога почнуваат празниците во бугарија и до кога ке траат?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Ti blagodaram[DOUBLEPOST=1419266295][/DOUBLEPOST]Koj i da e vo moznost, pisete mi ve molam eden ili dvajca posrednici sakam da prasam dali ke moze da se izvadi pasos bidejki malku e pokomplicirano zosto liceto e srbinka i ne e rodena vo Makedonija ama ima makedonsko drzavjanstvo. Znam deka baraat document za potvrda na bugarskoto poteklo. Baram alternativen nacin za dali moze ova da se resi. Fala odnapred
075 476 070 mite od Strumica
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
20
Да не знае некој од кога почнуваат празниците во бугарија и до кога ке траат?
na 24, 25 i 26 praznuvaat bozik, potoa doaga vikend znaci 27 i 28 isto taka nerabotni, 29 i 30 rabotat i 31 e neraboten docek na nova godina, 1 i 2 ne rabotat potoa faka vikend i pak pocnuvaat so rabota od 5 januari :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.554
Поени од реакции
5.172
да не знае некој утре бугарска амбасада дали работи во нивното стандардно време од 09 до 12 часот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom