Гуми (пневматици)

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Некој да не има искуство со Dunlop Sportmaxx?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
20
Zdravo decki, imam 4 gumi Dunlop Winter Responese 195/65-r15, eve i nekoj sliki od niv:




Me interesira vase mislenje od slikive, koja im e realna cena i dali ima nekoj zainteresiram, posto sakam da se odtarasam pocnaa da mi zafakjaat mesto.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
291
Zdravo decki, imam 4 gumi Dunlop Winter Responese 195/65-r15, eve i nekoj sliki od niv:




Me interesira vase mislenje od slikive, koja im e realna cena i dali ima nekoj zainteresiram, posto sakam da se odtarasam pocnaa da mi zafakjaat mesto.
Зависи од годината на производство, ама мислам дека повеќе од 5 000 денари нема да можеш да ги продадеш
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
мојот избор се истенчи помеѓу овие ... што предлагате? се работи за летни гуми

Fulda Ecocontrol - EU оценки F / C / 67db
Barum Brillantis 2 - EU оценки E / C / 70db
BF Goodrich Touring - EU оценки F / C / 70db

За тие што бараат гуми ... не е лошо да ги гледате и еу оценките

 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
мојот избор се истенчи помеѓу овие ... што предлагате? се работи за летни гуми

Fulda Ecocontrol - EU оценки F / C / 67db
Barum Brillantis 2 - EU оценки E / C / 70db
BF Goodrich Touring - EU оценки F / C / 70db

За тие што бараат гуми ... не е лошо да ги гледате и еу оценките

Јас зедов Фулда лани на другата кола и презадоволен бев во лето. Тивки, супер вожња и на дожд, шарата како нова е. Би ти ги препорачал искрено, пошто не се многу скапи а добра гума е. Вујко ми на 18ки бандаши ги вози еве веќе 3та година и засега и тој се фали. За во зима не знам искрено пошто немам ни возено сега, одземена ми е возачката, а и нема дојдено салам зима.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Јас зедов Фулда лани на другата кола и презадоволен бев во лето. Тивки, супер вожња и на дожд, шарата како нова е. Би ти ги препорачал искрено, пошто не се многу скапи а добра гума е. Вујко ми на 18ки бандаши ги вози еве веќе 3та година и засега и тој се фали. За во зима не знам искрено пошто немам ни возено сега, одземена ми е возачката, а и нема дојдено салам зима.
Епа веројатно фулда ќе бидне :)
 
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Некој да не има за продавање летна Fulda 195 50 15 со убава шара, Нека ми пиши да се догориме ;)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
31
Поени од реакции
8
Интернет продажбата е тренд кој стана актуелен и во нашата земја, па затоа и вреди да се искористи најбрзиот начин за купување и на нови гуми. Еgumi.mk е интернет страница каде на наједноставен начин ќе ги одберете гумите кои ви се потребни, а затоа ќе загубите само неколку минути. Сервисот овозможува бесплатна испорака на домашна адреса за 24 часа, или пак кај вулканизерот кој ќе го изберете за монтажа на гумите. Во изборот се вметнати сите достапни димензии на гуми од програмата на најквалитетните и најбараните брендови, а за функционалноста на овој начин на купување лесно ќе се уверите на www.egumi.mk.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Излистав по компанииве и свртев на телефон од прилика да видам како се цените на зимски гуми за мојава кола и вака искочија:


Е сега ваша препорака, што, како и од каде?
И исто, до сега возев Вредештаин за сите сезони 195/50 R15, ама за зимски ми рекоа 65-ка, демек повисоки подобро.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Излистав по компанииве и свртев на телефон од прилика да видам како се цените на зимски гуми за мојава кола и вака искочија:


Е сега ваша препорака, што, како и од каде?
И исто, до сега возев Вредештаин за сите сезони 195/50 R15, ама за зимски ми рекоа 65-ка, демек повисоки подобро.
1.Hankook
2. Sava
3. Sportiva

секако прогуглај точно модел од сава, од ханкук и слично и дава резултати од еу тестирања, таму е се кажано
треба да изгледа вака

 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Кај ги најдувате тестовиве за гумиве ? неможам нешто да се снајдам на сајтов...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Нема да е интересна ако загине некој со ваква гума ... има гуми што дозволуваат регрувинг ама на обична гума да направиш такво нешто е самоубиство

до кај отиде светов за заработка ќе направат се ... одвратно ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom