Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.202
Е да, членови од ОТО не се релевантни да демантираат, ама затоа таблоид како Курир, е јака релевантност да изнесува што е Редот и што се случува во него.:tapp:
Логично да се пристрасни од таму доаѓа нерелевантноста.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Мене не ми е јасно зашто се замараш што пишувало во некој таблоид. Зарем е вредно да се дискутира за таков фецес, кој се занимава со тоа кој со кого легнал, дали на оваа или она ѝ испаднале градите и која го покажала задникот, а која "мачката"? Настани од светско значење, нели?

Глупаво е да те обземаат негативни милси како што се гнев, бес, лутина и омраза. Зарем не знаеш дека духовно напреднатите луѓе не се оптоваруваат со тоа што некој за нив мисли или што им рекол. Едноставно, тие се над тоа. А ти дозволуваш да те обземат страстите. Зошто?
Подлите луѓе ми се одбивни и немам намера да ја кријам таа одбивност од нив. Што се однесува до дијалогов, поентата беше дали јас некого ценам или не поради тоа во што верува или поради тоа какви дела изнел. Еве ќе те земам тебе како пример, зошто кон тебе немам таков став? Дали сум ти рекол дека те презирам? Дека не те поднесувам? Ти претпоставувам веруваш во исто што и тие.
Ваквите клевети се зачеток на стереотипи и етикети, живееме во општество каде стигматизирањето може да уништи нечиј живот! Ама тоа твоите соверници не сакаат да го разберат![DOUBLEPOST=1418234038][/DOUBLEPOST]
Докажи дека не се.
Ако постирам порака од член на форумов во која се тврди дека ти си имал секс со кучиња, ќе можеш ли да докажеш дека не си имал?
 
Последно уредено:

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Мене одамна ми е позната вашата тактика на цепидлачење, но нема да ти дадам прилика да ја практикуваш на мене. Оди цепидлачи што значело суштина со некој друг.
Што ти е проблемот? Какво цепидлачење?
На 1000 страници за Христијанството на форумов ти си “дежурен“, а ме обвинуваш за 2 елементарни прашања за твојот концепт на постоење!?
Овде сме на „дискусија “ за сите.
Те прашувам, како го гледаш, разбираш „постоењето“?
Отсекогаш ли си постоел?
Како мислиш дека ќе постоиш...?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Po po po ...Grupna placka ....!
Nego da prasam jas koj e praviot dedo mraz ...Pravoslvniot ili Katolickiot...!
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Што ти е проблемот? Какво цепидлачење?
На 1000 страници за Христијанството на форумов ти си “дежурен“, а ме обвинуваш за 2 елементарни прашања за твојот концепт на постоење!?
Овде сме на „дискусија “ за сите.
Те прашувам, како го гледаш, разбираш „постоењето“?
Отсекогаш ли си постоел?
Како мислиш дека ќе постоиш...?
Прашањето ти беше што е суштина, сега ме прашуваш како гледам на постоењето. Ако не е цепидлачење, барем ќе знаеше што си ме прашал.
Втора работа, темава не е само за христијанството, прочитај го воведниот пост.
И за крај да ти одговорам и на ова прашање, бидејќи веќе ти одговорив што е суштина.
Оној дел од мене што постоел одсекогаш е мојата суштина, се останато е само дел од неа.
 

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Прашањето ти беше што е суштина, сега ме прашуваш како гледам на постоењето. Ако не е цепидлачење, барем ќе знаеше што си ме прашал.
Знам што те прашувам, бидејќи „имаш некаков проблем“ намерно избегнав некакви аналогни прашања, но нема везе...
Втора работа, темава не е само за христијанството, прочитај го воведниот пост.
Овде сме на „дискусија “ за сите.
Кој не знае кај се наоѓа?:rolleyes:
И за крај да ти одговорам и на ова прашање, бидејќи веќе ти одговорив што е суштина.
Оној дел од мене што постоел одсекогаш е мојата суштина, се останато е само дел од неа.
Дали памтиш за себе пред да си се родил?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве ви видео клип кој многу работи објаснува за коои овде се расправате деновиве. Барем првите 10 минути многу објаснуваат

 

Kajgana Shop

На врв Bottom