Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Очекував повеќе од Guardians of Galaxy. Едвај го догледав, на моменти ми беше многу досаден, станував од стол и кружев околу него од досада. Со сила 7мица. Можело многу подобро да се направи.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
:tapp:

Кај филмот не е досаден, али то ај. Ама досаден, кружел и пак седмица ?

:facepalm:
Секој си има свој посебен вкус за филмови.

- Имаше добри елементи во филмот, не дека целиот ми беше досаден, тоа го пишав и во постот горе дека на моменти ми беше навистина досаден и кружев околу стол. Пишано е, 7мицата е со сила ставена. Мислам дека сум доволно јасен :) + актерите одглумија на ниво.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Секој си има свој посебен вкус за филмови.

- Имаше добри елементи во филмот, не дека целиот ми беше досаден, тоа го пишав и во постот горе дека на моменти ми беше навистина досаден и кружев околу стол. Пишано е, 7мицата е со сила ставена. Мислам дека сум доволно јасен :) + актерите одглумија на ниво.
Кои беа тие навистина досадни моменти ? И филм со многу досадни моменти не е за 7, особено не ако кружиш околу стол. Ама па ко ќе видиш актерите на ниво. Заебана работава.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кои беа тие навистина досадни моменти ? И филм со многу досадни моменти не е за 7, особено не ако кружиш околу стол. Ама па ко ќе видиш актерите на ниво. Заебана работава.
Сеа да ти ги цртам досадните сцени сакаш? Таа 7мица, сметај ја ти за 6ка или што друго сакаш. Реков, со сила 7ката. И според тебе, глумата не влијае во крајната оцена за филмот?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Сеа да ти ги цртам досадните сцени сакаш? Таа 7мица, сметај ја ти за 6ка или што друго сакаш. Реков, со сила 7ката. И според тебе, глумата не влијае во крајната оцена за филмот?
Не мора да црташ, некој друг се потрудил и ги снимил, твое е само да ги посочиш. И 7ката сметај ја за 6ка, ова ти е врв досега, батали го цртежот со гоце ( @Ilumious ) ова е то шо се бара. Актерите на ниво, особено кечерот и тие двајцата во зелено. :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Софија Теодор режисериште ќе биде ако Дрогираш е филмски критичар :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја никому не сум должен да објаснувам што, како, кога и зошто. Јас го пишав моето мислење во врска со филмот, сфатен или не сфатен овде на форумов тоа мене ништо не ми менува. Не сте ми веќе интересни патем :coffee:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ја никому не сум должен да објаснувам што, како, кога и зошто. Јас го пишав моето мислење во врска со филмот, сфатен или не сфатен овде на форумов тоа мене ништо не ми менува. Не сте ми веќе интересни патем :coffee:
Должен си кон филмската уметност.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom