Слабите девојки веќе не се во мода

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Final summation: Жените велат дека слабите женски се боље а мажите велат дека е добро и да си фатиш мевце. Епа ај шо е побитно за жените? Уствари заеби, кај нас е побитно другарките и душманките што ти мислат...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Final summation: Жените велат дека слабите женски се боље а мажите велат дека е добро и да си фатиш мевце. Епа ај шо е побитно за жените? Уствари заеби, кај нас е побитно другарките и душманките што ти мислат...
Ако тебе женскати ти рече ослаби 10 килограми или качи 10 кила коски и кожа си, или оди депилирај се, оди вежбај во теретана, не јади мрсно итн. Така сака женскати. А ти си се свиѓаш и гајле ти е што она сака да вежбаш кога тебе ти се пие гајба пиво со другарите и ти се свиѓа пивското стомаче.

Значи ако јас си се свиѓам слаба нема дечко ми да ме натера да се здебелам 10 кила за он да фати малку сало. Ако си се свиѓам подебелка исто, гајле ми е, ако не му се свиѓа моето стомаче и бутчиња, нека најде слаба некоја.

Најбитно е ти да си се свиѓаш. А не дечкото/девојката. Нека си најде ондак друга. Има избор, не сме Адам и Ева.

Како и да е дебелината е многу пролазна работа. Aли секој се стреми на послабо, на поздрава храна, на витка става. Почит за оние со одлична средна тежина и облини. Ама се што е прекумерно, станува и понеубаво.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А што сите имаат јака цицка која ептен не им е у склад со другиот дел е посебен муабет. Такви гради со таквотело не е природно можно.
Ако го соблечат градникот, ќе видиш дека градите им се убави али не вакви како што се на сликава.
Имав другарка која учеше средно заедно со Катарина Ивановска и ми викаше "Абе да ја видиш у живо, ни гради ни ништо, рамна е ко даска, појма немам од кај и ги ваѓаат градите на модните писти"
Некој да не ме разбере погрешно, не дека имам нешто против девојката, баш напротив, многу ми е убава.

--- надополнето ---

Ако тебе женскати ти рече ослаби 10 килограми или качи 10 кила коски и кожа си, или оди депилирај се, оди вежбај во теретана, не јади мрсно итн. Така сака женскати. А ти си се свиѓаш и гајле ти е што она сака да вежбаш кога тебе ти се пие гајба пиво со другарите и ти се свиѓа пивското стомаче.

Значи ако јас си се свиѓам слаба нема дечко ми да ме натера да се здебелам 10 кила за он да фати малку сало. Ако си се свиѓам подебелка исто, гајле ми е, ако не му се свиѓа моето стомаче и бутчиња, нека најде слаба некоја.

Најбитно е ти да си се свиѓаш. А не дечкото/девојката. Нека си најде ондак друга. Има избор, не сме Адам и Ева.
Ок е тоа, фала Богу, јас сум се фатила со дечко ми пошто ми се свиѓа таков каков што е, а у подлабока фаза од врската и да се здебели и да ослабе, карактерот ми е побитен.
Али да прашаш некое искомплексирано 15годишно девојче, што ќе ти одговори, што е побитно - да му се допаѓа на симпатијата.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Значи ако јас си се свиѓам слаба нема дечко ми да ме натера да се здебелам 10 кила за он да фати малку сало. Ако си се свиѓам подебелка исто, гајле ми е, ако не му се свиѓа моето стомаче и бутчиња, нека најде слаба некоја.

Најбитно е ти да си се свиѓаш. А не дечкото/девојката. Нека си најде ондак друга. Има избор, не сме Адам и Ева.
Ако си заљубена баш ме интересира дали ќе му речеш најди си друга, тек така ладнокрвно, ова чисто процедурално без разлика дали е у право или не :).

Освен тоа дека најбитно ти е ти сама да си се свиѓаш баш и не верувам (без лутење) пошто да си сама со женски цел живот не верувам дека баш исто би се облакала, однесувала или изгледала како сега :smir:.

Ако го соблечат градникот, ќе видиш дека градите им се убави али не вакви како што се на сликава.
Имав другарка која учеше средно заедно со Катарина Ивановска и ми викаше "Абе да ја видиш у живо, ни гради ни ништо, рамна е ко даска, појма немам од кај и ги ваѓаат градите на модните писти"
Некој да не ме разбере погрешно, не дека имам нешто против девојката, баш напротив, многу ми е убава.
Во ред е тоа, сакав да потенцирам претходно дека кај градите не им смета да ги пумпаат (градник или силикон сеедно) а за телото бараат костур кој со градите не е складен :wink:.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Наравно дека слаба (до + 5 / 7) кила од нормалната телесна тежина гради привлечно тело. Да не беше битен физичкиот изглед, никој немаше да води грижа за тоа како изгледа пошто ќе зрачеше од внатре. Не го спорам внатрешното, не го спорам ниту тоа дека и да си дебел/а моеш да имаш убаа фаца, али не е ни здраво, ни психолошки угодно. Така што, нека не ве лажат, нормалната килажа, убоо распоредена е привлечна брату увек. Остај шо никој дебел не се родил...

Е сеа, битно е од тоа килажата, колку е мускул, колку е сало џоа мојава питулица на мев шо ја топам сега.
И така, у глобала фино и привлечно за секого (најнапред за себе) е да се биде со нормална телесна тежина.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Жена као жена, може и да има вишок килограми, значи да не е отечена цела, а да биде доста женствена и секси. Кој ебе мода.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ако си заљубена баш ме интересира дали ќе му речеш најди си друга, тек така ладнокрвно, ова чисто процедурално без разлика дали е у право или не :).
A ти нема да се лутеш ако некоја плавуша ти рече поправи се/ослабни.:icon_lol:
Мое право си е како сакам да изгледам,ако не му се допага чао пријатно.
Може следната ке му исполнува желбите.:P
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Е добро бе стално викате како се сликите фотошопирани, ајде сега одиме на видеа.




Еве тука убаво се гледаат телата. Имате дебела, полничка и убаво градена. За жал не можев да најдам преслаба.
Според мене третата е таман :smir:
Но секој има различен вкус, па можно е и првите 2 да ве бендисаат...
 
T

TheJester

Гостин
Е добро бе стално викате како се сликите фотошопирани, ајде сега одиме на видеа.




Еве тука убаво се гледаат телата. Имате дебела, полничка и убаво градена. За жал не можев да најдам преслаба.
Според мене третата е таман :smir:
Но секој има различен вкус, па можно е и првите 2 да ве бендисаат...

Третата таман? И вие жениве имате око за нешто убаво а? Види ја каква е рамна ни половина ни колк ништо нема...Вторава е мерак!!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Втората е ок , `првата` е маж така да не се важи (try harder) а третата има стегнато тело ама е како даска за пеглање :toe:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Па и мислев првата да е маж ама не бев сигурна. Иначе втората не може да биде подобра од третата, кога не изгледа воопшто привлечно. Дури и грозно изгледа, можам да кажам. Додека пак третата има рамна линија, тоа е женско тело :smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom