Од што се плашите?

К

Кики.

Гостин
Имам фобија од голема количина на вода, затоа и не сум научила да пливам, дури и кога пијам вода од шише ми се врти :kesa: смешно ама :toe:
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Би рекол немам, зашто имам од многу нешта но сосема мала. И се зависи од дадената ситуациа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Фобија немам , но во последно време имам страв од другарство....
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
фобија иам од инсекти.. т.е не е баш фобија некако језиви ми се гадни... бљак..
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
[zEUs];1740974 напиша:
Ја немам фобија од многу работи освен од кучиња имам мн искуство во бегање од нив :pos2: , а инаку вистинска фобија имам од остворен простор и сум прочитал дека постојат мн луѓе со истите проблеми и тоа е дека тие луѓе се плашат да се сами и не можат без пријателите и семејството а и таков сум и јас, а инаку јас ич не се плашам од темнината особено кој сум дома дека знам нишо нема во темнината а и обожавам навеќер да се жетам по темнината низ стан. :vozbud:
хахаха исто и ја имам доста вакви искуства.И од височина имам страв :toe::helou:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
има тема ама у здравје е сместена.
енивеј
иам фобија од длабока вода,летово сакаа на зебанција да ме дават демек и ќе умрев од страв и одма солзи ми дојдоа.
од високо нозе ми се сечат ама само ако сум на тараса,или на отворено нешто,инаку од куќа или зграда да глеам не ми е страшно.
и од провалии ми е страв кога се возам по патон накај стража има еден куп провалии ја не глеам надоле од пуст страв дека ќе отидам надоле и ја сосе автобус.
и се плашам дека ќе бидам жива закопана..
и така....
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Spienje bez otvoren prozorec......mislam deka se naogjam u limenka,konzervirana...mi se slu4uva i na -7,8 zimno vreme da stanam u son i da otvoram dzamovi :)patetika....iii fobija od pticiiiii uf gadni mi se :nesum:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да, има ваква тема ќе средам.

Едит: Средено.
 

ivicka10

full bundle of joy...
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
4
обично ми се врти кога поминувам преку мост осеќам дека ме влече Вардарон, се гушам ако заспијам со затворен прозор и освен ова многу ретко патам од некоја фобија (тешко е да ме заплаши нешто:smir:)...:toe:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Само од птици,ништо друго.

Одвратна работа.

Не дај боже некоја на рака или на рамо да ми застане,веднаш се шекнувам.
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Од високо на пример од 6 кат ауф ногу страшноооо!:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom