Од што се плашите?

Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Која е вашата фобија?

Jas da vi kazam iskreno od mnogu raboti se palsam od ostri raboti,se plasam od pomislata deka nesto ke mi se desi na moite oci,ama najgolema fobija imam od temnica...ne znam dali vi se deliso nekad da sedite sami doma i da vi se slusaat tropanja,da vi se gledaat silueti i sl.

pisete i ako imate nekoi interesni desavki onaka sto se nesekojdnevni sto ve isplasile do koski...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мислам дека имаше ваква тема.
Инаку иам фобија од невреме поточно од грмење и светкањето.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ја немам фобија од многу работи освен од кучиња имам мн искуство во бегање од нив :pos2: , а инаку вистинска фобија имам од остворен простор и сум прочитал дека постојат мн луѓе со истите проблеми и тоа е дека тие луѓе се плашат да се сами и не можат без пријателите и семејството а и таков сум и јас, а инаку јас ич не се плашам од темнината особено кој сум дома дека знам нишо нема во темнината а и обожавам навеќер да се жетам по темнината низ стан. :vozbud:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Imam fobija od visocina. Koga sum na visoko i ke poglednam nadole duri pocnuva da mi se vrti.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Fobija od nogo golema visocika :pos2:eek:d zmija,od temnina veke so avtomobilot izlevam i si odam doma :kesa::uvo:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ама свите од височина..малце сеа да сменам..од темница и од пајаци..инаку дан имаше ваква тема?:helou:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Imam fobija od poveke raboti :ne sakam mali sobi kockesti me stvara custvo na gusenje bezvozdusno m iizgleda me faka panika ,od instekti i od gorm panicno se plasam.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Oд сериозни луѓе.....кучиња скитници и членови на форумот со е_п_т_е_н__д_о_л_г__н_и_к
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Од инсекти. Ој мамата, каква фобија имам, и сам се срама бре од то! Поготово од типот на оси, пчели и други стинг-инсекти. А никогаш не сум имал никаков „непријатен допир“ со нив...не знам зошто фобијава.

А да, и од кучиња скитници. Не од оние шо се сами, најчесто таквите се мирни, па некогаш и „ќе те испратат до некаде“, него од глутницине. Поготово во Ново Лисиче, кај што живеам. Божее, навечер е ужас.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
сакам кучина па никад не се плашам од нив секад ме сакаат они мене и јас нив

него имам фобија од географија професорката
кога ке ја видам се мочам у гаки а кога ке ми прозбори губам година живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom