Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Имаме игра, имаме водство, ајде сеа во второ нека ги тури Хојберг, Роде, Гаудињо и сл, нека одморат некои од редовниве.[DOUBLEPOST=1414614049][/DOUBLEPOST]
Бернат
...
...
...
...
Контенто
...
...
...
...
..
...
...
..
.
.
.
.
.
.
..
.
Прањиќ
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.302
Поени од реакции
26.209
Бернат
...
...
...
...
Контенто
Молим?

Бернат е се подобар. Изгуби само еден дуел откако го удри малку нивниот Милер со лакто во фацата.[DOUBLEPOST=1414614490][/DOUBLEPOST]Лам имаше два три погрешни паса и два три изгубени дуела. Најслаб е вечерва.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Alaba , Rode , Gaudino , Goce , Alkantara , Badi , Miler , Rojs:sneaky: , Neuer , Bernat ... Idninata na Baern! Inaku Alaba za nekoja godina ke se bori za zlatna topka garant . Ajmo ideme do petarda.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.302
Поени од реакции
26.209
Не е лошо сега Гаудино да го пуштат место Алонсо при водство од 0:3[DOUBLEPOST=1414615934][/DOUBLEPOST]Роде влегува, супер
 
Последно уредено:

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.444
Поени од реакции
22.026
Не знам оти се мачите секоја година најдобриот играч да го земате од Дортмунд, купете го цел клуб и мирни ќе сте. Иначе време е други клуб за самопослуга да барате, ќе се најде некој како Гладбах, Хофенхајм и други. ;)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Рафиња тргна да се тепа со навивачот шо го удри Рибери :vozbud:
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
Очекуеше Рафиња да покажае бразилска капоера ама ништо ...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не ми се верува дека Милер не даде гол вечер, еден поништен и 100 шанси.

Дробни. :cuc::cuc::cuc::cuc:

Штета што е само куп и водевме многу разлика па ќе остани неприметно тоа што го направи вечер.

Не беше крив ни за еден од головите.

Бернат. :cuc:


Одличен натпревар, идеме даље сабота... :vozbud::vozbud:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.302
Поени од реакции
26.209
Не знам оти се мачите секоја година најдобриот играч да го земате од Дортмунд, купете го цел клуб и мирни ќе сте. Иначе време е други клуб за самопослуга да барате, ќе се најде некој како Гладбах, Хофенхајм и други. ;)
Не се мачиме туку лесно ги добиваме затоа што и тие сакаат во Баерн :). Вие купувајте од Хофенхајм нека собираат искуство во ЛШ со вас потоа нормално ќе им се отвори вратата и за во Баерн :D

Фирмињо е добар, може да биде нешто од него, но проблемот е што имате двајца на таа позиција со Кагава и Ерменецот. Плус Бразилец е мислам дека во погрешен клуб ќе заврши освен ако не се опаметил во Германија.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не знам оти се мачите секоја година најдобриот играч да го земате од Дортмунд, купете го цел клуб и мирни ќе сте. Иначе време е други клуб за самопослуга да барате, ќе се најде некој како Гладбах, Хофенхајм и други. ;)
Остај тоа, сеа у сабота со Робен како шо е одморен и здивен, prepare your anus.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Штета што уште барем гола не им начукавме....

Бернат ВТФ!!!!! Сме купиле страшно бекче,брз е УПМ,браво браво!

Одлични горе доле сите,лесна игра,течна...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Имам само еден збор - DA27!

На дечкото ОДМА да му се продолжи договорот до 2024! Некој беше пишал погоре уморен му изгледал :icon_mrgr: Абе не се заебавајте, може комотно 2 утакмици да истрча како од шала. Ѕвер невиден, ова е заслуга на ван Гал што го проби дечково.
Значи и Лам и овој после позајмици се вратија многу јаки. Може да игра буквално се, освен голман ваљда.

За мене е No.1 периодов (а и меѓу константно јаките играчи во тимот со месеци уназад).

Изгледајте го и видеово, дечкото изгледа многу ОК со оглед на популарноста.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom