Сексуално преносливи болести (СПБ)

Член од
3 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
абе имаше куртон.хехех
ова не е од сеа од пред 3 месеци е
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
не до сеа не.
ама како што кажав ме чешка од време на време ,и од коа ке се истуширам после два три дена околу главучката смрди
decko vreme e da go posetis genikologut, zaebancija na strana i forumski lekari da ne si napravis uste pogolema bela
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
definitivno sex so zastita e dobra rabota ama apstinencija e najdobra:toe: da ne si ja :tapp: glavata posle kaj mene bas me najde... :jaj:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Зошто апстиненција кога постои кондом? А најбезбеден е оралниот секс со кондом секако. :helou:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mnogu dobra statija.Treba site da ja procitaat i da znaat sto se moze da se sluci koga se ima seks bez zastita...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Анестезија,би требало да одиш на лекар-уролог.
Ако станува збор за кандида околу главичката би требало да има бела урдаста смеса,чешкање до бесвест,колку повеќе чешкаш толку повеќе чеша-тука помага канестен мастот,но би требало и антибиотик(лекарот ќе одлучи кој,но најчесто го даваат(и на двата партнера)Ефлоран и тоа испи ги трите што се во флашичето-најверојатно се работи и за друга инфекција-мед.се вика чистота пети степен(не е шега озбилно е) е баш тоа мириса,не немириса туку смрди одвратно како на скапано сирење,ќе мораш на лекар,а ако молчиш инфекцијата може да се прошири и да си имаш проблеми и со мокрење-често мокрење,но по две,три капли и тоа многу пече.
Е,сега оваа е едно мое видување,но како што рекоа подобро на лекар отколку ние кои нагаѓаме.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
definitivno sex so zastita e dobra rabota ama apstinencija e najdobra:toe: da ne si ja :tapp: glavata posle kaj mene bas me najde... :jaj:
taka e, use na vremeto Diogen prakticiral masturbacija i koa ke svrsel vikal eh da mozese vaka lesno da se zadovoli i potrebata za jadenje. I vo Satanic Bible se spomnuva masturbiranjeto kako sexualno zadovolstvo vo koe imas potpolna kontrola posto si sam he he abe svoja raka koa ke fati...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
абе имаше куртон.хехех
ова не е од сеа од пред 3 месеци е
Дете и јас го имав тој проблем :vozbud: само одамна беше ме отруја од дифлузол таблети една на 2 недели пиев од 800 мг и се мачкав со ембицин маст, е арно ама нее ништо страшно ама она бризон што мора дса го земат со стапче на тие две недели,е тоа е заебаното и болното, јас имав среќа што габата ја дијагностицираа кај тогашната девојка па јас се лекував според нејзината дијагноза!:helou:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Дете и јас го имав тој проблем :vozbud: само одамна беше ме отруја од дифлузол таблети една на 2 недели пиев од 800 мг и се мачкав со ембицин маст, е арно ама нее ништо страшно ама она бризон што мора дса го земат со стапче на тие две недели,е тоа е заебаното и болното, јас имав среќа што габата ја дијагностицираа кај тогашната девојка па јас се лекував според нејзината дијагноза!:helou:
Хммм, како се викаше болеста, го знаев ама го заборавив името :toe: но знам само дека не е опасна, а и често ја има помеѓу машките.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas imam nekako kako sitni topcinja okolu glavickata so moze da e toa?
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Bobsa odi proveri se na urolog sigurno e nesto kako infekcija ili bolest.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
jas imam nekako kako sitni topcinja okolu glavickata so moze da e toa?
Хехе...имав еден пријател шо имаше бели топчиња на главичката. Ми вика леле брат у фрка сум не знам шо да праам курот ми е како јаготка. Викам како бе ко јаготка. Епа ми вика ебев без кондом и сеа имам точкици некои на главата ко јаготка ми е...
хахаха...па се мачкаше со една маст и му помогна...не знам како се викаше маста..ама Бобса иди у аптека и прашај!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom