Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Од што материјал е направена шнолата и како е прицврстена?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве некоја групна слика:
Дел од фиксните:




И нешто од преклопните (една кутија со ножеви скоро секогаш ја заборавам кога сликам):

 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
Vic alox-ите се абат лесно?

Немам ниеден, сакам да почнам да ги собирам
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Dobra kolekcija momce...:)... Vtoriot noz od desno od preklopnite e nekoja kopija ili mala Sebenza na Chris Reeve? I uste edno prasanje...kako si zadovolen od U2 ? i da se popravam ODLICNA TI E KOLEKCIJATA.:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Едниот го имам од 98-ма и има седено в џеб долго време, се нема уште изабено. Е сега обоените можеби полесно се абат не би знаел.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
А какви се оние ножевите што го има во лукоил имам собрано маркици за ножеви мислам дека се вика Gerber така нешто добри ли се вреди да се купи???

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Dobra kolekcija momce...:)... Vtoriot noz od desno od preklopnite e nekoja kopija ili mala Sebenza na Chris Reeve? I uste edno prasanje...kako si zadovolen od U2 ? i da se popravam ODLICNA TI E KOLEKCIJATA.:)
Фала, фала.
Преклопниот што личи на Сабенза е Кинески Sanrenmu 710, одличен нож кој чини некаде околу 12 евра.
U2 го немам многу носено, не вреди за парите, ензо pk70 на пример е многу подобар за истите пари.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Еве некоја групна слика:
Дел од фиксните:




И нешто од преклопните (една кутија со ножеви скоро секогаш ја заборавам кога сликам):

Lelele babe kakvi nozhevi imash! Da imam pari odma ti gi kupuvam site. :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom