Фан клуб - РК Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958

via Rakometni Vesti

Дечки која сезона е ова точно? Ги памти некој имињата на сите играчи, пошто некои не можам да ги препознаам?
Стојат: Наумче Мојосвски, Недановски, Додер, Мајнов, не ми ткенува, Зоран Петковски, не ми ткенува, не ми ткенува
Клечат: Јовиќ,Алушевски, Даскаловски, Ракчевиќ,Веле Маркоски, Златко Мојсовски
Лежат :)))) : Докниќ будалата какви банани само лепеше[DOUBLEPOST=1413506736][/DOUBLEPOST]И 13та мислам беше Коваленко или така нешто, а може и да сум у заблуда некоја
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Стојат: Наумче Мојосвски, Недановски, Додер, Мајнов, не ми ткенува, Зоран Петковски, не ми ткенува, не ми ткенува
Клечат: Јовиќ,Алушевски, Даскаловски, Ракчевиќ,Веле Маркоски, Златко Мојсовски
Лежат :)))) : Докниќ будалата какви банани само лепеше[DOUBLEPOST=1413506736][/DOUBLEPOST]И 13та мислам беше Коваленко или така нешто, а може и да сум у заблуда некоја
13ката ми личи дека е Филип Ангеловски, играше една сезона или две во МРК и во првиот тим како што памтам.
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343

via Rakometni Vesti

Дечки која сезона е ова точно? Ги памти некој имињата на сите играчи, пошто некои не можам да ги препознаам?
2006/07... дупла круна кога се освои
Горе: Михајло, Наумче, Вујо, Бутино, Додер, Мајнов, Вукадиновиќ, Зенга, Васјук, Коваленко
Доле: Јовиќ, Аљуш, Ајварот, Ракчевиќ, Велко и Златко ака Престап:)
Докниќ не го приметив...мислев некој навивач дека е:D
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.358
Поени од реакции
4.020
Неговото височество кај мене во инбокс:
[DOUBLEPOST=1413536751][/DOUBLEPOST]И од вториот профил:
Ох, каков болесник. Се превртев од столче од смеење.
Да бидеме праведни, мене од лани не ме напнал. :D

zhare.png
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.649
Поени од реакции
2.847
Ostajte go ludakot na strana uste malce i nema da zbori vise :)

Ajde ekspertite za rakomet ko prosli put za Nekar sto davaa analiza, ako sakaat sega za Monpelje da kazat nesto pokonkretno :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.485
Поени од реакции
109.587
Па нема што посебно да се каже за дуелот во недела, се знаат одприлика работите. Монпеље е фантастична екипа, многу цврста на домашен терен, али Вардар мора да игра на картата умор кај домаќините, затоа што тие вчера играа првенствен натпревар.
Има шанси Вардар секако, само да не влеземе во нивниот ритам кој се одликува со брза игра и доста голови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom